Museum is weer zes dagen per week open 'Foute fietsen' station verdwijnen in depot zorgconipiex CDA huurt museum af op een pikant Gescheurd verkleurd, versleten? Goes verwijdert paar honderd verkeerd gestalde rijwielen. Bestuur draait beperkte wintersluiting terug; Goes legt wat geld bij. Auto in Heinkenszand gestolen na inbraak StofFeerderij Brouwer Het dameskoor heeft een nieuwe dirigent Kinderkoor geeft een jubileumconcert Goes komt nauwelijks meer aan toezicht toe Van Waveren bestrijdt dat fractie druk op museumbestuur zet. 26 I Vrijdag 29 februari 2008 PZC door Luc Oggel GOES - „Staat je fiets in het rek?", vraagt een medewerker van de af deling Toezicht en Handhaving van de gemeente Goes aan een jon gen die zich naar de trein spoedt. „Jazeker", antwoordt die in de loop, „anders is-ie weg!" Er zijn donderdagochtend op het Stationsplein in Goes heus wel mensen die op de hoogte zijn van de actie 'fiets fout fiets weg' en hun rijwiel netjes in de fietsklem- men zetten, maar een heleboel ook niet. Dat blijkt wel uit het feit dat een paar uur na het begin van de verwijderingsactie al drie con tainers zijn afgevoerd naar een op slagplaats. En dan moeten alle fiet sen die vóór het station staan nog gedaan worden. Het is niet de eerste keer dat er fiet sen worden weggehaald bij het sta tion. Al jaren zorgden lukraak neergekwakte rijwielen en wrak ken voor een chaotische aanblik en was het soms onmogelijk om de ingang van het station te berei ken. Hoewel het aantal fietsklem- men rond het station vorig jaar fors is uitgebreid om dat probleem op te lossen, is de actie volgens woordvoerster Willy van Meegen van de gemeente toch nodig. Nog steeds worden veel fietsen niet op de goede manier weggezet. Om 'foutparkeerders' daar extra Een medewerker van de afdeling Toezicht en Handhaving van de gemeente zet een foutgeparkeerde fiets in een container op het station in Goes. foto Willem Mieras van te doordringen, wordt nu voor het eerst een soort boete opgelegd; wie zijn weggehaalde fiets komt ophalen bij het depot aan de West- havendijk 152, moet twintig euro contant betalen. 'Kassa' voor de ge meente is dat echter niet, zegt Van Meegen. „Er zijn waarschijnlijk ook veel mensen die hun fiets hele maal niet komen ophalen, omdat hij bijvoorbeeld gestolen is of er al heel lang staat. Bovendien kost de huur van het depot ook geld." De actie van donderdag is ruim van tevoren aangekondigd op pos ters, en middelbare scholen heb ben een brief ontvangen. Toch zijn er volgens André Mohr van Toezicht en Handhaving zo'n 270 fietsen die in aanmerking komen om te worden verwijderd. Dat mensen raar staan te kijken als hun fiets blijkt te zijn verdwenen, is onvermijdelijk. „Er was vanoch tend een meisje dat echt heel sip keek, dat vond ik wel zielig", zegt Van Meegen. Elke fiets wordt nauwkeurig gefotografeerden ver volgens maximaal dertien weken opgeslagen, daarna is hij écht weg. Aan het eind van de dag waren in totaal bijna driehonderd rijwielen verwijderd. Volgende week don derdag worden weer fietsen wegge haald, maar dan aan de Lijnbaan en de achterkant van het station. NV Bij een fietsverwijderingsactie rond het station in Goes zijn gis teren een kleine driehonderd rij wielen die niet in de klemmen stonden, verwijderd. door Frank Balkenende GOES - De beperkte wintersluiting van Historisch Museum De Beve- landen in Goes is van de baan. Het dagelijks museumbestuur gooit de deuren vanaf maandag weer zes dagen per week open, mits de ge meente Goes de bezuiniging die het museum daardoor derft, com penseert. Dat gebeurt ook. Mu seumvoorzitter Joost Adriaanse weerspreekt dat het bestuur is ge zwicht voor de Goese druk. Een raadsmeerderheid van CDA, WD en GroenLinks nam gisteren een motie aan om maximaal drie duizend euro vrij te maken. Met dat geld kan de beperkte winter sluiting - het museum was de afge lopen tijd drie dagen per week open - die tot 5 april duurt, wor den opgeheven. Het museumbe stuur heeft berekend dat die win tersluiting per maand zo'n dui zend euro aan besparingen ople vert, onder meer door een gerin ger stroomverbruik en lagere schoonmaakkosten. De meerderheid in de Goese raad gaf onlangs in de commissie al aan moeite te hebben met de beperkte wintersluiting, waartoe het mu seumbestuur eind januari had be sloten omdat er forse structurele tekorten (42.000 euro over 2006, eenzelfde bedrag voor 2007) aan het licht kwamen. Volgens Goese politici zou de win tersluiting het imago van het Goe se streekmuseum geen goed doen. Bovendien werd betwijfeld of die maatregel zoveel geld in het laatje brengt. Naar nu blijkt duizend eu- IOT De beperkte wintersluiting - drie dagen per week - van het Beve- landse museum in Goes is van de baan, omdat de gemeente Goes eenmalig extra geld