Zeeland het echte verzamelen verleerd Brouws pakhuis mag woonhuis worden Honderden 'foute fietsen' bij station Goes verdwijnen in depot GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... Gemeente bereidwillig omdat het bouwplan past bij het beleid. Gemeente verwijdert rijwielen die niet in de klemmen staan. waar anders; www.autoshak.nl Zondagavondzang in kerk Zonnemaire Mandala's tekenen op twee niveaus Werkzaamheden op Voorne bijna klaar Stadswandeling langs vele kunstuitingen s PZC Vrijdag 29 februari 2008 I 27 Trudy en Hans Boin vieren het vijfentwintigjarig jubileum met De Verzamelwinkel in Zierikzee. Wie verzamelt, heeft vaak mooie verhalen vol emoties en nostalgie te vertellen, zo ervaren ze hier nog altijd. foto Marijke Folkertsma BROUWERSHAVEN - Het pakhuis aan de Noorddijkstraat 51 in Brou wershaven mag worden omge bouwd tot woning met garage. De gemeente Schouwen-Duiveland is bereid vrijstelling te verlenen. In meerdere opzichten past het bouw plan bij het huidige beleid. Zowel Rijk en provincie als de ge meente zelf zijn voorstander van inbreiding (bij nieuwbouw) in plaats van uitbreiding van het be bouwd gebied. Het Brouwse plan staat weliswaar niet op de plan- ningslijst 2007-2017, maar kan - via vrijstelling - toch gerealiseerd wor den. Daartoe is de gemeente ook bereid: het project wordt betiteld als 'efficiënt en intensief ruimtege bruik'. Op het betreffende perceel rust nu nog de bestemming gara ges en bergplaatsen: er kunnen voertuigen en goederen - die niet voor de handel zijn bestemd - wor den opgeslagen. In de Noorddijk straat staan echter overwegend wo ningen. Daar past de nieuwe be stemming goed bij. Wel is sprake van bijzondere aandacht voor de (hoge) archeologische waarde. De aanvrager heeft, naast archeolo gisch bureauonderzoek, een inven tariserend veldonderzoek laten uit voeren. Daaruit blijkt dat de bo dem mogelijk archeologische res ten bevat waarmee rekening moet worden gehouden. Ook moet een planschadeovereenkomst met de initiatiefnemer worden gesloten. Een pakhuis aan de Brouwse Noorddijkstraat mag een woning worden. Die bestemming is pas send omdat in de straat toch al overwegend huizen staan. door Luc Oggel GOES - „Staat je fiets in het rek?", vraagt een medewerker van de af deling Toezicht en Handhaving van de gemeente Goes aan een jon gen die zich naar de trein spoedt. „Jazeker", antwoordt die in de loop, „anders is-ie weg!" Er zijn donderdagochtend op het Stationsplein in Goes heus wel mensen die op de hoogte zijn van de actie 'Fiets fout fiets weg' en hun rijwiel netjes in de klemmen zetten, maar een heleboel ook niet. Dat blijkt uit het feit dat er een paar uur na het begin van de actie al drie containers zijn afge voerd naar een opslagplek. En dan moeten de fietsen die vóór het sta tion staan nog gedaan worden. Het is niet de eerste keer dat er fiet sen worden weggehaald bij het sta- AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE tion. Al jaren zorgen lukraak neer gekwakte rijwielen en wrakken voor een chaotische aanblik en was het soms onmogelijk om de ingang van het station te bereiken. Hoewel het aantal fietsklemmen rond het station vorig jaar fors is uitgebreid om dat probleem op te lossen, is de actie volgens woord voerster Willy van Meegen van de gemeente toch nodig. Nog steeds worden veel fietsen niet op de goe de manier weggezet. Om 'foutpar- keerders' daar extra van te door dringen, wordt nu voor het eerst een soort boete opgelegd; wie zijn weggehaalde fiets komt ophalen bij het depot aan de Westhaven- dijk 152, moet contant twintig eu ro betalen. De actie is van tevoren aangekondigd op posters en mid delbare scholen hebben een brief ontvangen. Toch zijn er zo'n 270 fietsen die in aanmerking komen om te worden verwijderd. Ze wor den maximaal dertien weken opge slagen, daarna zijn ze écht weg. Vermetstraat 38 0113-561381 ZONNEMAIRE - Passie- en paasliede- ren vormen de hoofdmoot van het programma voor de avond zang zondag in de hervormde kerk in Zonnemaire. De bijeenkomst geldt als tijdelijk afscheid van het monumentale Flaesorgel dat volgende week we gens een grote renovatie gedemon teerd moet worden. Pastor Ruud Baas bespeelt dit orgel tijdens dit programma en Dini Baas-Hoogen- doorn verzorgt declamaties. De avond begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Tekendocente Jacqueli ne Roon geeft komende maanden cursussen mandala's tekenen in het CJV-gebouw aan het Kerkhof in Zierikzee. Beginners kunnen tussen 5 maart en 4 juni iedere twee weken terecht. De andere woensdagen is het de beurt aan ge vorderden. De avonden beginnen steeds om 19.30 uur. Meedoen kost 135 euro. Opgeven kan via 0111-415499. B Meer info: www.jrtekentherapie.nl ZIERIKZEE - Verkeer over de dam- menroute (N57) richting Rotter dam heeft nog een paar weken last van asfalteringswerkzaamheden op de Haringvlietdam en het ge bied Voorne. De weg is doordeweeks gedurende de hele maand maart 's nachts af gesloten: meestal alleen op Voor ne, soms ook op de Haringvliet dam. Verkeer wordt omgeleid via paral lelwegen. ZIERIKZEE - Veertien kunstlocaties openen morgen en zondag weer de deuren voor de Kunstwande ling door Zierikzee. De vier nieu we deelnemers zijn: Little Art Fac tory aan het Havenpark 20, galerie La Ligne Rouge aan de Meelstraat 25, fotowerkplaats Chaos aan de Lange Nobelstraat 24 en Galerie de Melkmarkt, dagbesteding voor mensen met een verstandelijke be perking, aan de Melkmarkt 12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41