Het avontuur lonkt voor Ardian Lekaj Van de Water stuurt bedankje naar redder voor internetbewijs 'Recht is recht en krom is krom' Terneuzense trainer is zeer vereerd met aanbod Arie Haan. B Aanvaller van Goes ontloopt schorsing door filmpje op internet. Knop Tweewielers 42 I Vrijdag 29 februari 2008 PZC door Frits Bakker TERNEUZEN - Het gesprek ging over voetbalvisies, cultuur en de toe komst van het Albanese elftal. Arie Haan (59) ontvouwde in een Antwerps hotel zijn plannen als bondscoach van Albanië. En Ar dian Lekaj, de geboren Albaniër, werd gelonkt door het avontuur. De Terneuzense coach, die in zijn jonge jaren als politiek vluchteling naar Nederland kwam, heeft een interessante constructie voor ogen. „Ik wil dolgraag assistent worden van Arie Haan en kan het trainers schap bij Terneuzen erbij blijven doen." De 40-jarige oefenmeester heeft de laatste jaren weer een nauwe band met zijn geboorteland. „Voor zakelijke beslommeringen ben ik er vorig jaar ongeveer één keer per maand geweest. Ik ken de cultuur nog maar al te goed en weet veel over het Albanese voetbal." Het is bovendien een mooi mo ment voor Lekaj om zijn vleugels uit te slaan. Met zijn hoge trainers licentie kan hij bij een hoger spe lende dub dan Terneuzen terecht. „Ik wil in de toekomst wel naar een betaalde club", liet hij zich dit jaar nog ontvallen. Hij heeft zelf met Arie Haan ge beld om naar een functie in de technische staf te informeren. „We hadden gisteren in Antwer- W* Ardian Lekaj wordt waarschijnlijk in de technische staf van Albanië opgenomen. De Terneuzense coach heeft een aanbod van bondscoach Arie Haan op zak. pen afgesproken om over de plan nen te praten en zien de samen werking allebei zitten. Daar ben ik heel blij mee. Ik ben trots, blij en dankbaar dat hij me erbij wil ne men. Dat is een unieke kans. En Terneuzen geeft zijn volle mede werking." Terneuzen-voorzitter Anton Her mus beaamt dat. „Wij zijn et ook enorm trots op dat onze trainer as sistent kan worden van Arie Haan. En we komen er heus wel uit hoe we dat intern gaan invullen." Lekaj: „Als de Albanese bond vol gende maand doet wat Arie Haan wil en groen licht geeft, ga ik met Terneuzen kijken hoe we dat gaan doen. Ik zal natuurlijk wel vaker een training missen, omdat Alba nië zijn wedstrijden op woensdag speelt. Maar op zondag bij de wed strijden van Terneuzen kan ik er meestal bij zijn." De voorbereiding van de Albane zen op het WK begint al in mei van dit jaar. „Voorlopig staan er vriendschappelijke wedstrijden te gen Moldavië en Saoedie Arabië gepland. Daarna zijn er onder meer trainingskampen in Duits land en Albanië en in september gaan de kwalificatiewedstrijden voor het WK van start." Het Albanese elftal eindigde in de kwalificatie voor het EK in de groep met Nederland, Roemenië en Bulgarije als vijfde. De 75-jarige coach Otto Baric diende na die reeks zelf zijn ontslag in. Na de laatste wedstrijd tegen Roemenië (6-1-verlies) werd het elftal be schuldigd wedstrijden te hebben verkocht. De Albanese minis ter-president Beriska sprak zelfs openlijk op televisie over een deal met de gokmaffia. Lekaj verzekert dat die zaak is op gehelderd. „Ze hebben een onder zoek ingesteld, maar dat boek is ge sloten." Arie Haan