Op een feest leer je elkaar 't beste kennen Colijnsplaat verandert Rijschool Vader Veroorzaker van botsing gaat er vandoor Hindoestaans Nieuwjaarsfeest in de Goese Polder. Lessen tegen goedkoop tarief? Nu voor schoolverlaters nog voordeliger! Lessen in Goes nu ook mogelijk Huizenbouw in plan De Valle kan komend najaar beginnen. INTER BORG Janneke Herrebout genomineerd als Helpende Hollander 2008 s PZC Vrijdag 29 februari 2008 I 29 door Paulus Houthuijs GOES - In steden als Rotterdam en Den Haag barst er op 22 maart een groot feest los, het Hindoestaanse nieuwjaarsfeest: Holi Phagua. Dui zenden mensen gaan dan gekleed in alle kleuren van de regenboog dansend de straat op. In wijkge- bouw De Spinne van de Goe- se-Polder is morgen voor het eerst ook een Phagua-feest. „Het is al leen een grote domper dat we het feest uit eigen kas moeten beta len", zucht penningmeester Surish Raghoebir (47) van de stichting Su- rantar. De stichting, die zich inzet voor Antillianen, Arubanen en Surina- mers, hoopte op een bijdrage van het ROC in Goes. Het opleidings centrum stelt vaker geld beschik baar voor dit soort ontmoetings evenementen, maar de Goese inte gratiewerkgroep Variant besloot het plan niet voor te leggen bij het ROC. Vorig jaar had de werkgroep al geld gekregen van de opleiding voor een andere Hindoestaanse feestdag. „Het feest is voor ons zo belangrijk dat we besloten hebben het toch door te laten gaan, maar nu moeten we wel andere activitei- 'Het is alleen een grote domper dat we het feest uit eigen kas moeten betalen' ten van de stichting schrappen", zegt bestuurslid Sila Sewnhath (45) teleurgesteld. De stichting gaat niet bij de pakken neerzitten: het moet een groot feest worden en heel de wijk is uitgenodigd. „Er ontstaan alleen problemen tussen bevolkingsgroepen als ze elkaar niet kennen en hoe kun je elkaar beter leren kennen dan op een feest", lacht de voorzitter van Su- rantar, Soebhaas Mahabir (49). „Je kunt Holi Phagua vergelijken met oud en nieuw, gezellig tijd door brengen met familie en vrienden. Iedereen danst, drinkt en eet er lekker op los en de dag daarna be gin je met een schone lei", legt Su rish uit. Het evenement staat sym bool voor het begin van de lente en het nieuwe jaar voor de Hin doestanen. „We dragen op de feest dag oude, witte kleding, er wordt namelijk met kleurpoeder en wa ter gegooid en aan het einde van de dag zit iedereen onder", grin nikt Sila. Morgen in De Spinne wordt er niet met water gegooid, omdat het anders één grote klie derboel wordt. Verder zijn er wel veel Surinaamse en Indische lek kernijen en een optreden van de band Boombastic voor de verwach te 150 tot 200 bezoekers. Vooraf geeft Surantar ook een lezing over de herkomst van Holi Phagua. Aan vang 19.30 uur. www.rijschoolvader.nlrijschoolvader@zeelandnet.nl tel./fax: 0118 - 477 221 mob.: 06 - 229 37 333 door Mieke van der jagt COLIJNSPLAAT - Met een beetje goe de wil kennen we Colijnsplaat over een jaar of twee niet meer te rug. De westelijke entree zal zicht bieden op ruim dertig nieuwe hui zen, waar nu nog de oude graan loodsen staan. Aan de andere kant van de weg zal het auto- en land- bouwmechanisatiebedrijf van Van Gilst plaats hebben gemaakt voor de supermarkt van Ko Kaller- waard. In de Kruisstraat komt de huidige plaats van de supermarkt beschikbaar voor een wat parkeer- armer ontwikkeling, en ook in de rest van het dorp wordt het rusti ger. Wethouder Adrie van der Maas geeft toe dat er nog het één en ander moet gebeuren voordat het zo ver is. „Maar een begin is nu toch gemaakt. We hopen dat de bouw in het najaar kan begin nen." Het plan is overigens wel aange past. Oorspronkelijk was het de be doeling dat er 20 huizen en 20 ap partementen zouden komen. „Maar we zijn tot de conclusie ge komen dat je appartementen in Colijnsplaat niet moet willen." Eén nadeel zit er wel aan de snelle ontwikkeling van De Valle. De dorpsgemeenschap kan de graan loodsen in juni, tijdens het Europe se voetbalkampioenschap, niet om bouwen tot Holland House om de wedstrijden met z'n allen te bekij ken. Initiatiefnemer Ko Kalle- waard zal dat een zorg zijn. „We hebben liever huizen, nieuwe men sen en kinderen op school dan een feestje." Zaterdag en zondag 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland,tel. 0111-406111. MEUBELMAKERIJ SICUIIcIiI j Ur IwlMM 1 Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere BRUINISSE - Een automobilist is gis teren doorgereden nadat hij of zij een vrouw had aangereden. De vrouw liep hierbij botbreuken op. Het slachtoffer stond rond 20.30 uur met haar auto stil op de paral lelweg bij Bruinisse. Ze had een lekke band en de Wegenwacht was bezig deze te verwisselen. Op zeker moment besloot de vrouw uit haar auto te stappen en juist op dat moment werd zij aan gereden door een donkerkleurige auto die vanuit de richting Bruinis se kwam. De politie is naar zowel deze automobilist als getuigen op zoek. it.* MIDDELBURG - janneke Herrebout (27) uit Middelburg is genomineerd voor de Helpende Hollander 2008. Het tv-programma Nederland Helpt van de EO laat zien hoe Nederlanders zich inzetten voor een goed doel. Herrebout richtte drie jaar geleden de stichting Juntos Contigo (Samen Met Jou) op voor kinderen die op een vuilnisbelt in de Nicaraguaanse hoofdstad Managua le ven. De uitzending over Jannekes stichting is waarschijn lijk pas in september. De Helpende Hollander 2008 wordt eind dit jaar gekozen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43