port Claerhoudt heeft mooiste overwinning al te pakken Beenbreuk op voetbalveld leidt tot aangifte bij politie 44 Donderdag 28 februari 2008 PZC Hulster biljarter met MS is weer helemaal terug aan de tafel. Tholense Boys-speler Lauran Contant is jaar uit de roulatie. W door Joop van den Oudenhoven HULST - Of de Hulster biljarter Ro bin Claerhoudt komend weekein de het NK libre tweede klasse wint, is niet heel belangrijk. Hij heeft zijn mooiste overwinning na melijk afgelopen jaar al geboekt. Nadat bij hem de ziekte Multiple Sclerose was geconstateerd, keerde hij weer helemaal terug in zijn sport. De 38-jarige Zeeuws-Vlaming werd een jaar geleden getroffen door een 'uitval'. „Ik was opeens al mijn functies van mijn linker arm en hand kwijt. Ook mijn lin kerbeen weigerde verschillende diensten", vertelt hij. Een lange weg langs artsen en zie kenhuizen volgde, tot men consta teerde dat hij leed aan MS. „Ik heb toen wel een paar krachttermen geloosd, hoor. ]e wereld dondert wel in elkaar op dat moment. Met behulp van een nieuw medicijn, veel therapie en doorzettingsver mogen ben ik weer een heel eind terug op de goede weg. Alleen het fmgerspitzengefuhl ontbreekt nog, maar ik ben weer honderd pro cent aan het werk en ik biljart ook weer. Ik heb thuis een tafel laten Robin Claerhoudt is blij met zijn terugkeer aan het biljart, foto Peter Nicolai plaatsen als onderdeel van mijn therapie. Dat werpt nu zijn vruch ten af Ik ben een gelukkig mens, al blijft de onzekerheid hoe het verder zal gaan." Enkele jaren geleden was de Hul stenaar een goede eersteklasser in het librespel, maar hij is na zijn te rugslag teruggekomen in de twee de klasse. Daarin pakte hij de dis- Bij Robin Claerhoudt is een jaar geleden de ziekte MS geconsta teerd. Nu is hij weer terug aan het biljart en doet hij mee aan het NK libre tweede klasse. trictstitel en won hij het regionale kampioenschap, waarbij hij pro motie afdwong naar de eerste klas se. „Ik ben sinds die uitval en mijn herstelperiode erna totaal anders tegen veel dingen in het leven en het biljarten gaan aankijken. Was winnen vroeger heel belangrijk en bracht dat ook de nodige stress met zich mee, nu geniet ik van het feit dat ik weer kan spelen. Ik heb geen druk meer, ben blij dat ik er weer bij kan zijn. Dat geeft ont spanning en ik speel daardoor ook beter." Het NK in Losser begint morgen. door Ben van den Aarssen THOLEN - Tholense Boys-voetballer Lauran Contant (18) heeft bij de politie een aanklacht ingediend te gen Robin de Vos van The Gun ners. Contant brak op 16 februari zijn scheenbeen na een actie van De Vos. De Vos is onder de indruk van de gevolgen van zijn ingreep, nota be ne begaan op het moment dat de arbiter floot voor het eind van de wedstrijd. „Ik sleep dit nog elke dag met me mee. Ik ben niet ie mand die bewust een duel ingaat om een tegenstander te blesseren." Precies dat wordt hem door Con tant en Tholense Boys verweten. „Een verschrikkelijke overtreding", oordeelt bestuurslid Ben Schot. Duidelijk is dat Contant vrijwel ze ker een jaar niet aan spelen toe komt. Ook moest hij noodgedwon gen een belangrijke stage afbreken. Daardoor moet hij het schooljaar van zijn mbo-opleiding transport en logistiek waarschijnlijk over doen. Contant blijft nog tenminste drie weken in het gips. Daarna volgt in het ziekenhuis nader on derzoek. Vader Jos Contant laakt de handel wijze van The Gunners en boos doener De Vos. „Pas dinsdag kre gen we een bloemetje. Verder geen excuus of niks." Volgens De Vos komt die late reactie doordat de adresgegevens niet eerder bekend waren. Na de wedstrijd bliezen de Bredanaars snel de aftocht, aldus voorzitter Stas Szamrowicz. „Het was allemaal heel onplezierig. Zelfs onze grensrechter is in het gezicht geslagen." En dat terwijl er voor dat moment niets aan de hand was, zegt De Vos. „Ik had juist met een speler van Tholense Boys afge sproken om na afloop samen een biertje te drinken in de kantine." Na de late gelijkmaker van Tholen se Boys (2-2) sloeg de stemming om, zeker toen de ingreep van De Vos zulke verstrekkende gevolgen bleek te hebben. „Ik ging voor de bal, speelde die ook buiten, maar raakte met mijn knie het scheen been van die jongen." Behalve een civiele procedure wacht De Vos ook een onderzoek van de KNVB. De arbiter heeft de overtreding niet vastgesteld. De Vos, die in het dagelijks leven werkt met jongeren met gedrags problemen en voorheen als gedi plomeerd jeugdtrainer actief was voor de Bredase club, zit met het hele voorval in zijn maag. „Dage lijks leer ik de mensen om me heen hun agressie te reguleren. Wie mij kent, weet dat ik zulke dingen nooit zou doen. Het was een ongeluk, met een verschrikke lijk vervelende afloop." OUDE SCHEPEN, STATIGE PANDEN De sfeer van oude schepen en statige panden komt terug in Bestevaêr, het eerste deelplan van Scheldekwartier. Kleine, rustige woon- en winkelstraten sluiten aan op het bestaande winkelgebied. Het plan omvat drie bouwblokken met 112 stadswoningen met tuin, appartementen en 6 commerciële ruimten. Ze zijn gesitueerd langs Het Dok en rond het uit te graven Dok van Perry. Oude materialen en hedendaagse inrichtingselementen benadrukken het historische karakter van het plan. KOM NAAR DE PRESENTATIE Op zaterdag 1 maart om 13.00 uur worden de plannen voor Bestevaêr in het stadhuis van Vlissingen gepresenteerd. U bent hierbij van harte welkom. De gemeente Vlissingen en projectontwikkelaar AM Zeeland zullen de realisatie overeenkomst tekenen. Ook geven zij toelichting en beantwoorden zij uw vragen. Bovendien kunt u zich registreren als belangstellende voor een woning in het plan. MEER WETEN? KIJK OP WWW.SCHELDEKWARTIER.EU VLISSINGEN Zilte zeelucht, deinende golven en krijsende meeuwen. Bedrijvigheid in de havens en bedrijvigheid in de stad. Dat is Vlissingen. Vlakbij de binnenstad ontstaat het Scheldekwartier, een nieuw stadsdeel met een uniek waterfront en een kosmopolitische uitstraling. Hier vindt u riante woningen, rust en ruimte, plus alle mogelijkheden om te werken en te recreëren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70