dieper door het stof Nieuwe kans Dekkers in ploeg met veel sprinters Zeeuwse prof rijdt na Frans avontuur nu voor Belgisch team. PZC Vrijdag 29 februari 2008 41 De wielersport krijgt het momenteel van alle kanten voor de kiezen. Is het niet vanwege het hardnekkige doping probleem, dan wel omdat er boven de hoofden van de ploegen en renners een enorme machtsstrijd is losgebar sten. foto Oliver Weiken/EPA door Frits Bakker GOES - De overstap naar een nieu we omgeving heeft zijn moraal goedgedaan. Hans Dekkers rijdt dit jaar rond in het shirt van Mit subishi-Jartazi, een Belgische ploeg die onder leiding staat van de typisch Vlaamse en zeer erva ren ploegleider ]ef Braeckevelt. Daar treft hij in Stefan van Dijk een andere Nederlandse sprinter, maar het is vooral ook de ploeg waarin Frank Vandenbroucke (32) de meeste aandacht trekt. Dat is - zo bleek in de eerste we ken al - niet altijd een voordeel. De Belgische ploeg zou ongetwij feld een wildcard hebben gekregen voor de Ronde van Vlaanderen, ware het niet dat de UCI daar in verband met het wazige dopingver- leden van Vandenbroucke een stokje voor wil steken. Hans Dekkers heeft zich daar nog niet al te druk over gemaakt. De 26-jarige sprinter uit IJzendijke, vo rig jaar winnaar van een etappe in de Driedaagse van West Vlaande ren, is vooral blij dat hij een nieu we kans krijgt. „Het wielrennen ligt toch een beetje op zijn gat met al die dopingverhalen. Jongens die mooie prijzen hebben gereden, krijgen gewoon geen ploeg meer. Daarom was ik gelukkig dat ik zo snel kon tekenen." Want eerlijk gezegd heeft Dekkers in die twee Franse jaren niet laten zien wat hij werkelijk kan. „Het waren eigenlijk twee kwakkelja ren, als ik er nu op terugkijk. Ik rijd vanaf mijn achtste jaar op de fiets en had nog nooit tegenslagen gekend. Die kwamen nu allemaal tegelijk in die twee jaar in Frank rijk, met valpartijtjes, blessures en ziekte. Dat heeft mijn moraal be hoorlijk aangetast." Voor zijn nieuwe ploeg is de start ook nog niet flitsend geweest. „Ik heb de Ronde van de Middelland se Zee gereden, waar het wel rede lijk ging, maar ik weet van mezelf dat ik eerst wat koersritme moet opdoen." Hans Dekkers Voor het Belgische openingsweek einde, morgen met de Omloop Het Volk en zondag met Kuur- ne-Brussel-Kuurne, moet Hans Dekkers echter verstek laten gaan. Zijn trainingsritme is verstoord door een knieblessure. „Het is een overbelasting, een lichte vorm van tendinitis. En ik heb er ook nog een verkoudheid bij opgedaan. Maar ik hoop over een week weer te kunnen koersen." Met de sfeer in de ploeg zit het wel goed, heeft Dekkers al ervaren in de eerste koersen in het zuiden 'Jongens die mooie prijzen hebben gereden, krijgen gewoon geen ploeg meer' en op een trainingskamp in de buurt van Montpellier. „Jef Brae ckevelt is een eerlijke, maar stren ge baas. Dat heb ik in de Franse ploeg een beetje gemist. Daar wa ren de ploegleiders meer chauf feurs van de auto's." Voor het kleinere werk, zoals de rittenkoersen, zijn er behalve Dek kers meer snelle renners, zoals Ste fan