Wielersport moet nog Tour wacht met namen van teams 40 Vrijdag 29 februari 2008 PZC Wielerkalender 2008 In sfeer van achterdocht en wantrouwen zoeken jonge renners hun weg. Wielerploegen seizoen 2008 De profwielrenners gaan weer op de pedalen. De eerste rit van het seizoen staat gepland op 1 maart. Het slotakkoord valt op 18 oktober. Maart April 1 Omloop Het Volk 1-3 Driedaagse van De Panne 2 Kuurne-Brussel-Kuurne c Ronde van Vlaanderen 9-16 Parijs-Nice 7-12 Ronde van Baskenland 12-18 Tirreno Adriatico Q Gent-Wevelgem 22 Milaan-SanRemo 13 Parijs-Roubaix 26 Dwars door Vlaanderen 16 Scheldeprijs Vlaanderen 29 E3 Prijs Vlaanderen 20 Amstel Gold Race 30 Brabantse Pijl 23 Waalse Pij' 27 Luik-Bastenaken-Luik 29-4/5 Ronde van Romandië Mei 1 Rund um den HenningerTurm 6-11 Vierdaagse van Duinkerken 10-1/6 Ronde van Italië 19-25 Ronde van Catalonië 28-1/6 Ronde van België Juli 5-27 Ronde van Frankrijk Juni 8-15 13-15 14-22 22 Dauphiné Libéré Delta Tour Zeeland Ronde van Zwitserland Ploegentijdrit Augustus 2 Clasica San Sebastian 20-27 Eneco Tour Benelux 25 GP Ouest France-Plouay 29-6/9 Ronde van Duitsland 30-21/9 Ronde van Spanje September 7 Vattenfall Cyclassics 14-20 Ronde van Polen ProTourwedstrijden staan rood gedrukt Oktober 12 Parijs-Tours 14 Sluitingsprijs Putte-Kapellen 18 Ronde van Lombardijen door Ad Pertijs DEN HAAG - Michael Boogerd was het liefst nog een jaar doorgegaan, weet Thomas Dekker. „Maar het wielrennen is minder leuk gewor den", meent Dekker. Boogerd was het zat en zelf ziet Dekker zich ook niet langer tot zijn 35e fietsen. „Je hebt gewoon geen privéleven meer." Met name de strak aangehaalde verblijfsregels, waarvoor een ren ner de dopingautoriteiten steeds moet aangeven waar hij zich bui ten de koers bevindt, trekken een enorme wissel op de renners. Zo als het er nu naar uit ziet, zal het nog minder leuk worden voor de coureurs en alle mensen die de sport een warm hart toedragen. „We zullen dit jaar even nog die per door het stof moeten, voor we zijn waar we moeten zijn", voor spelt Henri van der Aat, de inte rim-manager van Rabobank. De sport krijgt het van alle kanten voor de kiezen. Is het niet vanwe ge het hardnekkige dopingpro bleem, dan wel omdat er boven de hoofden van de ploegen en de ren ners een enorme machtsstrijd is losgebarsten. Tourorganisator ASO laat zich niet langer de wielerwetten voorschrij ven door de internationale wiele- runie UCI. De tijd van geduldig praten, 'masseren' en afwachten is voorbij. ASO ligt op ramkoers en de UCI weigert de sport in han- Thomas Dekker den te geven van een commerciële organisatie. Van der Aat hoopte vorig jaar nog dat de strijd tegen doping uiteinde lijk de bindende factor zou zijn die beide partijen weer bij elkaar brengt. Daar ziet het niet naar uit. De van onder tot boven gezuiver de ploeg van Astana wordt gewei gerd door de Tour. Een investering Thomas Dekker: 'Je hebt gewoon geen privéleven meer' van vijftig miljoen euro staat op de tocht. Kazachstan ging diep door het stof, gooide boegbeeld