Robert Maaskant laat zijn hart spreken Goed jeugdbeleid betaalt zich uit Een Apple mp3 voor uw video 's Lands Welvaren pakt de overwinning Chris de Beer nieuwe oefenmeester van Spui Yerseke wil nu in 2010 NK veldrijden jeugd Bredanaar volgt Ernie Brandts als trainer op bij NAC. Taekwondo Middelburg heeft vier internationals in haar midden. BPZC Vrijdag 29 februari 2008 43 KWADENDAMME - De thuiswed strijd van 's Lands Welvaren 2 in de vierde divisie leverde eeiT 6-2-overwinning op tegen 't Bier winkeltje. Kwalitatief stond de ontmoeting op een laag pitje. Het beste voor beeld hiervan was de strijd tussen Cees Verbeek en Koen Pöpsel. Zij genoten kennelijk met volle teu gen van de spanning want pas na 90 beurten viel de beslissing in het voordeel van Verbeek. Maar ook Nico Peeters verbruikte aardig wat beurten (73) voor zijn zege op Cees Wissel. TERNEUZEN - De voetbalvereniging Spui, uitkomend in de vierde klas se, heeft Chris de Beer aangesteld als trainer van de eerste selectie voor het seizoen 2008-2009. De Beer is nu werkzaam bij zon dagvierdeklasser RIA W. Bij Spui volgt hij Eric van Britsom op, die naar Lewedorpse Boys vertrekt. De w Spui bestaat 60 jaar. Het ju bileum wordt de komende maan den met een aantal activiteiten ge vierd, met een grote feestavond in mei als eindpunt. Begin mei is er een soccertoernooi op het sportter rein aan de Sparksstraat. YERSEKE - Het mountainbike- en veldritcomité Yerseke gaat een nieuwe poging doen het NK veldrijden voor jeugd binnen te ha len. De organisatie heeft zich bij de Wielrenunie (KNWU) kandi daat gesteld voor de uitgave van 2010. Het comité had de Nederlandse kampioenschappen graag in 2009 al binnen de poorten gehad, maar de bond wees dat verzoek onlangs af De nationale kampioenschap pen veldrijden voor de jeugd wer den toegewezen aan wielervereni ging De Zwaluwen in Almelo. door Peter van Leeuwen BREDA - Voor Robert Maaskant be staat er geen goed of slecht mo ment om als trainer bij NAC Bre da aan de slag te gaan. „Als ik naar NAC kan, dan ga ik", vertelde de 39-jarige Bredanaar gisteren bij zijn presentatie. De huidige trainer van eerstedivisionist MW teken de een contract voor twee jaar. Op 1 juli volgt hij Ernie Brandts op. Het kan zo maar zijn dat dat ge beurt op het moment dat NAC als bekerwinnaar het seizoen heeft af floten of via de ranglijst Euro- es voetbal heeft bereikt. Er zijn betere momenten denkbaar om bij een club met de elfde begroting van Nederland binnen te stappen. Maar Maaskant heeft zijn hart la ten spreken: „NAC stroomt eigen lijk van jongs af aan door mijn ade ren. Mijn vader is hier trainer ge weest en ik heb er nog in de jeugd gevoetbald. Daarbij heb ik een aan tal jaren geleden besloten om in Breda te gaan wonen. Het tempo en de mensen hier liggen me, de club dus ook." Vader Bob Maaskant was trainer in Breda toen in de jaren 70 het 'avondje NAC' ontstond. Dat stond garant voor spectaculair aan vallend voetbal. Dit seizoen be leeft de ploeg, geleid door Ernie Brandts, ongekende successen. NAC staat vijfde in de eredivisie en bereikte woensdag de halve fi nales in het KNVB-bekertoernooi. Toch zag het bestuur geen reden het contract met Brandts te verlen gen. Het voetbal dat de Bredanaars spelen is niet sprankelend en past niet bij de kernwaarden van de club: zelfbewust, saamhorig, tegen draads en bourgondisch. Het be sluit veroorzaakte de nodige dei ning. Voorzitter Willem van der Hoe ven liet gisteren nogmaals weten waardering te hebben voor het werk van Brandts: „Hij haalt het fj* Robert Maaskant volgt volgend seizoen Ernie Brandts op als coach van NAC Breda. Hij tekent een contract voor twee jaar. Maaskant is nu actief bij MW. maximale uit deze groep. Maar we hebben twijfels over de langere ter mijn." Ttechnisch directeur Ear nest Stewart: „Iedereen kijkt resul taatgericht, maar wij zijn er niet voor om met de waan van de dag mee te lopen." En dus presenteer de de Bredase club gisteren een nieuwe trainer. Stewart: „Met Ro bert denken we de juiste man op de juiste plaats te hebben. Beter dan dit jaar presteren we waar schijnlijk onder geen enkele trai ner. Ook niet onder Brandts." Maaskant was eerder als trainer werkzaam voor RBC, Go Ahead Eagles en Willem II en is aan zijn eerste seizoen bezig bij MW waar mee hij vijfde staat in de Jupiler League. „De intentie bij NAC is spektakel bieden." Zelfs de KNVB kijkt naar www.pzc.nl om te controleren of gele kaarten terecht zijn gegeven. Wat let u dus om uw mooiste sport- moment, gefilmd of gefotografeerd, op onze site te zetten. Onder de knop pen foto en video ziet u hoe dat moet. Inmiddels hebben we een winnaar uitgekozen voor het sportmoment van de maand februari. De naam van degene die