van Dijk, James Vanland schoot, Janek Tombak en Maxime Vantomme. „Ik weet wat mijn rol is, ik zal worden uitgespeeld als sprinter. En ik moet koersen win nen voor de ploeg." Die uitdaging wil Hans Dekkers maar al te graag aangaan. Gerolsteiner (Dui) Ploegleiding: Hans-Michael Holczer, Renate Holczer, Christian Henn, Christian Wegmann, Theo Maucher, Raimund Dietzen. Renners: Francesco de Bonis (Ita), Robert Förster, Markus Fothen, Thomas Fothen, Mathias Frank (Zwi), Johannes Fröhlinger, Oscar Gatto (Ita), Heinrich Haussier, Tim Klinger, Bernhard Kohl (Oos), Sven Krauss, Sebastian Lang, Andrea Moletta (Ita), Volker Ordowski, Davide Rebellin (Ita), Matthias Russ, Ronny Scholz, Stephan Schreck, Stefan Schumacher, Tom Stamsnijder (Ned), Fabian Wegmann, Carlo Westphal, Peter Wrolich (Oos), Oliver Zaugg (Zwi), Markus Zberg (Zwi). Liquigas (Ita) Ploegleiding: Roberto Amadio, Mario Chiesa, Dario Mariuzzo, Mario Scirea, Stefano Zanatta, Paolo Slongo. Renners: Valerio Agnoli, Michael Albasini (Zwi), Manuel Beltran (Spa), Daniele Bennati, Leonardo Bertagnolli, Maciej Bodnar (Pol), Kjell Carlström (Fin), Dario Cataldo (Ita), Francesco Chicchi, Claudio Corioni, Alberto Curtolo, Mauro Da Dalto, Murilo Antonio Fischer (Bra), Enrico Franzoi, Roman Kreuziger (Tsj), Aleksandr Koesjinski (Wru), Vladimir Miholjevic (Kro)/ Mate) Mugerli (Slv), Vincenzo Nibali, Andrea Noe, Franco Pellizotti, Roberto Petito, Filippo Pozzato, Manuel Quinziato, Ivan Santaromita, Guido Trenti, Alessandro Vanotti, Charles Wegelius (GBr), Frederik Willems (Bel). Rabobank (Ned) Ploegleiding: Harold Knebel, Erik Breukink, Adri van Houwelingen, Erik Dekker en Frans Maassen. Renners: Maurico Alberto Ardila (Col), Jan Boven, Graeme Brown (Aus), Bram de Groot, Marc de Maar, Thomas Dekker, Michiel Elijzen.Theo Eltink, Juan Antonio Flecha (Spa), Rick Flens, Oscar Freire (Spa), Robert Gesink, Matthew Hayman (Aus), Pedro Horrillo (Spa), Dmitri Kozontsjoek (Rus), Sebastian Langeveld, Tom Leezer, Gerben Löwik, Paul Martens (Dui), Denis Mentsjov (Rus), Koos Moerenhout, Bauke Mollema, Grischa Niermann (Dui), Joost Posthuma, Bram Tankink, Laurens ten Dam, William Walker (Aus) en Pieter Weening. High Road (Dui) Ploegleiding: Bob Stapleton, Bruce Carmedelle, Rolf Aldag, Tristan Hoffman, Brian Holm, Alan Peiper, Valerio Piva, Jan Schaffrath. Renners: Michael Barry (Can), Edvald Boasson Hagen (Noo), Marcus Burghardt, Mark Cavendish (GBr), Gerald Ciolek, Scott Davis (Aus), John Devine (VSt), Bernhard Eisel (Oos), Linus Gerdemann, Bert Grabsch, André Greipel (Dui), Roger Hammond (GBr), Adam Hansen (Aus), Greg Henderson (Nze), George Hincapie (VSt), Kim Kirchen (Lux), Andreas Klier, Servais Knaven (Ned), Craig Lewis (VSt), Thomas Lövkvist (Zwe), Tony Martin, Marco Pinotti (Ita), Morris Possoni (Ita), Frantisek Rabon (Tsj), Vicente Reynes (Spa), Michael Rogers (Aus), Marcel Sieberg, Kanstantsin Sioetsoe (WRu), Bradley Wiggins (GBr). Milram (Dui) Ploegleiding: Gerry van Gerwen, Vittorio Algeri, Antonio Bevilacqua, Oscar Pellicioli, Raoul Liebregts, Jochen