Vi- nokoerov buiten en is onthutst. Het oogstte namelijk geen enkele dank daarvoor uit Frankrijk. Steun van andere ploegen (en ren ners) hoeft Astana niet te verwach ten. Ieder team worstelt met zijn eigen problemen. Rabobank is PZC| Rolant Quist|GN, ANP PARIJS - De organisatie van de Ron de van Frankrijk (ASO) wacht met het bekendmaken van de wieler ploegen die in juli mogen deelne men aan de Tour. Aanvankelijk was de Tour-directie van plan de ze week de namen te noemen, maar in verband met de huidige commotie in de wielerwereld wil de ASO wachten. De ASO is in conflict met de inter nationale wielerunie UCI over Pa- rijs-Nice, de rittenkoers die onder de vlag van ASO tegen de zin van de UCI wordt georganiseerd. „De situatie is momenteel nogal ge spannen", zei een woordvoerder van ASO gisteren. „Daarom wach ten we nog maar even met het aan kondigen van de Tourploegen. We wachten eerst Parijs-Nice maar eens af we doen alles nu stap voor stap." De namen van de deelne mende teams worden waarschijn lijk pas na Parijs-Nice (9-16 maart) gepresenteerd. nog altijd bang dat ASO het team de toegang tot de Tour ontzegt. Vanwege Rasmussen. In die sfeer van achterdocht en wantrouwen moeten jonge ren ners hun weg zien te zoeken. Het is opvallend dat met name de jeugd zich duidelijk uitspreekt over zaken waar je tot voor kort als renner niet over mocht of wil de praten. Ze veroordelen openlijk de dopingzondaars en ze eisen eer lijke sport. In feite zijn het weinig opzienbarende uitspraken. Eerder logische woorden. Maar in de we reld van het wielrennen durven weinigen het beestje bij de naam te noemen. Jongere renners ruiken hun kans als de sport gezuiverd raakt. De in strumenten om die eerlijke strijd te garanderen zullen ze voor lief (moeten) nemen. In de machts strijd ASO-UCI staan ze voorlopig machteloos. Opvallend genoeg ge ven velen af op de UCI, terwijl die organisatie met alle middelen pro beert de sport uit de handen van het grootkapitaal te houden. De Tour is simpelweg de natuurlij ke machthebber van de sport. De Tour is op de eerste plaats uit spor tief oogpunt de grootste van alle maal geworden. De mooiste en meest tot de verbeelding spreken de koers van de hele wereld. Iede re renner slikt (bij wijze van spre ken ook letterlijk) alles om daar maar bij te kunnen zijn. ASO weet dat en ASO buit die machtsbasis nu uit. De UCI kan de macht van de Tour alleen breken als het er een nog mooiere en nog aantrekkelijkere koers of wedstrijdenreeks tegen over zet. De komst van zo'n wie- Ier-Formule 1 is al aangekondigd. ASO is gewaarschuwd en is druk bezig zijn arsenaal aan koersen uit te breiden. Renners en ploegen zouden deze strijd moeten aangrijpen om einde lijk eens hun eigen belangen voor op te zetten. Jezelf 'verkopen' aan de hoogste bieder of de meest sportieve orga nisatie. Doen ze dit niet, dan zal uiteindelijk ASO met de sport aan de haal gaan. En tot die tijd zal het erg onrustig blijven in wielersport. Met of zonder dopingaffaires. AG2R- La Mondiale (Fra) Ploegleiding: Vincent Lavenu, Laurent Biondi, Gilles Mas, Arturas Kasputis, Julien Jurdie. Renners: José Luis Arrieta (Spa), Sylvain Calzati, Philip Deignan (Ier), Cyril Dessel, Renaud Dion, Hubert Dupont, Christophe Edaleine, Vladimir Efimkin (Rus), Martin Elmiger (Zwi), John Gadret, Stéphane Goubert, Tanel Kangert (Est), Joeri Krivtsov (Oek), Julien Loubet, René Mandri (Est), Laurent Mangel, Lloyd Mondory, Jean-Patrick Nazon, Rinaldo Nocentini (Ita), Cédric Pineau, Aleksandr Pljoesjin (Mol), Stéphane Poulhies, Christophe Riblon, Nicolas Rousseau, Jean-Charles Senac, Blaise Sonnery, Ludovic Turpin, Aleksandr Oesov (WRu), Tadej Valjavec (Slv), Stijn Vandenbergh (Bel). Caisse d'Epargne (Spa) Ploegleiding: Eusebio Unzue, Neil Stephens, Alfonso Galilea. José Luis Jaimerena. Renners: David Arroyo, Anthony Charteau (Fra), Arnaud Coyot (Fra), Mathieu Druj'on (Fra), Imanol Erviti, José Vicente Garcia, José Ivan Gutierrez, Joan Horrach, Vladimir Karpets (Rus), Pablo Lastras, David Lopez, Alberto Losada, Luis Pasamontes, Fabrice Patanchon (Fra), Oscar Pereiro, Marlon Alirio Perez, Francisco Perez, Mathieu Perget (Fra), Nicolas Portal (Fra), Joaquin Rodriquez, José Joaquin Rojas, José Rujano (Ven), Luis Leon Sanchez, Rigoberto Uran (Col), Alejandro Valverde, Xabier Zandio. CSC (Den) Ploegleiding: Carsten Jeppesen, Bjarne Riis, Scott Sunderland, Torsten Schmidt, Kim Andersen, Dan Frost. Renners: Kurt Asie Arvesen (Noo), Lars Bak, Michael Blaudzun, Matti Breschel, Lasse Böchman, Fabian Canceilara (Zwi), Inigo Cuesta (Spa), Matthew Goss (Aus), Volodimir Goestov (Oek), Juan José Haedo (Arg), Allan Johansen, Bobby Julich (VSt), Kasper Klostergaard, Aleksandr Kolobnev (Rus), Karsten Kroon (Ned), Gustav Larsson (Zwe), Marcus Ljungqvist (Zwe), Anders Lund, Jason McCartney (VSt), Bradley McGee (Aus), Stuart O'Grady (Aus), Carlos Sastre (Spa), Andy Schleck (Lux), Frank Schleck (Lux), André Steensen, Chris Anker Sörensen, Nicki Sörensen, Jurgen van Gooien (Bel), Jens Voigt (Dui). Astana (Lux) Ploegleiding: Johan Bruyneel, Alain Gallopin, Sean Yates, Vjatsjeslav Ekimov, Alexander Shefer, Andrei Teterioek. Renners: Assan Bazajev (Kaz)Janez Brajkovic (Slv), Antonio Colom (Spa), Alberto Contador (Spa), Koen de Kort (Ned), Thomas Frei (Zwi), Vladimir Goesev(Rus), René Haselbacher (Oos), Chris Homer (VSt), Maxim Iglinski, (Kaz) Sergej Ivanov (Rus), Benoït Joachim (Lux), Aaron Kemps (Aus), Roman Kirejev (Kaz), Andreas Klöden (Dui), Berik Koepesjov (Kaz), Levi Leipheimer (VSt), Julien Mazet (Fra), Andrej Mizoerov (Kaz), Steve Morabito (Zwi), Dmitri Moeravjev (Kaz), Daniel Navarro (Spa), Benjamin Noval (Spa), Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por), Gregory Rast (Zwi), José Luis Rubiera (Spa), Michael Schar (Zwi), Tomas Vaitkus (Lit), Sergej Jakov lev (Kaz), Andrej Zeits (Kaz). - Cofidis (Fra) Ploegleiding: Eric Boyer, Francis Van Londersele, Alain Deloeuil, Bernard Quilfen. Renners: Stéphane Auge, Alexandre Blain, Florent Brard, Mickaël Buffaz, Sylvain Chavanel, Kevin