l I Koffers, kisten en tassen Internet bijna niet meer weg te denken Graadmeter REISRRORR Ouderwets nieuw Een ouderwetse en toch splin ternieuwe reistas is de East- pak Retro. De tas is geschikt voor reizigers die geen zware koffers mee willen sjouwen. De tas heeft een aparte ruim te voor schoenen en natte spullen. De Retro heeft een inhoud van 53 liter en is er in verscheidene kleuren. Prijzen zijn nog niet bekend. El www.eastpak-eu.com pi Laptoptas Steeds meer mensen nemen hun laptop mee op reis. Heel handig is een rugzak Unity ICT van Samsonite waar het apparaat inpast. Vervaardigd uit stevig polyester en met een laptopcompartiment dat van bovenaf bereikbaar is. De rugzak heeft een speciaal rug paneel en een regenhoes om de laptop droog te houden. Adviesprijs El 63 euro. www.samsonite.com fglj Leer op wieltjes Ze zijn peperduur, maar voor de liefhebber oogstrelend. De leren reistassen van Tassia hebben al 60 jaar een naam hoog te houden in de wereld van 'fashionada's. Tassia biedt een uitgebreid assortiment tassen gemaakt van de mooi ste leersoorten. Wie wil we ten waar ze te koop zijn, kan een kijkje nemen op de site. El www. tassialeathegoods.co.uk Jgg Hutkoffer HH Ouderwets reizen kan met een hutkoffer. Wie zo'n ouderwets opbergsysteem zoekt, kan het beste kijken op de vele veilingsites op inter net. We vonden er verschil lende op Marktplaats.nl Of ze allemaal geschikt zijn om mee te nemen op reis, is ech ter de vraag. El www.marktplaats.ni m reizen@wegener.nl reizen I jf 024-3650360 PZC I:::l Zaterdag 1 maart 2008 r FM redactie.reizen@wegene 024-3650360 Reisbagage moet goed worden verpakt. Elk soort reis heeft zijn eigen koffer, kist of tas. Weekendtas Een reistas, vooral be doeld voor een 'week endje weg'. De hippe weekendtas van Kipling kan over de schouder of schuin over het lichaam worden gedragen. Hij is uitgevoerd in glanzend Kipling nylon. Met af neembare en verstelba re schouderriem. In het hoofdcompartiment zit een apart zakje met rits. Adviesprijs: 89,90 euro El www.kipling.com Veiligheidssloten De Verenigde Staten hanteren strenge veilig heidsmaatregelen, zoals het controleren van de bagage. De koffer/tas mag niet op slot. Geluk kig zijn er sloten die de douane wel accepteert. Welke sloten? Kijk op internet. El www.travelsentry.org illustratie Saskia van der Linden Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal waren we be nieuwd naar het antwoord op de vraag: internet op vakantie, een vloek of een zegen? )e ontkomt er bijna niet f meer aan. Steeds meer va kantieadressen krijgen de beschikking over een internetver binding. Een zegen of een vloek? Uw reacties lopen erg uiteen. „Internetten op vakantie is versla ving ten top", laat Ton Arts weten aan ReisRadar. Maar toch zijn er veel voorstanders. Zoals bijvoor beeld lannie Portier: „Internet op vakantie is een zegen. Even thuis laten weten dat alles goed gaat." "Ik probeer tijdens mijn vakantie altijd één of meerdere berichtjes achter te laten op mijn Hyvespagi- na," Daarmee is Denise Brenner niet de enige die dit sociale net werk gebruikt om vrienden en fa milie op de hoogte te houden tij dens een verblijf in het buiten land. Ook andere vormen van 'weblogging' zijn populair. Ted Nieuwehuize: „Tijdens onze rond reis door Thailand heb ik steeds geprobeerd om internetcafés op te zoeken om mijn reiswebsite bij te houden." Een ander deel van de vakantie- gangets blijft op het vakantieadres gewoon doorwerken. „Ik contro leer altijd even mijn e-mail. Als het nodig is, stuur ik direct een be richt terug", aldus Melle Driessen. Ook Ivo Eeltink werkt gewoon door. „Niet veel natuurlijk, maar vanuit het buitenland kan ik bij mijn werkbestanden, dus gebeurt het dat ik soms nog even iets voor mijn werk doe." Loes Freriks heeft naar eigen zeg gen geen tijd en zin om achter de pc te kruipen. „Nee, ik ben op va kantie. Dan is het tijd om juist niet achter de computer te zitten." Eenmaal terug in Nederland zet ze wel snel haar foto's op het web. „Dan kan iedereen ze zien." Marieke Heiland is het eens met Loes Freriks. „Vakantie is voor de rust. Mijn vriend moet wei altijd een accommodatie hebben met in ternetverbinding. Dan zijn we nog maar net aangekomen in het hotel en zit hij alweer achter de computer. Maar dat is vooral om informatie over de omgeving te zoeken." Nederlanders gaan steeds vaker op vakantie. En ook meerdere keren per jaar. Dat zorgt wel voor een forse aanslag op de portemonnee. En daarom is ReisRadar benieuwd naar uw antwoord op de vraag: Let u op uw uitgaven tijdens de vakantie? Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar graadmeter@reisradar.nl Vloek of zegen? Voor een groot aantal vakantiegangers is internet een zegen. Ruim 62 procent van de deelnemers aan de poll op de website van ReisRadar geeft aan ook op het vakantieadres gebruik te maken van internet Daarbij wordt er vooral veel gemaild met het thuisfront. De uitslag (7) Ik gebruik geen internet 38% (2) E-mailen 30% (3) Informatie zoeken 19% (4) Chatten Q Werkgerelateerde zaken 3% (5) Foto's publiceren 1% (4) Weblog bijhouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 107