Woonboulevard Aandacht biobrandstof neigt naar een hype €100, www.woonboulevardpoortvliet.nl infolijn 0166-619100 5 I PZC Vrijdag 29 februari 2008 I 3 7 door Conny van Gremberghe Dow Temeuzen speelt de ko mende jaren geen leiden de rol in het Biopark Ter- neuzen. Die rol is voorbehouden aan Yara, die de glastuinbouw in de Smidsschorre in de toekomst gaat voorzien van warmte, water en gassen. Dat Dow in deze clustering geen rol speelt, hëeft volgens algemeen directeur Peter Holicki te maken met de afstand van zijn bedrijf tot het glastuinbouwcentrum. Die is te groot. Overigens is het niet zo dat Dow als chemisch bedrijf geen interesse zou hebben in experi menten met of onderzoek naar al ternatieve grondstoffen. In het on- derzoeks- en ontwikkelingscen trum van Dow in Temeuzen is een afdeling gevormd die onder zoek doet naar alternatieve grond stoffen en energiebronnen. Twee jaar geleden heeft Dow daar een speciaal laboratorium gebouwd waar hoogwaardig onderzoek wordt uitgevoerd. Moedermaat schappij Dow Chemical speelde tot voor kort in de Verenigde Sta ten samen met maisverwerker Car- gill een leidende rol in de groot schalige biochemie. In Blair in Ne braska produceerden de twee be drijven biokunststoffen uit zet meel. De joint venture is gestaakt, omdat de productie van bioplas- tics ruim twee keer zo duur was dan conventionele kunststoffen. „Dow blijft zoeken naar alternatie ve grondstoffen. In Brazilië begin nen we met het verwerken van al cohol uit suikerriet tot 350.000 ton polyethyleen op jaarbasis. En hier, in Temeuzen, onderzoeken we de mogelijkheid om van de nieuwe biodieselfabriek (Biofueling) op de Mosselbanken, glycerine te kun nen betrekken. Een stof die wij in onze productieprocessen nodig hebben en die we nu gewoon inko pen. Op onze beurt kunnen we bioparkparticipanten in het Value- park bedienen met onze energie en andere voorzieningen." 'Dow blijft wereldwijd zoeken naar alternatieve grondstoffen' Kijken naar alternatieven doet Dow voortdurend. Alternatieven zijn in Terneuzen ook voorhan den. De krakers kunnen gevoed worden met lpg en om dus heeft Dow ook lpg-gas in opslag. Lng (vloeibaar gas) was een ander alter natief geweest, maar op de Mossel- banken mocht om veiligheids- en milieuredenen geen terminal wor den gebouwd. Rouwig is Holicki daar niet om. De lng-fixatie was volgens hem een hype. Hij stelt dat we moeten oppassen dat de overdadige aandacht voor bio brandstof nu dat ook niet wordt. ROUTE Vanuit Tholen: Bij aankomst in Poortvliet, ie rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit andere richtingen: Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingen 'Bedrijventerrein'. Poortvliet Uitbreiding Mosselbanken, capaciteit volledig benut in 2020. Braakmanhaven Uitbreiding short sea terminal. Dow Temeuzen Aanleg maintenance park. Westerscheldetunnel PZC Donja Odijk foto's Skypictures, Wim Kooyman 181 cm. breed 224 cm. hoog. In diverse kleuren leverbaar. 140 x 200 cm. Boxspring Strada nu inclusief BESTE KOOP matras(sen) DREAMER. Leverbaar in diverse maten en kleuren. poef van €24,95 voor: Lederen 3+2-zitsbank. In diverse kleuren leverbaar. 140 x 200 cm. Trendy boxspring in een tijdloze antraciete stof inclusief pocketveermatrassen en een robuust voetbord wat tevens een zitbank is. 2e matras voor: 80 x 200 cm. Nu voor 346, 90 x 200 cm. Nu voor 375, 4-delige tienerkamer DIAMOND ledikant 90 x 200 cm. nachtkastje 2-deurs linnenkast buro. OPENINGSTIJDEN XXXWX-X X Xr'M X.XX^XX'X' X'' XXW-: Dinsdag t/m donderdag van 10.00 uur tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van taoo uur tot 21,00 uur Zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. Zondag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69