Meningen Het comfortabele genieten kan beginnen Van Oeveren-Vervaet vestiging Goes Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, tel. 0113-21 27 30. Vestiging Terneuzen Productiestraat 4, 4538 BX Terneuzen, Ster IN MOBILITEIT teL 0115 62 04 00' info@vanoeveren-vervaet.nl Lof voor het overzicht, klachten over de kleine, grijze letters Kramerlezing Huisvrouw Scholierenstaking Windmolens Allochtoon Ongenummerd Zolang de voorraad strekt. A-Klasse Comfort pakket Pakketprijs 990, Normaal 2.443, Uw voordeel 1.453, B-Klasse Comfort pakket Pakketprijs 990,- Normaal 2.467 Uw voordeel 1.4/ PZC Vrijdag 29 februari 2008 1 1 A-Klasse Avantgarde pakket Pakketprijs 990,- Normaal 2.419, Uw voordeel A-Klasse Elegance pakket Pakketprijs 1.290.- Normaal 2.419,- 1.429,- Uw voordeel 1.129,- B-Klasse Exclusief pakket Pakketprijs 990,- Normaal 2.183,- 1.477,- Uw voordeel B-Klasse Sport pakket Pakketprijs 990,- Normaal 2.080,- 1.193,- Uwvoordeei 1.090,- Een jaar lang gratis verzekerd. Besluit u een Mercedês-BënzA-of B-Klasse te leasen ofte financieren, profiteer dan tijdelijk van een jaar lang gratis all-risk verzekering, voor uzelf of voor uw partner. U ontvangt gratis een boek* van loost Zwagerman of Manon lïphoff bij het maken van een prncfin in de Mcrredes-Benz A- ot B Klasse, Vraag ons naar de voorwaarden. www.vanoeveren-vervaet.nl A-Kiassë v.a. 21.250,-. B-K!asse v.a. 26.990,- exclusie? verwijderingsbijdrage, BPlvl-differentiatie CO., en kosten rijklaar maken. Leasetarief A-Klasse vanaf 399,-, 8-Klasse vanaf 489,- excl. fetw, o.b.v. Operationele Service Lease, 48 maanden, 20.000 km p.j. Gein. verbruik: 5,2 - 8,2 1/100 km, 17,2,-12,3 km/1. C(\-uitstoot: 128- 197 g/kni. :'i GOES - De reacties op de nieuwe website van de PZC zijn overwe gend positief. „De structuur van de site is vele malen beter dan de vorige...dit be vordert het leesgemak veel", was de eerste reactie die we gisteren binnenkregen, van Elco Simon. De site wordt goed, rustig en overzich telijk genoemd. De redactie van de PZC krijgt een 'dikke pluim' en wordt succes ge wenst. Er zijn ook negatieve reacties. Som mige daarvan beschouwen wij als een compliment. Zo meldt Harry Been dat het vroeger voldoende was twee keer per week de site te bezoeken om de regioberichten van een hele week door te nemen. Nu vindt hij alleen nieuws van de dag zelf Dat is precies de actuali teit die we nastreven. We hopen dat iedereen die dit ervaart nu va ker onze site bezoekt. Verder merken erg veel bezoekers op dat het lettertype te klein en te grijs is, waardoor ze berichten niet goed kunnen lezen. Bovenaan de berichten staat weliswaar een knop waarmee het lettertype kan worden vergroot, maar dat lost het probleem van de kleine letters in de overzichten niet op. Wegener Multimedia inventari seert de klachten. Dat kan leiden tot aanpassingen van de letter. Om mensen zo snel mogelijk hun weg te laten vinden, geven we op de pa gina hiernaast een overzicht van de navigatiemogelijkheden. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Bij de reacties op de Thijs Kramer lezing (ook op internet) in het bij zonder en op PZC-artikelen in het algemeen valt mij op, hoe bestuur ders worden geschoffeerd. In dit geval treft het me direct omdat het m'n broer betreft. Dergelijke schof feringen gaan voorbij aan het feit dat bestuurders door onze demo cratisch gekozen volksvertegen woordigers worden gecontroleerd en daarvoor een mandaat van 4 jaar van ons hebben gekregen. Als we bestuurders schofferen, beledi gen we dus de meerderheid van de bevolking die in Provinciale Sta ten vertegenwoordigd is. Binnen dit principe werkte ook m'n broer. Dat hij naast al zijn menselijke be perkingen ook de gave had men sen bij elkaar te brengen die nieu we ideeën ontwikkelen, is al vaker ondergewaardeerd. Het moet ons er echter niet van weerhouden om (niet alleen) in zijn nagedachtenis mensen bij elkaar te brengen met nieuwe ideeën. Dit heeft niets met persoonsverheerlijking te maken maar met respect voor mijn broer dat zowel bij voor- als tegenstan ders aanwezig was. Ard Kramer Schokker 33,Barendrecht N.a.v het bericht omtrent de ver diensten van een huisvrouw (PZC, 23-02): Nu weet ik plotseling waar om men zo graag wilde, dat vrou wen gingen 'werken', (de campag ne 'Een slimme meid is op haar toekomst voorbereid'). Zodoende wordt er veel minder loon betaald, dan wat vrouwen eigenlijk als huis vrouw c.q. moeder