Hahn. Renners: IgorAstarloa (Spa), Luca Barla (Ita), Volodimir Djoedja (Oek), Markus Eichler, Artur Gajek, Sergio Ghisalberti (Ita), Ralf Grabsch, Andrij Grivko (Oek), Dennis Haueisen, Matej Jurco (Slw), Christian Knees, Christian Kux, Brett Lancaster (Aus), Martin Muller, Alberto Ongarato (Ita), Alessandro Petacchi (Ita), Enrico Poitschke, Elia Rigotto (Ita), Dominik Roels, Fabio Sabatini (Ita), Björn Schroder, Sebastian Schwager, Niki Terpstra (Ned), Martin Velits (Slw), Peter Velits (Slw), Marco Velo (Ita), Erik Zabel. Saunier Duval (Spa) Ploegleiding: Mauro Gianetti, Joxean Fernandez, Sabino Angoita, Matteo Algeri, Pietro Algeri. Renners: Raul Alarcon, Raivis Belohvosciks (Let), Jose Alberto Benitez, Rubens Bertogliati (Zwi), IkerCamano, David Canada, Eros Capecchi (Ita), Ermanno Capelli (Ita), Juan Jose Cobo, David de la Fuente, Hector Gonzalez, Jesus del Nero, Arkaitz Duran, Alberto Fernandez, Denis Flahaut (Fra), Angel Gomez, José Angel Gomez, Benat Intxausti, Josep Jufre, Ruben Lobato, Javier Mejias, Manuele Mori (Ita), Luciano André Pagliarini (Bra), Aurélien Passeron (Fra), Leonardo Piepoli (Ita), Riccardo Ricco (Ita). Lampre (Ita) Ploegleiding: Giuseppe Saronni, Bruno Vicino, Fabrizio Bontempi, Guido Bontempi, Maurizio Piovani. Renners: Fabio Baldato, Alessandro Ballan, Marco Bandiera, Emmanuele Bindi, Matteo Bono, Paolo Bossoni, Marzio Bruseghin, Damiano Cunego, Paolo Fornaciari, Francesco Gavazzi, Roberto Longo, Mirco Lorenzetto, Marco Marzano, Massimiliano Mori, Christian Murro, Danilo Napolitano, Daniele Righi, Mauro Santambrogio, Sylvester Szmyd (Pol), Paolo Tiralongo, Patxi Javier Vila (Spa). Quick-Step (Bel) Ploegleiding: Patrick Lefevere, Wilfried Peeters, Rik van Slycke, Luca Guercilena, Davide Bramati, Dirk Demol. Renners: Carlos Barredo (Spa), Paolo Bettini (Ita), Tom Boonen, Matteo Carrara (Ita), Wilfried Cretskens, Steven de Jongh (Ned), Stijn Devolder, Aleksandr Efimkin (Rus), Addy Engëls (Ned), Mauro Facci (Ita), Juan Manuel Garate (Spa), Dmitro Grabovski (Oek), Kevin Hulsmans, Alessandro Proni (Ita), Sébastien Rosseler, Leonardo Scarselli (Ita), Hubert Schwab (Zwi), Kevin Seeldrayers, Gert Steegmans, Andrea Tonti (Ita), Matteo Tosatto (Ita), Jurgen van de Waile, Kevin van Impe, Davide Vigano (Ita), Giovanni Visconti (Ita), Wouter Weylandt, Maarten Wynants. Silence-Lotto (Bel) Ploegleiding: Geert Coeman, Marc Sergeant, José de Cauwer, Roberto Damiani, Herman Prison, Hendrik Redant. Renners: Mario Aerts, Volodimir Bileka (Oek), Christophe Brandt, Dario David Cioni (Ita), Dominique Cornu, Francis de Greef, Wim de Vocht, Dries Devenyns, Glenn D'Hollander, Bart Dockx, Cadel Evans (Aus), Gorik Gardeyn, Nick Gates (Aus), Leif Hoste, Pieter Jacobs, Olivier Kaisen, Matthew Lloyd (Aus), Robbie McEwen (Aus), Jaroslav Popovitsj (Oek), Jurgen Roelandts, Bert Roesems, Roy Sentjens, Geert Steurs, Maarten Tjallingii (Ned), Greg van Avermaet, Jurgen van den Broeck, Wim van Huffel, Johan Van Summeren, Wim Vansevenant. PZC RolantQuisf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45