Turkse leger verlaat Irak A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN 1 i.v.m. ons 5 jaricj bestaan in Brabant extra leverancierskorting!!! Geen restpatjeti of Émpzaak! Maa,. AVe ^nerkes wgr de albiaii^e prijzen. Ruime showrooms met de nieuwste collectie! V BREDA BERGEN OP ZOOM ui ii HUW FEBRUARI FEBRUARI Ij Prins Harry is uit Afghanistan gehaald Nu of nooit! Profiteer alleen tijdens het feest van niet één... of twee.., maar van drie keer voordeel! stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Ri-jo, Villeroy 8 Boch. 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 tJm 10%. (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,1 WoipnMltttitcrt alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek en Hüppe etc. kg: Kranen I i irti") M 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad. Detremmerie. Sphinx, Villeroy Boch en Sanicare. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe. Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo, Riho, Novellini, Villeroy Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch. Sphinx, Riho, Hoesch. Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch, Sphinx en Sanicare. Veiligheid Britse kornet was extra in gevaar na uitlekken van nieuws. door Hans Jacobs DEN HAAG - De Britse prins Harry is teruggehaald uit Afghanistan. De beslissing is genomen om de Britse troepen in de strijd tegen de Taliban niet in extra gevaar te brengen, nadat donderdag de aan wezigheid van de prins was uitge lekt. Harry (23) was gisteren al niet meer in de zuidelijke provincie Helmand, waar hij sinds 14 decem ber was gestationeerd. De Britse chefstaf Sir lock Stirrup toonde zich teleurgesteld dat bui tenlandse media de inzet van Har ry in Afghanistan hebben verra den. Met de Britse media waren uitvoerige gesprekken gevoerd. In ruil voor exclusief beeld- en tekst materiaal, dat na Harry's voorzie ne terugkeer over vier weken mocht worden gepubliceerd, be loofden zij het stilzwijgen te bewa ren. Dit om de Britse troepen en de prins niet in gevaar te brengen. Via websites in Australië en de Ver enigde Staten kwam donderdag echter toch uit dat prins Harry, de jongste zoon van prins Charles en wijlen prinses Diana, deelnam aan de Navo-vredesmissie in Afghanis tan. Daarop besloten ook de Britse media te publiceren. Kornet Wa les, zoals 'Hero Harry' in het leger dient, sierde alle voorpagina's in gevechtstenue. Hij had het naar zijn zin, zoals ook het interview met hem duidelijk maakte. „Eindelijk anoniem, vier dagen niet gedoucht, een week mijn kle ren niet gewassen, kan het norma ler?", verzuchtte Harry voldaan. Harry, die een reputatie had als los bol en zuipschuit van de familie, miste de alcohol niet, zo bekende hij. Koningin Elizabeth zei gisteren dat haar kleinzoon 'goed werk in moeilijke omstandigheden' had verricht. Volgens premier Gordon Brown heeft de prins laten zien dat hij 'een voorbeeldige jonge offi cier' is en dat het land hem dank verschuldigd is voor zijn dapper optreden in Afghanistan. De uitzending vervulde een lang Kornet Harry 'Wales' (m) en de twee andere bemanningsleden in hun ver kenningsvoertuig in Helmand. archieffoto John Stillwell/AP gekoesterde wens van Harry, die na zijn vader Charles en oudere broer William, derde staat in rij van troonopvolgers. Hij wilde niet voor spek en bonen het leger in. Als zijn maten naar het buiten land moesten, dan wilde hij mee. Maar toen zijn kameraden aan de beurt waren om in het zuiden van Irak te dienen, achtte de legerlei ding het wijs om Harry thuis te la ten. Iraakse vrijheidsstrijders had den zijn oma al 'beloofd' zijn afge sneden hoofd in cadeuverpakking op te sturen. De Britse troepen zouden hun handen vol hebben aan het beschermen van prins Har ry, en dat kon niet de bedoeling zijn. De teleurgestelde prins dreig de daarop het leger te verlaten. Afghanistan werd echter meteen genoemd als