Zeeland PZC Wijzigingen N6i eisen eendracht Reuzenhelikopter maakt proeflanding bij ziekenhuis 25 Actiecomité Hulster motie voor zorgvuldig op jaarmarkt onderzoek naar waterschapsfusie ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 26 Regio moet vuist maken bij inspraak op ontwerp tracébesluit. Wentelwiek met traumateam wordt ingezet bij calamiteiten. De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Brandbrief van Hulst, Sluis en Terneuzen naar Provinciale Staten. Dow schept 600 nieuwe arbeidsplaatsen PvdA heeft Leen Wille in ere hersteld Vrijdag 29 februari 2008 Tip? redtern@ipzc.nl door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Zeeuws-Vlaamse on dernemersverenigingen, dorpsra den, boeren, individuele belang- hebbers en politici moeten over eenstemming bereiken over de ide ale invulling van rijksweg N61 tus sen Hoek en Schoondijke. Alleen door als regio 'met één stem te spreken', is het mogelijk het tracé voor de ombouw van de N61 aan te passen, was de conclusie van tij dens een informatieavond over de N61. Rijkswaterstaat brengt vóór de zo mer geen grote veranderingen meer aan in het ontwerp tracébe sluit voor de ombouw van rijks weg N61 tussen Hoek en Schoon dijke. De dienst is niet bij voorbaat tegen bijvoorbeeld een rotonde bij Biervliet, maar dat extra verkeers plein moet dan via de inspraak in een definitief tracébesluit belan den. Projectleider Patrick Engelen van Rijkswaterstaat schetste gistera vond tijdens de bijeenkomst voor ondernemers, dorpsraadbestuur ders, plaatselijke politici en belan genvertegenwoordigers de historie nog eens. Het ontwerptracé stond vier jaar terug al op de rol, maar ondervond vertraging door door de rechter opgelegde onderzoeken naar luchtkwaliteit en omgevingsef fecten. Begin deze eeuw werd vastgelegd dat er een rotonde moest komen bij de Driesprongweg tussen Bier vliet en de Braakman. Door een - voor onder meer het re creatiecentrum logischer - afslag bij de Oostzeedijk, kon de daar ge plande calamiteitenweg door de polder wel eens snel veranderen in een volwaardige ontsluitingsweg voor de bedrijfsterreinen bij Dow Benelux, vreesden de omwonen den. Een afslag bij Biervliet viel toen af Engelen: „Ik hoor nu dat veel men sen die afslag toch graag willen. Als de hele streek in de buurt van het dorp nog een rotonde wil, is dat wat mij betreft niet uitgesloten dat er een extra verkeersplein in het tracébesluit komt." Het op initia tief van de ondernemersverenigin gen van Biervliet, IJzendijke, Schoondijke, Hoek en Philippine tot stand gekomen rapport over de economische effecten van de om bouw van de rijksweg op aanlig gende dorpen biedt handvatten ge noeg voor verbeteringen. Paul Geertman van de Kamer van Koop handel waarschuwde wel dat voor gestelde veranderingen de te vol gen procedures zo min mogelijk mogen doorkruisen. Ook moeten de financiële gevolgen direct duide lijk zijn. Anders staat bij voorbaat vast dat het weer jaren langer duurt voor er daadwerkelijk iets ge beurt aan de rijksweg. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De heli-landings- plaats bij het ziekenhuis in Terneu- zen is geschikt voor het invliegen van grotere aantallen patiënten en medische apparatuur. Dat is de conclusie na een geslaagde proef landing, gistermiddag, met een Eu- rocopter Cougar. De helikopter is met een lengte van negentien me ter één van de grootste transport helikopters van de luchtmacht. Terneuzen was een van de test plaatsen in een vliegroute door de Benelux. In het vliegtuig kunnen 28 patiënten liggend worden ver voerd. De uit Soesterberg afkomsti ge Cougar wordt gestationeerd op Woensdrecht en kan van daaruit worden ingezet bij rampen in het gebied rond de Westerschelde. Bij de testlanding werden gisteren de standaardmaatregelen geno men, zoals de aanwezigheid van het schuimblusvoertuig van de brandweer. De landing van de he li, met aan boord een traumateam inclusief chirurg en anesthesist, verliep echter vlekkeloos.. Na twee minuten koos het gevaarte weer het luchtruim. foto Peter Nicolai )p www.veilingkranten.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! SINT-JANSTEEN - Het actiecomité te gen ontpolderen, 'Red onze Pol der', houdt morgen een sponsorac tie op de jaarmarkt in Sint-Jan steen. Er worden stickers en T-shirts verkocht en bezoekers kunnen het gewicht van een gigan tische aardappel raden. Ook ligt er een petitie voor de Eerste Kamer. Daarin wordt gevraagd te bewerk stelligen dat er geen nieuwe verdra gen komen waarin ontpoldering wordt opgenomen. Het actiecomi té vindt verder dat de opdracht van de regering aan de commissie Nijpels niet strookt met een eerder aangenomen motie. Het zoeken naar alternatieven voor ontpolde ring zou volgens de actiegroep door de hele Delta mogelijk moe ten zijn. door Sheila van Ooorsselaer HULST - Burgemeester en wethou ders van Hulst moeten, samen met hun collega's van Terneuzen en Sluis, met spoed een brand brief richting Provinciale Staten sturen om zo 'met één krachtige stem' te protesteren tegen de gang van zaken rondom de voorberei dingen voor de waterschapsfusie. Een motie met deze opdracht werd gisteravond door alle Hulster fracties ingediend. Zij menen dat er een gedegen onderzoek moet komen, om zo de juiste afweging- te maken. „Wij pleiten voor het be houd van de werkgelegenheid voor Zeeuws-Vlaanderen. We zien alles al naar de overkant verhui zen, het waterschapskantoor wil len we daarom behouden", vindt Algemeen Belang Groot Hulst. Het CDA zegt zich gestoord te hebben aan de 'hautaine houding' van 'de lieden van de overkant'. De WD en Progressief Hulst zijn niet tegen een fusie als de water- schapskosten voor de burgers daar mee omlaag gaan. Wel vinden ze dat de procedure om tot een fusie te komen, zorgvuldiger moet wor den doorlopen. Burgemeester Jan-Frans Mulder zegt dat de drie colleges verschillend denken over de te volgen strategie. „Maar we la ten ons de kaas niet van het brood eten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59