Verkeer Terneuzen wacht maanden leed Digitenrie. Het goedkope alternatief voor kabel tv. ^rv Super voordeel! IT- 2 0 1! Officier verdenkt man ervan meer vrouwen misbruikt te hebben 39 99 99 Gewond bij val Bijeenkomst christelijke vrouwen Waterstaat probeert wachttijden bij zeesluis te beperken. Rechtbank wil studie Pieter Baan Centrum naar drijfveren. Digitaal tv kijken voor slecbts 6,95 per maand. digitaal tv kijken kpn stuitje aan door Wout Bareman TERNEUZEN - De weggebruikers in Zeeuws-Vlaanderen hebben vanaf vandaag dertien weken verkeers- leed voor de boeg. Rijkswaterstaat denkt die periode nodig te hebben voor vervanging van de noordbrug van de zeesluis in Terneuzen. Het wegverkeer moet het al die tijd doen met één brug en dat kan lei den tot fikse files, heeft de erva ring uit het recente verledenge- leerd. Waterstaat doet er overigens alles aan om het leed zoveel mogelijk te beperken. Daarvoor is de afgelo pen maanden uitgebreid overleg gepleegd met de gemeente en de provincie. Fietsers worden al sinds vorige week over de sluisdeuren NIEUW EN SINT JOOSLAND - Een 17-jarige bromfietsster uit de ge meente Borsele is gisteren rond 15.30 uur gewond geraakt op de Oude Rijksweg in Nieuw en Sint Joosland. Ze week uit voor een vrachtwa gen, verloor de macht over het stuur en kwam ten val. Hierdoor liep ze een gebroken sleutelbeen op. Ze is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. bij de noordbrug geleid. Zij kun nen dus te allen tijde de sluis pas seren. Dat geldt ook voor het overi ge wegverkeer tijdens de vaste bloktijden, 's ochtends tussen 7.40 en 8.20 uur en 's middags van 16.40 tot 17.10 uur. De rest van de dag is het een gok: of omrijden via de kanaalbrug bij Sluiskil of wach ten voor de sluisbrug. Om het verkeer tijdig te informe ren zijn voor het verkeer uit West-Zeeuws-Vlaanderen, uit de Westerscheldetunnel en van Dow Benelux zogenoemde dynamische lichtkranten langs de weg ge plaatst, waarop wordt aangegeven wanneer de zuidbrug open staat. Het verkeer uit oostelijke richting Vandaag begint voor de wegge- bruikers een periode van ver- keersleed. Rijkswaterstaat ver vangt de noordbrug van de zee sluis in Terneuzen. OOSTKAPELLE - In de zaal bij de Zionskerk in Oostkapelle wordt volgende week woensdag weer een bijeenkomst van christenvrou wen gehouden. Deze keer wordt het tienjarig jubileum van de vrou wenochtenden gevierd. Het pro gramma begint om negen uur met koffie en samenzang. Vanaf half tien houdt Trudie Westdorp uit Oostkapelle een lezing met de titel 'Feest van genade'. Westdorp zal wordt via vaste borden gewaar schuwd voor eventuele stremmin gen bij de zeesluis. Aan de oost kant is voor die waarschuwingsme thode gekozen omdat het bijna on doenlijk is op alle toegangswegen matrixborden te plaatsen. Boven dien poogt Terneuzen zoveel mo gelijk doorgaand verkeer uit de stad te weren. Wie de komende weken afstemt op de lokale zender Terneuzen FM wordt via het dis play geinformeerd over de stand van de bruggen. Bovendien is ook de webcam op website Brugopen- ofdicht.nl nog altijd in de lucht. De wachttijd bij een geopende zuidbrug kan oplopen tot 25 minu ten. Speciaal voor het busvervoer wordt rekening gehouden met de schuttijden. Het scheepvaartver keer wordt zoveel mogelijk omge leid via de Oost- en Middensluis. Staat de zuidbrug