heeft voor twee jaar ge tekend bij Albanië en zou een sala ris van 300.000 euro per jaar krij gen, exclusief premies. Hij was eer der trainer bij Kameroen, China, Feyenoord, Anderlecht, Standard Luik en VFB Stuttgart. Ardian Lekaj was eerst oefenmees ter van Steen en nu van Terneu- door Rudy Boogert GOES - Met honderd procent zeker heid durfden de kenners bij de KNVB het niet te stellen, maar nie mand kon zich heugen dat een ge le kaart ooit geseponeerd was op basis van een filmpje op internet. Goes-aanvaller Padden van de Wa ter had gisteren de primeur. Scheidsrechter Van Rooijen, die Van de Water zaterdagavond in de derby tegen Vlissingen de gele kaart toonde, had er niet zoveel moeite mee dat hij door de tucht- commissie was teruggefloten. „Recht is recht en krom is krom", oordeelde de arbiter uit Papend- recht nuchter. „Iedereen maakt fouten." Het filmpje waarop de vermeende overtreding van Padden van de Wa ter te zien is, is terug te vinden op de PZC-site www.pzc.nl. Ardian Lekaj staat voor een nieuwe uitdaging. foto Peter Nicolai zen. door Rudy Boogert GOES - Padden van de Water stuur de gisteren meteen een bedankje naar zijn 'redder' Alfaro Pentury. Dankzij Pentury's filmpje op de PZC-site werd de voetballer van Goes een gele kaart kwijtgeschol den en kan hij volgende week ge woon meespelen in de topper te gen Roosendaal. „Ik geloofde er to taal niet in dat de KNVB de kaart zou intrekken", bekende Van de Water. Maar het gebeurde wél. Van de Water kreeg afgelopen za terdag in de derby tegen Vlissin gen (2-1-verlies) in de 39e minuut een gele kaart. Volgens scheids rechter Van Rooijen haalde hij Vlissingen-speler Sander Goedege- bure onreglementair onderuit. De 'internetschwalbe' leverde hem zijn vierde gele kaart van het sei zoen op, wat automatisch een schorsing betekende. Van de Water bezwoer echter dat hij Goedegebure niet had geraakt. Maar roept elke zondaar dat niet? „Ik had me juist voorbeeldig gedra gen in die wedstrijd", vond Van de Water. Met een knipoog: „Dat is wel 's anders. Maar ik wilde per se geen geel pakken, want dan kon ik niet meedoen tegen Roosendaal." Maar juist met de handrem erop, ging het mis. Van de Water: „Ik zette mijn sliding in en zag dat ik het niet zou redden. Mijn tegen stander ging vervolgens onderuit, maar niet opzettelijk volgens mij. Hij viel door het slechte veld." Vol gens de scheidsrechter echter door het been van Van de Water en hij trok geel. Daar ging zijn wedstrijd tegen Roosendaal. Maar Van de Water kreeg hulp uit onverwachte hoek. Internet. Toen hij maandagochtend het filmpje over de wedstrijd op de PZC-site bekeek, had de camera van Alfaro Pentury gezien wat niemand an ders zag: Van de Water was on schuldig. Hij had Goedegebure nog niet met zijn schoenveter ge raakt. De slow motion van Pentu ry pleitte Van de Water helemaal vrij. Maar wat had hij eraan? Na overleg met zijn trainer (Karl Verg ouwen) en het bestuur van Goes 'Ik had me juist voorbeeldig gedragen in die wedstrijd. En dat is wel 's anders.' werd besloten in beroep te gaan, met het filmpje als belangrijkste bewijsstuk. „Maar ik geloofde er niet in", bekent Van de Water. De tuchtcommissie van de KNVB zorgde gistermiddag echter voor een dikke glimlach