zouden moe ten verdienen. Dit bericht zou op de voorpagina moeten staan, als de regering zou besluiten alle huis vrouwen c.q. moeders loon naar werk uit te keren. We zouden dan met zijn allen beter af zijn, want: minder C02-uitstoot (minder ge sleep met kinderen op de achter bank); duurzamer leven (minder stress, minder ziekte minder jeugdcriminaliteit (geen opvang nodig, liefdevoller opvoeding); ge zonder leven (regelmatige, gezon de maaltijden, zorgvuldiger om gang met elkaar) enz. Het pro bleem van peuter-kleuter-, kin- der- en jeugdopvang is dan in een keer opgelost. Gezinnen hoeven minder uit te geven aan 'zoethou dertjes' en kinderen en ouders kunnen volop genieten van eik aars aanwezigheid. Kortom, het moederschap wordt nog steeds on dergewaardeerd. Wordt het geen tijd om daar eens iets aan te doen? André Groenenberg, Nieuwe Oostersestraat 32, Middelburg Tjonge tjonge, wat denkt die Ole Thijs wel! Verzet plegen tegen de politie tijdens een scholierensta king, omdat die beste mannen van de Hermandad met hun lat links en rechts alleen maar wat kinde ren van 13 jaar en ouder op hun rug stonden te rammen. Waar heb ben we het over? We hebben toch allemaal zelf kunnen zien dat die oude bromsnor het helemaal niet aankon. Hij moest wel rossen, an ders verloor hij zijn aanzien. Dat ouders dit niet konden aan zien schijnen we al bijna vergeten te zijn. En dat dat Ole een werk straf dreigt te krijgen, terwijl straks blijkt dat hij een van de slachtoffers was, vergeten we ge woon ook weer. En als uiteindelijk blijkt dat brom snor en zijn vrienden fout waren door kinderen - die geen kant meer opkonden vanwege de pa niek - zo af te rossen, en er met een waarschuwinkje vanaf ko men? Gewoon zuchten, diep zuch ten en je realiseren dat het sys teem niet meer deugt. J. Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Windturbines verpesten het land schap, leveren niets op en zijn al leen rendabel door subsidie. PvdA-Kamerlid en Greenpeace-ac- tievoerder Diederik Samsom deel de destijds in het vakblad van de energiebranche mee: 'Er zitten een hoop jongens in de duurzame energiewereld die het milieu geen snars kan schelen. Ze willen alleen heel snel, heel veel geld verdie nen'. De Deense overheid heeft de subsidiekraan dichtgedraaid en daar wordt geen molen meer ge bouwd! De Nederlandse overheid wil het aantal windmolens verdubbelen. Ook daarna zullen deze gedroch ten slechts borg staan voor minder dan 2 procent van onze jaarlijkse energiebehoefte. Het gemiddelde jaarlijkse rendement van een wind turbine bedraagt slechts 18 pro cent. Daar loopt de stabiliteit van het net gevaar doordat energieleve ring onregelmatig geschiedt. Ons belastinggeld kan m.i. efficiënter ingezet worden om de beoogde doelen, (beter milieu, onafhankelij ker worden van fossiele brandstof fen) te bereiken. Francois Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg Het woord allochtoon moet in de ban, want dat creëert tegenstellin gen, zo redeneert minister Hirsch- Ballin. Tegenstellingen tussen be volkingsgroepen willen wij niet en daarom wordt belerend vanuit Den Haag het vingertje omhoog gestoken. Zoals gewoonlijk er aan voorbijgaand dat tegenstellingen tussen culturen in ons land be staan. Die worden echt niet opge lost door een woord te verbieden, noch door de onderbuikgevoelens van een groot deel van de bevol king te negeren. En ook niet door het inspelen hierop door figuren als Wilders te betitelen als populis me. Willen we mensen van buiten landse afkomst helpen integreren en willen we de samenleving haar gevoel voor veiligheid teruggeven, luister dan naar wat leeft onder al le Nederlanders en handel daad krachtig met, zonodig, rigoureuze maatregelen. Zo wordt stigmatise ring voorkomen en het ultrarechts gedachtengoed de wind uit de zei len genomen. Niet door geneuzel over een woordje van een kamerin tellectueel. I.J.M. Ouwendijk Kloetingseweg 68, Goes Niet alleen in Zierikzee, maar in el ke zichzelf respecterende winkel stad zijn vele panden zonder num mer. Ook in Middelburg zijn al ver schillende pogingen gedaan door TNT Post om deze panden genum merd te krijgen, helaas zonder re sultaat. De postbode doet in ieder geval zijn best om de juiste brief op de juiste plaats te krijgen en de ambulance of brandweer kan al tijd even de postbode raadplegen. Henk Stange, A.de St. Pierrelaan 13, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11