de Weert (Bel), Jean-Eudes Demaret, Hervé Duclos-Lassalle, Samuel Dumoulin, Leonardo Duque (Col), Julien El Fares, Bingen Fernandez (Spa), Nicolas Hartmann, Maryan Hary, Mathieu Heijboer (Ned), Frank Hoj (Den), Yann Huguet, Sébastien Minard, Amaël Moinard, David Moncoutié, Maxime Monfort(Bel), Damien Monier, Nick Nuyens (Bel), Sébastien Portal, Staf Scheirlinckx (Bel), Rein Taaramae (Est),Tristan Valentin, Rik Verbrugghe (Bel), Romain Villa, Steve Zampieri (Zwi). Euskaltel (Spa) Ploegleiding: Miguel Madariaga, Jon Odriozola, Javier Carbayeda, Görka Gerrikagoi- tia. Renners: Josu Agirre, Benat Albizuri, Igor Anton, Lander Aperribay, Javier Aramendia, Mikel Astarloza, Jorge Azanza, Jon Bru, Koldo Fernandez, Aitor Galdos, Dionisio Galparsorö, Aitor Hernandez, Markel Irizar, Inaki Isasi, Andoni Lafuente, Inigo Landaluze, Anton Luengo, Egoi Martinez, Juan Jose Oroz, Alan Perez, Ruben Perez, Samuel Sanchez, Amets Txurruka, Ivan Velasco, Gorka Verdugo, Haimar Zubeldia. Bóuygwes-ïeSédpm (Fra)7' Ploegleiding: Jean René Bemaudeau, Dominique Arnould, Didier Rous, Christian Guiberteau; Ismael Mottier, Philippe Mauduit, BenoTt Genauzeau. Renners: Julien Belgy, Giovanni Bemaudeau, Olivier Bbnnaire, Dimitri Champion, Mathieu Claude, Stef Clement (Ned), Aurélien Clerc (Zwi), Nicolas Crosbie, Pierrick Fedrigo, Xavier Florencio (Spa), Damien Gaudin, Yohann Gene, Anthony Geslin, Said Haddou, Vincent Jérome, Arnaud Labbe, Laurent Lefevre, Rony Martias, Alexandre Pichot, Jérome Pineau, Erki Pütsep (Est), Perrig Quemeneur, Franck Renier, Jevgeni Sokolov (Rus), Matthieu Sprick, Joeri Trofimov (Rus), Johann Tschopp (Zwi), Sébastien Turgot, Thomas Voeckler. Credit Agricole (Fra) Ploegleiding: Roger Legeay, Serge Beucherie, Michel Laurent, Eddy Seigneur, Jean-Jacques Henry, Jean-Baptiste Souquet. Renners: Eric Berthou, Laszlo Bodrogi (Hon), William Bonnet, Aleksandr Botsjarov (Rus), Pietro Caucehioli (Ita), Jimmy-Engoulvent, Dmitri Fofonov (Kaz), Angelo Furlan (Ita), Simon Gerrans (Aus), Patrice Halgand, Sébastien Hinault, Jonathan Hivert, Jeremy Hunt (GBr), Thor Hushovd (Noo), Christophe Kern, Ignas Konovalovas (Lit), Christophe Le Mével, Cyril Lemoine, Jean-Marc Marino, Maxime Méderel, Rémi Pauriol, Saul Raisin (VSt), Gabriel Rasch (Noo), Mark Renshaw (Aus), Nicolas Roche (ler), Pierre Rolland, Julien Simon, Yannick Talabardon. Francaise des Jeux (Fra) Ploegleiding: Marc Madiot, Yvon Madiot, Frank Pineau, Thierry Bricaud, Martial Gayant. Renners: Sandy Casar, Sébastien Chavanel, Mikael Cherel, Jerome Coppel, Mickael Delage, Rémy di Gregorio, Amaud Gerard, Philippe Gilbert (Bel), Timothy Gudsell (NZe), Frédéric Guesdon, Jauheni Hoetarovitsj (WRu), Lilian Jegou, Sébastien Joly, Matthieu Ladagnous, Yoann Le BouJanger, Guillaume Levarlet, Gianni Meersman (Bel), Christophe Mengin, CyrilleMonnerais, Francis Mourey, Yoann Offredo, Anthony Roux, Jerémy Roy, Tom Stubbe (Bel), Jelle Vanendert, Benoït Vaugrenard, Jussi Veikkanen (Fin).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72