open, dan is de brug bij Sluiskil altijd beschikbaar. vertellen over haar bekering. Er is ook een bijdrage van Anne-Marie Vermazen. Om half twaalf wordt het programma afgesloten. De halfjaarlijkse vrouwenochten den worden georganiseerd door Christenvrouwen Oostkapelle en bezocht door zo'n zestig tot tach tig vrouwen van alle kerkelijke stro mingen in Oostkapelle en omge ving. De Zionskerk staat aan de Duinweg 36a in Oostkapelle. door Emile Calon MIDDELBURG - Is een 53-jarige Mid delburger geestelijk in orde of heeft hij een persoonlijkheids stoornis? Die vraag moeten de ge dragswetenschappers van het Pie ter Baan Centrum in Utrecht be antwoorden. De Middelburgse rechtbank bepaalde gisteren dat de ze man enige tijd opgenomen moet worden in deze psychiatri sche observatiekliniek van het Mi nisterie van Justitie. De man wordt verdacht van aan randing, stalking, een vrouw be dwelmen met een zeer sterk medi cijn, schennis plegen en een vrouw tegen haar wil vasthouden in een woning. Dat is echter nog niet alles. Die Middelburger wordt ook gezien als de man die twee brute verkrachtin gen heeft begaan. Uit DNA-sporen is gebleken dat hij betrokken moet zijn geweest bij het seksueel misbruik van een zeventienjarig meisje in augustus 1989 in Middelburg en een 23-jari- ge Duitse vrouw op het strand van Valkenisse in juni 1990. Voor die twee zaken wordt hij echter niet vervolgd omdat ze reeds verjaard zijn. Desondanks spelen ze op de achtergrond wel degelijk een be langrijke rol bij deze strafzaak. Justitie vermoedt namelijk dat de feiten waarvoor hij nu verdacht wordt maar het topje van de ijs berg zijn en dat de man nog veel vaker vrouwen heeft misbruikt. Be wijzen daarvoor werden gisteren tijdens een zogenoemde pro for- ma-zaak niet naar voren gebracht. Wel bepleitte officier van justitie M. Overmeer een tijdelijke over plaatsing van de penitentiaire in richting in Roemond naar het Pie ter Baan Centrum, om zo meer te weten te komen over wat de man drijft. „Het gaat om de bescherming van de maatschappij", voerde ze als be langrijkste argument aan voor plaatsing in het Pieter Baan cen trum. Raadsman J. Jurgens verzette zich tegen die plaatsing omdat zijn cliënt dan nog vele maanden vast zit. Dat is volgens hem veel te veel, als gekeken wordt naar alleen de officiële aanklacht. De rechtbank wil dat een Middel burger wordt opgenomen in het Pieter Baan Cetrum, omdat justi tie vermoedt dat hij nog meer vrouwen heeft misbruikt. w PZC Donderdag 28 februari 2008 29 De allerscherpste prijs. Varkensfiletrollade per kilo 11.55 Super de BoerVerse oosterse maaltijd nasi-, bami- of mihoen goreng 2 bakken a 350 gram naar keuze 475 Elstar Appelen per kilo 1.35 Lay's Multipack uitdeelzaka 15 stuks oft-pack Z&l&n 2.71 De aanbiedlnjen rijn jeldi J vin donderdaj 21 februari t/m zondij 2 miarl 2001. Prljswijujinjen, drukfouten en/of uilverkochl voorbehouden Voor alle aanbiedingen jeldl: 02=02. Graag gedaan. Jaarlijkse besparing van ruim 100,- mogelijk ten opzichte van kabel tv. le ontvanger t.w.v. 89,95 gratis in bruikleen. 2e en 3e kun je huren of kopen. Alle populaire zenders, in totaal 23 tv- en 19 radiozenders. Heel eenvoudig binnen 10 minuten zelf aan te sluiten. Hulp bij opzeggen kabel tv. iPrtmafoon [kpn.com vourg-iiefe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55