binnenkort een Tom Tom navigatiesysteem ontvangt, houden we nog even geheim. Hou vooral onze site in de gaten! Voor dc beelden van de maand maart heb ben we een Apple mp 3 Nano GB zil MA978 klaarliggen, beschikbaar gesteld door Micro-Elektro. We zieiT uw beelden tegemoet! door Jan Dagevos MIDDELBURG - Taekwondo Middel burg blijft aan de weg timmeren. De vereniging houdt zondag voor de zevende keer de Deltasafe open Zeeuwse kampioenschappen. Tij dens die titelstrijd komen 220 taek- wondoka's uit Nederland en Bel gië in actie, onder wie vier interna tionals van de eigen club. Taekwondo Middelburg heeft sinds enkele maanden maar liefst vier leden in haar midden, die deel uitmaken van de Nederlandse selectie. Het gaat om Zenna van der Mei (19), Mano Don (16), Je remy Dijkstra (14) en Sharona The nu (14). „We zijn een heel actieve vereniging", legt trainer Nanne Boonstra uit. „We zijn een vereni ging die naast breedtesport ook aandacht besteedt aan topsport. De leden die in de nationale selec tie zitten, zijn al vanaf hun zesde jaar lid. We hebben ze opgeleid en plukken daar nu de vruchten van." Het geeft Boonstra een gevoel van trots. „Het mooie is dat het een mix van jeugd en senioren is en dat het zowel jongens als meisjes zijn. De mensen van de nationale selectie vervullen binnen onze ver eniging een voorbeeldfunctie. An dere leden zien wat er haalbaar is en dat stimuleert." De Oranje-klanten presenteren De internationals van Taekwondo Middelburg: Jeremy Dijkstra, Sharona Thenu, Zenna van der Mel en Mano Don (vlnr). zich zondag aan het eigen publiek in sporthal De Kruitmolen in Mid delburg. In mei volgt dan in Polen het Europees kampioenschap. Je- Stijlvolle en veelzijdige vechtsport Taekwondo is Koreaans voor 'de weg (do) van voet (tae) en hand/vuist (kwon)', met als doel zelfverdediging en het verbeteren van je persoon lijkheid. De oorsprong van deze zeliverdedigings- en vechtkunst ligt in Korea. Er zijn twee organisaties, ITF (International Taekwondo Federation) en WTF (World Taekwondo Federation). ITF taekwondo is de traditionele vorm en kijkt naar de technische be heersing en de esthetische uitvoering van technieken in de stijlvormen en het sparren. Bij deze vorm mag je de tegenstander tijdens het sparren op het hoofd (geen achterhoofd), voorzijde (tot op bandhoogte) en zijkant van het lichaam gecontroleerd raken (met voet- èn handtechnieken). ITF behandelt ook sterk de zelfverdediging. WTF taekwondo is de (olympische) sportvorm van taekwondo en omvat veel sparren met onder meer toque, helm, vest en scheenbeschermers; deze vorm is vol contact, alhoewel er met de handen niet op het hoofd mag worden geraakt. Bij Taekwondo Middelburg wordt ITF taekwondo bedreven. Tijdens het open ZK zondag staan twee onderdelen op het programma: gesprongen technieken en sparren. De wedstrijden in sporthal de Kruitmolen begin nen om 9.30 uur. remy Dijkstra en Sharona Thenu behoren nog tot de jeugdcategorie, maar komen tijdens de Europese titelstrijd al uit bij de junioren. Ma no Don is junior, terwijl Zenna van der Mei bij de senioren uit komt. Ze volgen allevier een zwaar trainingsprogramma. Ze trainen drie tot vier keer per week en dui ken ook nog de fitnessschool in. Op zondag rijden ze regelmatig en toe naar Krimpen aan de Lek, waar oud-bondscoach Chiel Rom- bout training geeft. De nationale selectie belegt ongeveer één keer per maand een trainingskamp. Soms moeten de taekwondoka's daarvoor zelfs naar Groningen. „Dat weet je als je in de regio Zee land zit. Dan zit je overval ver van af', zegt Boonstra. „Maar gelukkig hebben we heel actieve ouders bin nen de vereniging." Zenna van der Mei heeft de mees te ervaring. Ze staat al lange tijd aan de top. „De top bereiken is moeilijk, maar er te blijven is nog veel moeilijker", zegt Boonstra. foto Ruben Oreel „Wat zij doet, is heel erg knap." Mano Don was ooit al eens actief op het WK en bereikte de laatste acht. Met het team verloor hij in de finale van Argentinië. „Hij is een gedisciplineerde jongen, een harde trainer", zegt Boonstra. Jeremy Dijkstra heeft de laatste ja ren een stormachtige ontwikke ling doorgemaakt. „Hij is enorm gegroeid", vindt Boonstra. „Hij heeft zich van een technische vech ter tot een heel sterke vechter ont wikkeld. Dat moet ook als je ju nior wordt, maar ik vind het knap hoe hij dat allemaal voor elkaar weet te krijgen." Sharona Thenu won bij de jeugd alles wat er te winnen viel. „Om haar te stimuleren heb ik er ge vraagd bij de junioren mee te doen", zegt Boonstra. „Ze heeft veel potentie." Taekwondo Middelburg houdt zondag de open Zeeuwse kam pioenschappen taekwondo. Er komen ruim 200 sporters in actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57