port Everse zorgt voor leven in brouwerij Tafeltennissters verrassen Zuid-Korea Wielerteams rijden en bereiken kwartfinales van WK rittenkoers Parijs-Nice 42 Donderdag 28 februari 2008 PZC Trainer met FC Zwolle in kwartfinale beker tegen Feyenoord. Ploeg van bondscoach Pieke Franssen nu tegen Singapore. AIGCP slaat eisen van internationale wielerunie in de wind. Event dat komend weekend in sportpaleis Ahoy plaatsvindt. foto Erik van 't Woud/ANP ROTTERDAM - Norman Verbeek lanceerde gisteren zijn cros- de enkele gewaagde sprongen uit op het Leuvehoofd naast de smotor in Rotterdam vanaf een springschans. De coureur voer- Erasmusbrug, als voorproefje op het Free Style Motorcross door Hans Leber ZWOLLE - De grap tekent de bra voure van Jan Everse. De trainer van FC Zwolle ontmoette onlangs Feyenoords algemeen-directeur Eric Gudde. Vanavond speelt Zwol le in de Kuip de kwartfinale van de beker tegen Feyenoord. „Ik zwaai wel even als ik aan mijn ere rondje bezig ben", waren de laat ste woorden van het gesprek. Everse (54) is een vakman met ge bruiksaanwijzing. Compromisloos volgt hij zijn ideëen over voetbal, legt organisaties waar hij werkt zijn wil op. Heel direct, maar altijd met humor. In Zwolle heeft het de club geen windeieren gelegd. De clubdirectie haalde hem twee jaar geleden te rug (hij trainde er eerder van 1996 tot 1999). Van een grijze muis in de eerste divisie - coach Hennie Spijkerman werd zelfs door onte vreden fans bedreigd - veranderde Everse Zwolle in een geduchte te genstander. Met drie punten achterstand op koploper RKC en met een periode- titel in zicht heeft Zwolle alle prij zen nog in het vizier, inclusief de beker. Het publiek in Zwolle draagt hem op handen, maar de di rectie ziet de trainer toch vooral ook als een lastpak. Zijn dreige ment vorig jaar op te stappen, mondde erin uit dat Everse het ge hele technisch beleid onder zijn hoede kreeg. Nu steggelt de gebo ren Rotterdammer al weer enige tijd met het bestuur over verlen ging van zijn contract. „Zijn grote mond brengt hem altijd wel er- I** Oud-Feyenoorder Jan Everse zorgt als trainer voor een ople ving bij FC Zwolle. Vanavond be kert hij in de kwartfinale in De Kuip tegen zijn oude club. gens in de problemen, ook toen hij bij ons trainer was, maar het is nooit onzin wat hij zegt", vindt Hans-Jörgen Nicolai, verdediger bij de zaterdaghoofdklasser Excelsior Maassluis. „Van hem heb ik als speler het meeste geleerd en dat gold voor ie dereen bij ons. Na de training kon je geweldig met hem lachen, hij heeft prachtige verhalen waar ie dereen graag naar luistert. Everse staat middenin de groep, is zelf bijna het kleinste kind. Maar zo dra de bal rolt, wedstrijd of trai ning, staat hij mijlenver boven ie dereen." Voormalig Feye- noord-spits en huidig stadion speaker Peter Houtman kent Ever se goed, hij speelde nog met hem samen. „Als voetballer nam hij ook al geen blad voor de mond. Als je niet goed speelde, kon je le lijk aan de beurt zijn. Ik was als amateur bij Feyenoord rechtsback, Jan linksback. Hij zegt altijd dat hij ervoor heeft gezorgd dat ik naar de spits verhuisde. Of dat zo is, weet ik niet. Tweede trainer Theo Ver langen en trainer Boskov besloten me in de spits te zetten omdat ik in het C-team als back topscorer werd. In de jeugd stond ik ook al in de spits. Het is leuk om Jan te rug te zien in de Kuip. Hij doet het goed in Zwolle, dat weet ik wel." door Koen de Vries COES/CUANCZHOU - De Nederland se tafeltennisvrouwen hebben gis teren verrassend de kwartfinales van het WK voor landenteams be reikt. De ploeg versloeg in het Chi nese Guangzhou in de tussenron- de verrassend Zuid-Korea. Oranje bereikte 's morgens de der de plaats in de poule, door Italië met 3-1 te verslaan. Die klassering was precies genoeg om te kunnen strijden om de plaatsen 1 tot en met 12. Italië, dat vierde werd, moest zich tevreden stellen met de strijd om de plaatsen 13 tot met 24. Europees kampioene Li Jiao haalde tegen Italië de kastanjes uit het vuur voor Nederland door haar beide tegenstandsters te ver slaan. Het derde punt kwam van Elena Timina. Later op de dag bepaalde het lot dat Nederland in de tussenronde in de strijd om een plaats bij de laatste acht tegen Zuid-Korea moest aantreden. Tegen de Azia ten had de ploeg in de poule een kansloze 3-0-nederlaag geleden. De opstelling die bondscoach Pie ke Franssen uit de hoge hoed toverde deed daarna wonderen. Hij stelde de 38-jarige Timina als sterkste speelster op, zette top vrouw Li Jiao op twee en liet Li Jie als de nummer drie maar één keer in actie komen. Bovendien bleek Li Jiao beter op dreef dan in de eer ste wedstrijd. Ze versloeg in de openingswedstrijd Dang Ye Seo (3-1), van wie ze in de poule geen game had kunnen winnen. Op 1-2 versloeg ook Timina de aangesla gen Dang, waarna Li Jiao voor sen satie zorgde door Lee Un Hee met 3-0 kansloos te laten. Vandaag treft Nederland in de kwartfinales Singapore, een ploeg die dankzij de inbreng van drie Chinezen nog ongeslagen is. De stadstaat wordt ongeveer even sterk ingeschat als Zuid-Korea. PARIJS - De in de belangenvereni ging AIGCP verzamelde professio nele wielerteams hebben aange kondigd gewoon te starten in Pa rijs-Nice. Dat gebeurt ondanks een oproep van Pat McQuaid, voorzitter van de internationale wielrenunie UCI, om de koers te boycotten. „Na alle teams te hebben geraad pleegd, heeft de AIGCP unaniem beslist om deel te nemen aan Pa- rijs-Nice", verklaarde voorzitter Eric Boyer gisteren in een commu niqué. De etappekoers Parijs-Nice wordt van 9 tot en met 16 maart verreden. Het Franse bedrijf ASO, onder meer organisator van de Ronde van Frankrijk en Parijs-Nice, vecht een conflict uit met de UCI over de weigering de ploeg Astana toe te laten tot de Tour. Als straf schrapte de UCI alle ASO-wedstrij- den van de internationale kalen der waardoor ze niet toegankelijk zouden zijn voor buitenlands teams. „De voorwaarden van ASO zullen komende vrijdag besproken worden door het directiecomité van de AIGCP. We hebben Mc Quaid van deze beslissing op de hoogte gebracht", aldus Boyer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68