geeft. ro per maand. Ook kwam er pro test van de Culturele Raad en de museumvrijwilligers, die 's win ters dan minder vaak 'aan de bak' komen. Adriaanse beloofde de gevoelens van de commissie in het museum bestuur te bespreken. Dat besloot gistermiddag de bezuinigingsmaat regel terug te draaien, temeer om dat duidelijk was dat een Goese raadsmeerderheid wel wilde schok ken. De andere gemeenten in het bestuur - Borsele, Kapelle en Noord-Beveland - waren namelijk niet bereid extra geld in het mu seum te steken. Ook leefden daar nauwelijks sentimenten over de wintersluiting. Desondanks dienden CDA en WD gisteren toch nog met succes een motie van sympathie in. Vol gens tegenstemmers SGP/ Chris tenunie en PvdA was die motie overbodig. In het voorjaar volgt een analyse over de financiële si tuatie van het museum. HEINKENSZAND - Inbrekers hebben een blauwe Mercedes met het ken teken 26-NK-HB gestolen aan de Zangvogelstraat in Heinkenszand. De dieven braken in in de woning van de eigenaar van de Mercedes, en namen de autosleutels mee. Tel.: 0113 - 21 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl OVEZANDE - Joke de Witte is de nieuwe dirigent van het Zuid-Be- velands Dameskoor. Zij volgt Jos Dingemanse op die het koor zeven jaar leidde, maar zich als zangpeda goog aan andere zaken wil wijden. Het dameskoor bestaat meer dan vijftig jaar en zingt klassieke-, pop- en volksliedjes. Wie lid wil worden, kan vrijdag tussen 13.30 en 15.30 uur een kijkje nemen in de Muziekschool in Goes. GOES - Kinderkoor In Lichterlaaie geeft vanavond om 19.30 uur een jubileumconcert onder de titel Vlammen in De Mythe in theater De Mythe in Goes. Het koor begon tien jaar geleden met de eerste repetitie op 12 janua ri 1998. De opbrengst van de avond gaat naar een kinderproject in Oeganda van de stichting De Fi gurant. "Het Jutters- avontuur Wouwsestraatweg 10 Bergen op Zoom Landelijk wonen en brocante www. het juttersavontuur.nl GOES - Het gemeentelijke toezicht in Goes en bijbehorende dorpen staat onder druk. Van de vijf toe zichthouders zijn er door ziekte ge middeld maar twee op pad. Burgemeester Dick van der Zaag maakt zich daar grote zorgen over, omdat de gemeente nu nauwelijks toezicht kan houden op straat. „Veel toezichthouders zijn langdu rig ziek. Dat kan natuurlijk niet lang zo doorgaan. We gaan na hoe we dit probleem kunnen oplos- YERSEKE - Aan de Hogeweg in Yer- seke is, na ruim vier jaar voorberei ding, begonnen met de bouw van een nieuw woonzorgcomplex (wo- zoco). De eerste paal werd gister middag geslagen. In het complex komen 68 appartementen (Hof van Reymerswael) en een nieuw zorgcentrum van Ter Weel (Moer- zicht; drie groepswoningen met 18 verpleeghuisplaatsen, 35 zorgstu- dio's, een ondersteuningsruimte en een grand café). Het wozoco is onderdeel van het plan Yerse- ke-West en is in de zomer van 2010 gereed. Het huidige zorgcen trum van Ter Weel, Vredelust, en aanleunwoningen 'Bosburg' verlie zen hun functie. Op de locatie van Bosburg komen wellicht nieuwe seniorenappartementen. Ellemijn van Waveren. door Frank Balkenende GOES - De Goese gemeenteraads fractie van het CDA huurt vier za terdagochtenden ruimte in het His torisch Museum De Bevelanden om daar met burgers te praten. Het lijkt alsof het CDA zo de druk op het museumbestuur verder wil de opvoeren om de bezuinigings maatregel terug te draaien. Gistera vond bleek in de raad Goes dat ver dere druk onnodig is. Wethouder Joost Adriaanse, tevens voorzitter van het dagelijks museumbestuur, liet weten dat de wintersluiting on gedaan wordt gemaakt. Fractievoorzitter Ellemijn van Wa veren bezweert dat het huren van het museum niets van doen had met de wintersluiting. „Nee, het is geen drukmiddel. We hadden al langer het plan om permanent campagne te voeren en niet alleen vlak voor de verkiezingen. We wil len vaker de straat opgaan om fol ders uit te delen en met burgers te praten over thuiszorg, sport, cul tuur en wat dan ook. In de winter moet je dan wel een ruimte heb ben waar je rustig en droog met mensen kunt praten. Zo kwamen we uit op het museum, dat zater dagmorgen normaliter gesloten is." Van Waveren erkent wel dat de 'ti ming' doet vermoeden dat het CDA schoten voor de boeg had willen geven. De eerste actiedag is 15 maart. In april wordt een analy se verwacht van de financiële pro blemen waarin het museum ver keert. Met een gisteren aangenomen mo tie maakt de Goese raad maximaal 'We hadden al langer het plan om permanent campagne te voeren' drieduizend euro vrij om de bespa ring die het museum nu misloopt, te compenseren. Het CDA bezorgt het museum nu ook extra inkom sten door ruimte te huren. „Dat zal bij elkaar wel meer opleve ren dan het museumbestuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50