Economie Dow gaat banen scheppen O €99, €149,- €789,- 3 6 I Vrijdag 29 februari 2008 PZC Uitbreiding Valuepark Terneuzen en I Dow Terneuzen heeft zich voorbereid op de toekomst. In een strategisch plan legt het bedrijf doelen vast die moeten leiden tot meer werk, schonere bedrijfs voering en meer aandacht voor de omgeving. door Conny van Gremberghe Dow Terneuzen hoopt tussen 2008 en 2015 zeshonderd nieuwe arbeidsplaatsen te creëren in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. Het gaat deels om banen bij het che miebedrijf zelf De overige nieuwe werkgelegenheid moet geleverd worden door contractbedrijven van Dow, het Valuepark Terneu zen en het aan te leggen mainte nance park Terneuzen. Dit doel heeft Dow vastgelegd in het strate gisch beleidsplan voor de komen de jaren. Dow Chemical wil tegen 2015 we reldwijd het grootste, meest winst gevende en meest gerespecteerde chemiebedrijf zijn. Een meerledige doelstelling met een hoge ambitie- waarde, die ook haar vertaling kreeg naar de verschillende Dow-locaties. „Ook in Terneuzen is de lat hoog gelegd", zegt Peter Holicki, algemeen directeur van de vestiging, „maar dat geeft niets. Je mag als bedrijf best ambitie tonen. Zeker als de doelen verder strek ken dan de gewone bedrijfsvoe ring." En die doelen gaan ook ver der. Naast de nieuwe banen wil Dow investeren in kostenbeheer sing, duurzaamheid en de mens en zijn omgeving, zonder in te boeten op economisch groei. Ho licki gruwt van de krimpvoorspel- lingen die in Zeeland meer en meer opgang vinden. Volgens de Dow-topman is economische groei een voorwaarde om welvaart en welzijn te garanderen. „Ik vind dat we alles in het werk moeten stellen om de bevolkingsterugloop te keren. Daarom gaan we op 8 maart met de Zeeuws-Vlaamse ge meenten naar de emigratiebeurs." Holicki is meer een man die zich vinden kan in organisch groeien. Iets wat ook met Dow Terneuzen is gebeurd. De groei was een ge staag proces dat Dow Terneuzen de plek opgeleverd heeft die het nu binnen de Dow-organisatie in neemt: de op één na grootste pro ductiesite van Dow wereldwijd. „Terneuzen is een redelijk compac te site die tegen 2020 zal zijn volge bouwd. Gelet op onze positie wil len we in de toekomst verder kun nen groeien. We denken dan aan uitbreiding in westelijke richting, waarbij we ervoor zullen zorgen dat onze ecologische voetafdruk steeds kleiner wordt", legt hij uit. De hartelijke Dow-topman van Duitse origine lijkt op het goede moment op de juiste plek terecht te zijn gekomen. Terwijl Zeeland worstelt met het ontpolderings- vraagstuk, ontgroening en vergrij zing en hoopt op nieuwe duurza me economische impulsen treedt er bij de grootste industriële werk gever in de provincie een directeur aan die ook buiten de poort zich in positieve zin wil laten gelden. Holicki is sinds kort voorzitter van de Kring van Werkgevers in de Ka naalzone. Daarnaast is hij nauw be trokken bij het ROC Westerschel- 'We moeten alles in het werk stellen om de terugloop te keren' de. Een van zijn stokpaardjes is ook meisjes te interesseren voor een loopbaan in de techniek. Als Holicki zegt dat-ie van Zeeuws-Vlaanderen houdt, dan is dat geen platitude, dan meent-ie dat. Net zoals hij meent dat Dow er de komende jaren in zal slagen het energieverbruik fors terug te dringen. Een reductie van 2,5 pro cent op jaarbasis is volgens hem nodig. Ook moet het bedrijfsleven werken aan de doelstelling om de uitstoot van CO2 te reduceren met 20 procent voor 2020. Jaarlijks geeft het Terneuzense be drijf 400 miljoen euro uit aan sala rissen, pensioenen en onder houdswerkzaamheden. Het gros van die werken wordt uitgevoerd door een keur aan vaste onderaan nemers. Dow hoopt die bedrijven de komende jaren naast het eigen terrein te kunnen huisvesten in een speciaal park. De contractors krijgen daar hun werkplaatsen, kantoren, maar ook mogelijkhe den om personeel te scholen. Samen met opleidingsinstituten in de regio denkt Holicki in dat park ook stageplaatsen te kunnen schep pen voor aankomende technici on der de 18 jaar. „Zo lossen we een belemmering op waarmee we nu te maken hebben. We kunnen jon geren onder de 18 geen stageplaat sen bieden, omdat we een volcon- tinu bedrijf zijn. Straks kan dat dus wel. Verder is het idee om de kennis en kunde van onze contrac tors ook beschikbaar te maken voor andere bedrijven. Ook dat le vert nieuwe banen op." Holicki re kent ook op een verdere groei van het Valuepark Terneuzen, een pro ject van Dow en Zeeland Seaports. „In het Valuepark en op de Mossel- banken werken nu 150 mensen. Vijfjaar terug waren die banen er nog niet. Wij gaan ervan uit dat de groei doorzet. Zeker als we doorgaan met het koppelen van bedrijvigheid. In mei neemt Bert- schi zijn terminal op de Mossel- banken in gebruik. Op logistiek vlak geeft dat een nieuwe impuls." Verlengtafel Caressa 180 x 100 cm. Nu van 699,- voor 599,-. Tafel ook vast leverbaar. Stoel Sawa (in diverse lederkleuren leverbaar). Tafel Tuadua. Robuust massief houten teaktafel, (200 100 cm). Nu van 799,- voor 499,-. Luxe armstoel met handgreep in silky stof. Eiken dressoir. 200 x 85 x 51 cm. Nu van 999,- voor 739,-. Van 1 .199,- voor: In leder met elektrische verstelling d.m.v. 1 motor (E). In diverse kleuren stof en leder leverbaar. Als afgebeeld in stof. Sierkussen nu voor 19,-. in diverse stoffen leverbaar. 3 2-zits bank in silky stof. Uit voorraad leverbaar. j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38