Zeeland Colijnsplaat in twee jaar op de schop Giant Jubilee 2' □7 25 Handgemeen bij supermarkt Protest tegen nertsenfokkerij BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 27 Janneke Herrebout genomineerd ais Helpende Hollander 2008 Woningbouw in plan De Valle kan komend najaar beginnen. BI www.juntoscontigo.com De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Filosoofje Dow schept 600 nieuwe arbeidsplaatsen Hindoestaans Nieuwjaar in Goese Polder Vrijdag 29 februari 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Met een beetje goe de wil kennen we Colijnsplaat over een jaar of twee niet meer te rug. De westelijk entree aan de Ha- velaarstraat zal zicht bieden op ruim dertig nieuwe huizen, waar nu nog de oude graanloodsen staan. Aan de andere kant van de weg zal het auto- en landbouwme- chanisatiebedrijf van Van Gilst plaats hebben gemaakt voor de su permarkt van Ko Kallerwaard. In de Kruisstraat komt de huidige plaats van de supermarkt beschik baar voor een wat parkeerarmer gebied, en ook in de rest van het dorp wordt het rustiger. Als het aan Van Gilst ligt, is zijn be drijf volgend jaar al verplaatst naar de Oost-Zeedijk, achter het voet balveld. Daarmee kunnen de steeds grotere landbouwwerktui gen, die Van Gilst onderhanden neemt, uit de Havelaarstraat ver dwijnen. Wethouder Adrie van der Maas (SGP, ruimtelijke ordening) geeft toe dat er nog het één en ander moet gebeuren voordat het zover is. „Maar een begin is nu toch ge maakt. Projectontwikkelaar Boen der en Maasdam, die De Valle gaat ontwikkelen, heeft beloofd voor de zomer met de bouwaanvraag te komen. Dan kan de bouw in het najaar beginnen." De gemeente heeft Boender en Maasdam wel onder druk moeten zetten, want het plan voor De Val le lag al heel lang klaar. „Omdat er geen beweging in zat, hebben we gedreigd het woningbouwcontin- GOES - De politie zoekt getuigen van een vechtpartijtje, woensdag middag op het parkeerterrein van de Agrimarkt aan de Van Door nestraat in Goes. Tussen drie uur en half vier kre gen een 69-jarige man en een 31-ja- rige vrouw het met elkaar aan de stok na een aanrijding tussen de winkelwagen van de man en de personenauto van de vrouw. Tus sen de twee vielen enkele klappen. De verklaringen van beide par tijen spreken elkaar op verschillen de punten tegen. Daarom zoekt de politie getuigen van het incident, die op het betreffende tijdstip ruimschoots voorhanden moeten zijn geweest. Getuigen kunnen zich melden bij het politiebureau of via 0900-8844. gentje voor Colijnsplaat naar de Molendijk te verplaatsen. Dat hielp. Er zit nu schot in", aldus Van der Maas. Het plan is overigens wel aange past. Oorspronkelijk zouden er twintig huizen en twintig apparte menten worden gebouwd. Van der Maas: „We zijn tot de conclu sie gekomen dat je appartementen in Colijnsplaat niet moet willen. Die appartementen worden nu huizen, maar ietsje minder dan twintig. Wel zeker is dat er starters- woningen bij zullen zitten." Eén nadeel zit er aan de snelle ont wikkeling van De Valle. De dorps gemeenschap kan de graanlood sen in juni, tijdens het Europese voetbalkampioenschap, niet om bouwen tot Holland House om de wedstrijden met z'n allen te bekij ken. Initiatiefnemer van het Hol land House Ko Kallewaard zal dat een zorg zijn. „We hebben natuur lijk liever huizen, nieuwe mensen en kinderen op school, dan een feestje." Ook het plan dat Kallewaard sa men met van Gilst heeft gesmeed, moet het dorp ten goede komen. „Als Van Gilst naar de Oost-Zee dijk verhuist, kan ik met mijn su permarkt en mijn cateringbedrijf naar de Havelaarstraat. Daar kun nen we voldoende parkeerruimte scheppen en veilige bevoorradings- route's maken", zegt Kallewaard. De gemeente doet zijn best om de plannen voor elkaar te krijgen. In het komplan voor Colijnsplaat wordt alles alvast geregeld. Plan De Valle omvat de bouw van ruim dertig woningen in Co lijnsplaat. De supermarkt en land- bouwmechanisatiebedrijf Van Gilst worden verplaatst. MIDDELBURG - Janneke Herrebout (27) uit Middelburg is genomineerd voor de Helpende Hollander 2008. Het tv-programma Nederland Helpt van de EO laat zien hoe Nederlanders zich inzetten voor een goed doel. Herrebout richtte drie jaar geleden de stichting Juntos Contigo (samen met jou) op voor kinderen die op en bij een vuilnisbelt in de Nicaraguaanse hoofdstad Managua leven. Deze week maakte een EO-filmcrew opnames op het Goese Lyceum, waar Janneke meewerkte aan een pro gramma met workshops en een markt voor Latijns-Ame- rika. Ook is bij haar thuis gefilmd. In juni vertrekt de ge boren Goese naar Nicaragua. Het is de bedoeling dat ook daar opnames worden gemaakt. De uitzending over Jannekes stichting is waarschijnlijk pas in septem ber. De verkiezing van de Helpende Hollander 2008 vindt daarna plaats tijdens een uitzending van Neder land Helpt aan het eind van dit jaar. Degene die Helpen de Hollander wordt, wint vijfduizend euro voor zijn of haar eigen goede doel. Wat Juntos Contigo volgens een woordvoerder van de EO zo bijzonder maakt, is dat Jan neke nog zo jong is en dat haar leven om het project draait. „De meeste deelnemers aan ons programma zijn een stukje ouder." foto Willem Mieras Op www.veilingkranteh.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten,bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart, U kunt zich nu al registreren! BORSELE - De stichting Bont voor Dieren is naar de Raad van State gestapt tegen uitbreidingsplannen van een nertsenfokkerij aan de Lange Zuidweg in Borssele. De stichting wil dat de Raad van State een stokje steekt voor de uitbrei ding van het aantal nertsen van 3000 naar 8000. Daarvoor is het nodig dat de Raad van State de milieuvergunning van tafel veegt die de gemeente Borsele heeft verleend aan nertsen fokker P. van Nijnatten. Volgens Bont voor Dieren deugt de vergun ning van geen kanten.De stichting blijft erbij dat het nertsenbedrijf in zijn nieuwe vorm te veel ammo niak uitstoot op het duingebied. Uitspraak van de Raad van State volgt binnen zes weken. Tipredactie@pzc.nl Je bent heel raar, maar wel een beetje lief," zei de zevenjarige Schouwen-Duivelander deze week tegen zijn moeder. Mama toonde zich slechts kort uit het lood geslagen en herstelde zich met het enige opvoedkundig juis te antwoord: „Maar ik vind jou het liefste kind van de hele we reld." Het bleef even stil. Je kon als het ware de hersentjes horen kraken in de huiskamer. Toen kwam het eruit: „Dat zeg je al leen omdat je mijn moeder bent. Als jij andere kinderen had ge had, dan had je die de liefste van de hele wereld gevonden." Tegen zo veel filosofische diep gang was moeder helaas niet op gewassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49