Schrikkeldag 'Dat bloemetje krijgt ze toch wel' Schrikkelkind zijn is 'best wel leuk' I J PZC Vrijdag 29 februari 2008 1 3 Al maandenlang kijkt Koen Arts uit Vlissingen met spanning uit naar zijn ver jaardag. Hij wordt vandaag acht jaar, maar het is pas zijn tweede échte verjaardag. Ein-de-lijk kan hij gewoon op 29 februari feest vieren en niet nood gedwongen op 1 maart. En dus hield Koen zich bezig met héle moeilijke dilemma's. Wat voor feest wil hij geven? Welke klasge nootjes mogen komen? Wat zal hij trakteren? Maar hij is eruit: „Ik hou een logeerfeest", zegt hij trots. „Ik ben de eerste in de klas met zo'n feest. We gaan film kijken en we doen een disco. Normaal moet iedereen al om zes uur naar huis, maar nu gaan we eten en als we naar bed moeten, gaan we op de matrassen springen." En dat is nog niet alles, want vannacht slaapt Koen als winnaar van een prijs vraag in het Efteling-hotel, samen met zijn ouders, broertjes, en an dere schrikkelkinderen. Schrikkelkind zijn heeft dus best wel voordelen, al zag Koens moe- Koen wordt vandaag acht jaar. Hij houdt een logeerfeest voor zijn klasge nootjes en mag in het Efteling-hotel slapen. foto Ruben Oreel der Beryl die in eerste instantie niet. „Ik was op 29 februari uitgere kend. Ik dacht nog: als het maar niet op die dag geboren wordt. Doe mij maar een makkelijke da tum. Nu vind ik het hartstikke leuk." Ook Koen voelt zich spe ciaal als schrikkelkind. „Ik vind het best wel leuk dat ik op die dag geboren ben. Mijn klasgenootjes plagen me er soms mee, maar daar moet ik om lachen. Dan zeggen ze: 'Jij bent nog maar éé-heen!' Nou, dan zeg ik: 'Ik kan wel goed praten en lopen voor iemand die één is'." Illustratie Willem de Visser Schrikkeldag is voor de mees te stellen niet de ideale da tum om te trouwen. Maar Rob van Eekelen (31) en Corien de Jager (27) uit 's-Heer Hendrikskin deren waren het er meteen over eens: 29 februari is hun dag. Het wordt een bruiloft met alles er op en eraan. Een groot feest, diner, receptie, mooie jurk en een sjiek pak. Zoals het hoort. Maar er moest ook iets geks zijn, vonden de twee. Nadat Rob vorig jaar voor een Frans kasteel op z'n knieën ging, sloegen ze de agenda's open. Corien: „Toen ik die datum zag, dacht ik meteen: he, da's leuk! Een bruiloft is toch al zo'n traditionele bedoeling. Zo'n datum geeft het iets bijzonders. Dat het dit jaar op een vrijdag valt, helpt natuurlijk ook." Rob: „We houden wel van een grapje. We hebben er daarna nooit meer over getwijfeld." Corien: „Iedereen zei: ja, dat is echt wat voor jullie. We hadden ook voor 8-8-2008 kunnen kiezen, maar dat is zo standaard. Dat doet iedereen. Dit is een originele da tum. Bovendien wilden we graag in de winter trouwen. In de zomer ga je al van viering naar viering. En in Nederland weet je toch nooit wat voor weer het wordt." Corien en Rob trouwen vandaag. „We hebben straks één keer in de vier jaar écht een reden om onze trouwdag te vieren." foto Willem Mieras Nadelen? Die zien ze niet. Rob: „Tja, we zijn pas 12,5 jaar ge trouwd als we tachtig zijn. En je krijgt steeds dezelfde grap te ho ren. 'Nou, dan hoef je maar één keer in de vier jaar een bloemetje te geven', zeggen ze dan." Corien lacht erom. „Ik vind het he lemaal niet jammer dat we onze trouwdag niet elk jaar kunnen vie ren. We vergeten ook altijd hoe lang we al samen zijn. Die dag vie ren we nooit." Rob: „Als we zin hebben in een romantisch avondje dan doen we dat gewoon. Ik vind het leuk dat we de rest van ons le ven herinnerd worden aan het schrikkeljaar. We hebben straks één keer in de vier jaar écht een re den om onze trouwdag uitgebreid te vieren. Dan gaan we niet zo maar uit eten, maar een weekend je weg of zo. En dat bloemetje, dat krijgt ze toch wel." 1960 rare aardbeving in gadir (Marokko) )dt in 15 seconden 12.000 mensen. I 1960 Eerste Playboy Club met bediening in bunny-kleding geopend in Chicago. 1972 Tweede Kamer debatteert dertien uur lang over het gratieverzoek van Aus der Fiinten (foto), Fischer en Kotalla, de laatste drie in Breda gevangen zittende Duitse oorlogsmisdadigers. 1988 Zuid-Afrikaanse aartsbisschop Desmond Tutu gearresteerd tijdens anti-apartheid demon stratie in Cape Town. 1996 Belegering van Sarajevo na vier jaar opgeheven. 1996 Vliegtuigcrash in de Andes (Peru) kost aan 123 mensen het leven. 2000 Zesjarige Dedrick Owens schiet de evenoude Kayla Rolland dood op lagere school in Michigan (VS). I 2004 President Jean-Bertrand Aristide ontvlucht Haiti nadat rebellen de hoofdstad Port-au-Prince belegeren. 1955 1960 1965 1970 1975 1980 1985 1990 1995 2000 2005 infographic: JD, AA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13