Robert Maaskant laat zijn hart spreken 'Het hele dorp leeft al weken mee' Een Apple mp3 voor uw video Winst blijft uit voor 't Bierwinkeltje Chris de Beer nieuwe oefenmeester van Spui Haase uitgeschakeld in ATP-toernooi Zagreb ^Bredanaar volgt i Ernie Brandts als j trainer op bij NAC. Q Trainer Graauw blij met hartverwarmende steun vanwege ziekte zoon. 2PZC Vrijdag 29 februari 2008 j 43 KWADENDAMME - De uitwedstrijd van 't Bierwinkeltje in de vierde di visie driebanden tegen 's Lands Welvaren 2 eindigde in een 6-2 ne derlaag. Het begon goed, toen Arie Vink van Rinus Verbeek won. Daar bleef het echter bij. Het peil daalde nog verder en de winst bleef uit. Kees Verbeek en Koen Pöpsel span den de kroon. Zij konden maar geen afscheid van de tafel nemen. Pas na 90 beurten besloot Verbeek dan maar een eind aan de partij te maken. Pöpsel bleef twee punten voor de finish steken. TERNEUZEN - De voetbalvereniging Spui, uitkomend in de vierde klas se zaterdag, heeft Chris de Beer aangesteld als trainer van de eerste selectie voor komend seizoen. De Beer is nu werkzaam bij zondag vierdeklasser RIA W. Bij Spui volgt hij Eric van Britsom op, die naar Lewedorpse Boys vertrekt. De w Spui bestaat 60 jaar. Het ju bileum wordt de komende maan den met een aantal activiteiten ge vierd, met een grote feestavond in mei als eindpunt. Begin mei is er een soccertoernooi op het sportter rein aan de Sparksstraat. ZAGREB - Tennisser Robin Haase is er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van het ATP-toernooi van Zagreb. De Kroaat Mario Ancic was giste ren in een spannende driesetter net te sterk: 6-3 3-6 6-3. Voor Haase was het al de derde keer dit jaar dat hij de kwartfinales bereikte. De 20-jarige Hagenaar deed dat eerder in Chennai en Rot terdam. In Zagreb verraste hij woensdag door in de tweede ronde de als derde geplaatste Fransman Gilles Simon te elimineren. door Peter van Leeuwen BREDA - Voor Robert Maaskant be staat er geen goed of slecht mo ment om als trainer bij NAC Bre- da aan de slag te gaan. „Als ik naar NAC kan, dan ga ik", vertelde de 39-jarige Bredanaar gisteren bij zijn presentatie. De huidige trainer van eerstedivisionist MW teken de een contract voor twee jaar. Op 1 juli volgt hij Ernie Brandts op. Het kan zo maar zijn dat dat ge beurt op het moment dat NAC als pees voetbal heeft bereikt. Er zijn betere momenten denkbaar om bij een club met de elfde begroting van Nederland binnen te stappen. Maar Maaskant heeft zijn hart la ten spreken: „NAC stroomt eigen lijk van jongs af aan door mijn ade ren. Mijn vader is hier trainer ge weest en ik heb er nog in de jeugd gevoetbald. Daarbij heb ik een aan tal jaren geleden besloten om in Breda te gaan wonen. Het tempo en de mensen hier liggen me, de club dus ook." Vader Bob Maaskant was trainer in Breda toen in de jaren 70 het 'avondje NAC' ontstond. Dat stond garant voor spectaculair aan vallend voetbal. Dit seizoen be- Ploeg, geleid door Epie ongekende successen? NAC staat vijfde in de eredivisie en bereikte woensdag de halve fi nales in het KNVB-bekertoernooi. Toch zag het bestuur geen reden het contract met Brandts te verlen gen. Het voetbal dat de Bredanaars spelen is niet sprankelend en past niet bij de kernwaarden van de club: zelfbewust, saamhorig, tegen draads en bourgondisch. Het be sluit veroorzaakte de nodige dei ning. Voorzitter Willem van der Hoe ven liet gisteren nogmaals weten waardering te hebben voor het werk van Brandts: „Hij haalt het Robert Maaskant volgt volgend seizoen Ernie Brandts op als coach van NAC Breda. Hij tekent een contract vdbr twèe jaar maximale uit deze groep. Maar we hebben twijfels over de langere ter mijn." Ttechnisch directeur Ear nest Stewart: „Iedereen kijkt resul taatgericht, maar wij zijn er niet voor om met de waan van de dag mee te lopen." En dus presenteer de de Bredase club gisteren een nieuwe trainer. Stewart: „Met Ro bert denken we de juiste man op de juiste plaats te hebben. Beter dan dit jaar presteren we waar schijnlijk onder geen enkele trai ner. Ook niet onder Brandts." Maaskant was eerder als trainer werkzaam voor RBC, Go Ahead Eagles en Willem II en is aan zijn eerste seizoen bezig bij MW waar mee hij vijfde<,staat in ,de_ Jnpiler_ ïe. 1,De intentie bij NAC i<f Maaskant is nu actief bij MW. spektakel bieden.' Zelfs de KNVB kijkt naar www.pzc.nl om te controleren of gele kaarten terecht zijn gegeven. Wat let u dus om uw mooiste sport- moment, gefilmd of gefotografeerd, op onze site te zetten. Onder de knop pen foto en video ziet u hoe dat moet. Inmiddels hebben we een winnaar uitgekozen voor het sportmoment van de maand