meer armoe en eenzaamheid Gratis verhuizen? Imkrn- Ricas biedt Terneuzen gouden kans voor ander imago Sluis toch in race voor blauwe vlag Beste schakers bij Berenburcht Overeenstemming gemeente en paviljoens over kostenverdeling. GEEN TIJD OM UW waar anders? PZC Vrijdag 29 februari 2008 I 2 7 uit, zeker 's avonds niet. We heb ben eens een avond belegd in het Scheldetheater en daar kwam nau welijks iemand op a£ Maar organi seer je een bijeenkomst in De Ves te in Terneuzen, die drie ouderen- flats, dan komen ze daar bij wijze van spreken op hun pantoffels naar toe." De drie bestuursleden juichen het toe dat de ANBO zich straks zo goed als zeker aansluit bij FNV Bondgenoten. Kaasjager spreekt van 'een goede deal'. „De grote afdelingen in Zeeland zijn al lemaal voor, alleen de kleintjes ver zetten zich, veelal uit emotionele overwegingen. Wij vinden het een goede zaak omdat de stem van de ouderen dan niet alleen door klinkt via de vakbond, maar ook in de Sociaal Economische Raad. Tja, wij een bond voor vijftigplus sers. De mensen werken steeds lan ger door, dus is de aansluiting bij de FNV een goede zaak." In het ka der van het jubileum wordt uitge breid teruggeblikt op het verleden, op de tijd dat er nog gezellige bus reisjes werden georganiseerd, soms zelfs tot in het Eiffelgebergte. Klein Hesselink: „Ach, iedereen heeft tegenwoordig een auto. En de jongere aanwas heeft geen be hoefte aan een kaart- of bingo avond. Mensen worden nu lid van wege de korting op hun zorgverze kering en een goedkope keuring voor het rijbewijs. We zijn inder daad uitgegroeid tot een zakelijke belangenbehartiger." OOSTBURG - Openbare school De Berenburcht uit Oostburg won in eigen huis het schaakkampioen schap van West-Zeeuws-Vlaande- ren. Sem Andeweg, Vicky Vermei- re, Yannick Luteijn en Davey van de Kerkvoorde wonnen overtui gend. Het tweede team van De Be renburcht werd tweede, op de voet gevolgd door Op Dreef uit Aardenburg en ]ohan Hendrik van Dale uit Sluis. Beide teams van De Berenburcht mogen deelnemen aan het Zeeuws Kampioenschap. Terneuzen krijgt een oefen centrum voor rampenhulp verlening. Een gouden kans voor de stad om zich te pro fileren. Het Nederlandse veiligheids- bedrijf Ricas, onderdeel van de internationaal ope rerende Group4Securicor, steekt het komende jaar ruim 30 miljoen euro in de bouw van een multidis ciplinair rampenoefencentrum in de Koegorspolder. Het centrum Underground levert zo'n 150 ar beidsplaatsen op. En daar zal het ANALYSE door Conny van Gremberghe -als het aan Ricas ligt- niet bij blij ven. Het bedrijf is van plan om het centrum in de markt te zetten als hét oefencentrum voor hulpver leners in alle disciplines in heel Eu ropa. Wie Armaggedon wil voor komen, moet straks in Terneuzen de strijd leren aangaan met bo- ven-en vooral ook ondergrondse demonen. Ricas verwacht medio volgend jaar wekelijks 300 hulpverleners te kunnen (bij)scholen. Dat betekent dat zij ook in Terneuzen en omge ving onderdak zullen moeten vin den. De gemeente wil dan ook snel extra hotelaccommodatie reali seren in het drie-en viersterrenseg- ment. Het liefst in combinatie met congresfaciliteiten, want daar ont breekt het in Zeeuws-Vlaanderen aan. Ricas provincie en Terneu zen willen nog meer. Bij het cen trum zou een kennis-en testinsti tuut moeten komen voor onder gronds bouwen. Dit zou samen met de Hogeschool Zeeland van de grond moeten worden getild. Samengevat komt het erop neer dat de komst van Ricas naar de Ka naalzone Terneuzen kansen biedt om aan het imago te schaven. Als havenstad is Terneuzen een leiden de rol kwijtgeraakt en als stad met de bestlopende coffeeshop van Eu ropa wordt slechts goodwill ge kweekt bij een beperkte groep mensen. Als rampenstad kan Ter neuzen zich straks internationaal prima afficheren, maar dan moe ten de nodige planologische proce dures wel vlot en foutloos worden afgehandeld. Terneuzen heeft de laatste tijd laten zien dat dit niet al tijd lukt, getuige de windmolens in de Koegorspolder, gsm-masten in Driewegen en de discussies over de detailhandel in de stad. Rabobank SLUIS - De gemeente Sluis hoopt dat de blauwe vlaggen voor het schoonste en veiligste strand weer kunnen wapperen aan de kust. De gemeente heeft overeenstemming bereikt met de strandpaviljoenhou ders over de kostenverdeling. Aanmelding voor toekenning van deze titel is fors duurder gewor den. Deelname dit jaar kost dui zend euro (was vijfhonderd euro) per vlag. De vijf Zeeuwse kustgemeenten stuurden eerder dit jaar een pro testbrief naar de Stichting Keur merk Milieu Veiligheid, die de vlag gen vanaf dit jaar toekent. Deelna me aan de blauwe vlag is te duur, de vlag mag niet vaak genoeg wap peren en de controles vinden op de verkeerde momenten plaats, lui den de klachten. Toch dingen de kustgemeenten weer mee naar de titel. „Een meer waarde voor de toeristische sector, de paviljoens en de strandbezoe- kers", zegt wethouder Maria le Roy. „We hebben de paviljoens ge vraagd een deel van de meerkos ten te betalen. Ze zijn daartoe ge lukkig bereid." Sluis betaalt zeshonderd euro per vlag. De zes paviljoens die een vlag bij hun zaak hebben staan, be talen elk 150 euro. De overige kos ten worden over de dertien pavil joens in Sluis verdeeld. De ANBO laat gezelligheidsbijeenkomsten als kaartmiddagen, bingo en biljarten over aan andere organisaties. foto Peter Nicolai AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetslroot 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61