bij Van de Wa ter. Op basis van het filmpje werd zijn gele kaart geschrapt. „Ik heb Alfaro een mailtje gestuurd om te bedanken. Dankzij hem kan ik te gen Roosendaal spelen." „Ik vraag me wel af of het een ver standige uitspraak is voor de KN VB. Volgens mij zullen ze veel mensen nodig hebben om film pjes te bekijken. Iedereen heeft te genwoordig toch een mobieltje waarmee je kunt filmen. Ik ben be nieuwd wat de gevolgen zijn." UIT »- BADMINTON Mulheim an der Ruhr. Duits Open. Mannen, tweede ronde: Pang (Ned) - Ulsing (Den) 21-17 21-11, Palyama (Ned) - Akban Hidayat (Ino) 21-17 11-21 21-16. Derde ronde: Pang (Ned) - Zwiebler (Dui) 21-18 7-21 21-10, Hyun-il Lee (ZKo) - Palyama (Ned) 21-8 21-15. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule zes. 's Lands Welvaren 2-'t Bierwinkeltje 6-2: Nico Peeters-Cees Wissel 30-21, 73; Kees Ver beek-Koen Pöpsel 25-23, 90; William de Jon- ge-Joke Breur 25-18, 50; Rinus Verbeek-Arie Vink 18-20. Pool. Tweede klasse: Lucky '013'-Roadhouse Roadies 4-4. 8-ball: Dennis de Laat-Robbin Job- se 2-4; Lokting Choi-Raoul Wijs 4-2; Siewkee Mok-Dennis van Belzen 0-4. 9-ball: Mathijs Waijers-Dennis van Belzen 5-1; Dennis de Laat-Raoul Jobse 3-5; Mitch de Man-Robbin Jobse 5-3. TAFELTENNIS Guangzhou (Chn). WK landenteams. Vrou wen, kwartfinales: Nederland - Singapore 0-3. Timina - Li Jia Wei 0-3 (9-117-1113-15), Li Jiao - Feng Tianwei 2-3 (12-10 11-7 8-11 6-11 4-11Li Jie - Wang Yue Gu 0-0 (3-5) op gave Li Jie. China - Roemenië 3-0, Hongkong - Oostenrijk 3-2, Japan - Hongarije 3-0. TENNIS Dubai (VAE). Vrouwen. Kwartfinales: De- mentjeva (Rus) - Ivanovic (Ser/3) 5-7 6-3 6-3, Schiavone (Ita) - Henin (Bel/1) 7-6 (3) 7-6 (4), Jankovic (Ser/4) - Tsjakvetadze (Rus/6) 6-1 op gave. Zagreb. Mannen. Kwartfinale: Ancic (Kro) - Haase (Ned) 6-3 3-6 6-3, Ljubicic (Kro/1)- Ga- basjvili (Rus) 6-2 6-7 (5) 6-3, Stachovski (Oek) - Tipsarevic (Ser/8) 3-6 6-4 6-2. WIELRENNEN Ibi (Spa). Ronde van Valencia. Derde etap pe, Ibi - Ibi: 1. Vazquez (Spa) 166,5 km in 4.08.49, 2. Plaza (Spa), 3. Florencio (Spa) 0.16, 4. De la Fuente (Spa), 5. Hesjedal (Can), 6. Pin- eau (Fra), 21. Clement, 25. Moerenhout, 30. El- tink 2.25, 35. Ten Dam, 81. Dekker 16.48, 105. Elijzen 26.16,119. Flens. Algemeen klassement: 1. Plaza 12.26.55, 2. Vazquez 0.05, 3. Gutierrez (Spa) 0.21, 24. Cle ment 2.01, 26. Moerenhout 2.10, 30. Eltink 4.13, 51. Ten Dam 15.13, 65. Dekker 19.09,' 106. Elijzen 39.09,108. Flens. Gazelle Orange Limited 2008 adviesprijs €839,- «HT Wij zijn op zoek naar een: enthousiaste verkoper monteur Het liefst met ervaring in detweewielerbranche. Voor reacties, zie onderstaande bedrijfsgegevens. Nu €690,- Uitlopende elektrische fietsen met nog meer voordeel! Bijvoorbeeld: Gazelle Easy Glider, model 2007 2.099,-) NU 1.499,- Sparta ION Extension, model 2007 2.399,-) NU 1.859,- Tot 40% korting op uitlopende modellen! Bij aanschaf van twee nieuwe fietsen, een Spinder fietsen drager voor de halve prijs! Sparta ION M-Gear, model 2008 (€2.099,-) NU €1.699,- Sparta ION M-Gear Plus, model 2008 2.149,-) NU 1.740,- Zanddwarsstraat 8-10 a 4401 CL Yerseke telefoon: (0113)57 2814 email: knoptweewielers@hetnet. nl www.knoptweewielers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66