alternatief, maar dan moest de stationering van kornet Wales geheim blijven. Dat laatste is tien weken lang gelukt. „Eigen lijk is het verrassender dat het zo lang heeft geduurd voordat zijn aanwezigheid uitlekte, dan dat het nu bekend is geworden", aldus een legerwoordvoerder. Harry zal echter woedend zijn. Hij moest onder de codenaam 'Widow Six Seven' vliegtuigen RNj De Britse prins Harry is wegge- haald uit de Afghaanse provincie Helmand, waar hij sinds 14 de cember als officier diende. Zijn positie werd daar te gevaarlijk. naar stellingen van de Taliban diri geren en voorkomen dat eigen troepen door Amerikaanse bom men werden getroffen. Het soort werk waar hij al jaren van droom de. De koninklijke familie, koningin Elizabeth en prins Charles voorop, had ondanks alle risico's en geva ren ook aangedrongen op uitzen ding van prins Harry. De 'reserve' in de troonopvolging heeft toch al moeite serieus te worden geno men, en Harry dreigde te ontspo ren. Bovendien paste zijn dienst in een lange familietraditie. Prins Andrew werd ingezet tijdens de Falklands Oorlog, en opa prins Phi lip - toen nog geen lid van de ko ninklijke familie - onderscheidde zich tijdens de Tweede Wereldoor log bij de marine. Maar eerder wer den prinsen weggehouden van het front, om de vijand geen bijzonde re scalp in handen te geven. Sinds de instelling van beroepsle gers zijn de kansen voor prinsen om zich militair te onderscheiden behoorlijk afgenomen. De heden daagse oorlogsvoering leent zich ook minder voor de glorie van wel eer, toen een Prins van Oranje te paard en met getrokken sabel ten strijde trok tegen Napoleon. Van de huidige generatie Oranjes hebben alleen de prinsen Wil- lem-Alexander, Maurits en Pie- ter-Christiaan hun dienstplicht vervuld. Bossch Tilburg 0 ewi 13' ig 253; ■582 1 a 3 91 1 0 Zaterdag 1 maart 2008 PZC Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, en Schavis. Wand-en Vloertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! Commandant noemt actie tegen Koerdische PKK-rebellen succes. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - De Turkse troepen heb ben zich gisteren onverwachts te ruggetrokken uit het noorden van Irak. De operatie tegen de Koerdi sche onafhankelijkheidsstrijders van de PKK begon - ruim een week geleden - én eindigde als een verrassing. Het Turkse leger liet gistermiddag weten dat het doel van de missie is bereikt. De PKK-kampen in de Zap-regio in het noorden van Irak zouden nagenoeg allemaal vernie tigd zijn, 240 terroristen zouden zijn gedood. De operatie heeft vol gens Turkije aan 24 Turkse militai ren het leven gekost. Net als het begin van de invasie - niemand had verwacht dat Turkije in de winter een inval zou begin nen - komt ook het einde als een verrassing. De Turkse media zin speelden juist op een verblijf van weken dan wel maanden in het ge bied. En legerbaas Yasar Buyukkanit zei donderdag nog - in reactie op de Amerikaanse oproep om de inval zo kort te laten duren - dat 'kort' Turkije heeft de invasie in het noorden van Irak beëindigd. De Koerdische PKK zou duidelijk zijn gemaakt dat het gebied voor hen geen veilige haven is. een relatief begrip is. „Kort kan een dag of een jaar zijn." Maar volgens terrorisme-expert Is- han Ball is Turkije niet gezwicht voor de buitenlandse druk. „Van tevoren was een korte inval in een relatief klein gebied gepland. Dit is zeer waarschijnlijk ook met de VS afgestemd. De reacties over en weer waren een noodzakelijk to neelstukje. Achter de schermen was dit bijna een gezamenlijke operatie. Uitgevoerd met gebruik van militaire inlichtingen van de Amerikanen." En met succes, zegt Ball. „De PKK is duidelijk gemaakt dat de Zap-regio geen veilige thuis haven meer is en de onverwachte invasie heeft de PKK ook psycholo gische schade toebracht. Het schijnt intern flink te rommelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10