februari. De naam van degene die binnenkort een Tom Tom navigatiesysteem ontvangt, houden we nog even geheim. Hou vooral onze site in de gaten! Voor de beelden van de maand maart heb ben we een Apple mp 3 Nano GB ^b^Êktro1. We ite uw beelden tegemoet! V, ,.p "7S t i Erik Mahu: „We doen het als dorpsclubje niet gek." afmaken." Dan toch even een glim lach. „Bij Barcelona zat Frank Rijk aard ook op de tribune. Dan kan dat bij Graauw ook." Erik Mahu zal aan het einde van het seizoen dus met mooie, maar vooral warme herinneringen ver trekken bij de club waar hij twee jaar geleden als trainer in het die pe sprong. Hij werd door het be stuur en selectie gevraagd om trai ner te worden bij de vijfdeklasser. „Ik was al een paar jaar gestopt met voetballen en ging regelmatig kijken. Ik had vroeger een paar sei zoenen de C-junioren getraind, dat was alles. In het begin was het wennen. Ik had het onderschat. Een training in elkaar zetten, dat ging nog wel. Een opstelling ma ken, je ploeg volgens een bepaald systeem laten spelen, dat was iets anders. Maar het is uiteindelijk goed uitgepakt. Het voordeel was dat ik met de meeste jongens zelf gespeeld had." Over de resultaten bestaat tevre denheid. „We doen het als dorps clubje niet gek. Bij de winterstop stonden we op een gedeelde derde plaats. De sfeer is goed. We staan hier allemaal achter elkaar." Over de trainingsopkomst niets dan lof „Het eerste en tweede trainen sa men. Vorig seizoen zat ik op een gemiddelde opkomst van 15,5." Trots is hij op zijn groep die zich gedisciplineerd gedraagt. „We heb ben in twee jaar nog geen enkele gele kaart voor praten gepakt. Dat was vroeger wel anders. Ik kon als voetballer ook niet zwijgen. Ik ver tel de jongens dat ze tot tien moe ten tellen en zich maar beter om kunnen draaien. Dat helpt." Na de winterstop verloor Graauw met minimaal verschil van Oost burg en Hoofdplaat. Het staat na foto Camile Schelstraete achttien wedstrijden, met 29 pun ten, op de zevende plaats. Die posi tie deelt Graauw met Schoondijke, de ploeg die zondag op De Boom- wai de tegenstander is. In Schoon dijke eindigde de partij eerder dit seizoen onbeslist: 1-1. Volgens Ma hu hebben Graauw en Schoondij ke veel overeenkomsten. „We moe ten het allebei van de inzet heb ben." Mahu wil het seizoen zo goed mo gelijk afmaken. „Af en toe zal ik wel eens een training overslaan, maar ze hebben bij Graauw alle be grip voor de moeilijke situatie waarin mijn gezin momenteel ver keert." Erik Mahu neemt aan het eind van dit voetbalseizoen afscheid van Graauw. Hij weet nu al dat hij met mooie herinneringen aan de club vertrekt. door Frank Boussen TERNEUZEN - Trainer Erik Mahu had voor de winterstop het be- stuur van Graauw al ingeseind dat hij er aan het eind van het voetbal seizoen een punt achter zou zet ten. „Het bedrijf waar ik werk, ver kast van Kloosterzande naar Sluis kil. Daar gaan we bouwen en dat wil ik van dichtbij begeleiden. Er is nog wel voorgesteld om iemand anders de training op dinsdag over te laten nemen, maar dat vond ik geen optie. Als ik iets doe, wil ik het goed doen." Eind januari hing Erik Mahu weer aan de telefoon bij de voorzitter van Graauw. Met veel dramati scher nieuws dan de verhuizing van het bedrijf naar Sluiskil. Bij Kris, de negenjarige zoon van Erik en Jacqueline Mahu, was leukemie geconstateerd. „Je leven staat van het ene op het andere moment op zijn kop. Voor we het wisten lag Kris in Gent in het UZ. Daar heeft hij ondertussen zijn eerste kuur achter de rug. Die is goed aangesla gen. Sinds vorige week vrijdag is hij weer thuis. Ze hebben ons ver- *~IJ dat het een vorm van leuke- is die goed te behandelen is. het gaat wel twee jaar duren, zijn positief en hoopvol ge- dat het allemaal goed gaat Graauw leeft iedereen met het Mahu mee. „Echt onvoorstel- Voor ons een geweldige steun in deze moeilijke tijd." Op de vensterbank ligt een nieu we, oranje bal, waarop de namen van alle spelers en begeleiders van het eerste elftal van Graauw staan. „Dat hebben ze zondag voor Kris geregeld. Hij heeft ook een shirt ge kregen met alle namen erop. Prach tig" De voorbije vier weken was Mahu er niet voor Graauw. Geen pro bleem. De groep heeft het onder- i ling opgelost. Marcel Verschuren, John van Boven en Jan d'Haens, drie eerste elftalspelers, hebben de trainingen en de wedstrijden over- genomen. „Zoiets kan alleen bij 1 een dorpsclub als Graauw. Zondag tegen Philippine was er ik voor eerst weer bij. Maar ik heb me er niet mee bemoeid. De jongens i hadden de training gedaan, ik vond dat ze het dan ook moesten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67