Zeeland PZC Coffeeshopmotie in belang coalitie 25 Gebruiksbesluit bedreigt beleid deDRVKKERY WALCHEREN 36 en 37 44 Niet aanpakken inkoop softdrugs kan landelijk tot doorbraak leiden. Messcherp Twee vlaggen in top voor brede school Stromenwijk Brasseriemenu Popquiz Nelleke Noordervliet Tuinontwerpers The young harpists Tosca Menten Annelies Verbeke Bewonderaarster bundelt briefwisseling met Hans Warren Donderdag 28 februari 2008 Speler Tholense Boys doet aangifte bij politie na beenbreuk op veld Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen kan van avond landelijk een doorbraak in het cofFeeshopbeleid forceren als de gemeenteraad een motie van Groenlinks aanneemt om de be voorrading van coffeeshops niet meer te laten vervolgen door justi tie. Het inkopen van softdrugs wordt in tegenstelling tot de ver koop ervan niet gedoogd en is dus illegaal. Groenlinks wil dat veranderen. „Dat is een oude wens van ons, maar nu willen we dat echt rege len, omdat een lid van de coalitie coffeeshopeigenaar is", zegt Peter Kruizinga, indiener van de motie. Hij heeft het over Gerard Aarden van de fractie POV, die de nieuwe coalitie van PvdA, WD, LPV en POV aan een meerderheid van één zetel heeft geholpen. De coalitie steunt dus op een man die zoals Kruizinga het formuleert 'met één been in de illegaliteit staat'. „Ik kan me daarom niet voorstellen dat zijn coalitiegenoten de motie niet steunen." Aarden zal zelf niet deelnemen aan het debat en dus ook niet mee stemmen. „Dat zou belangenver strengeling zijn", beseft de POV'er zelf. Zijn ene zetel steun voor de motie valt echter weg tegen die van GroenLinks, dus met steun van coalitiegenoten PvdA, WD en LPV blijft er een meerderheid van 15 van de 29 zetels. Aarden heeft Kruizinga al gecom- NV GroenLinks wil de inkoop van softdrugs niet meer laten aanpak ken. Dat is in het belang van de coalitie, die steunt op de zetel van coffeeshophouder Aarden. plimenteerd met de motie. „Het zou mij ook verbazen als mijn col lega's het mij gunnen dat ik deels in de illegaliteit zit." Terwijl dat volgens Kruizinga en Aarden niet meer nodig is. Zij wij zen op een publicatie van advo caat André Beckers, die veel cof feeshophouders verdedigt, ook Aarden. Beckers wijst op een uit spraak van de Centrale Raad van Beroep. Die heeft vastgesteld dat het inkopen, vervoeren, bewaren en verkoopklaar maken van canna bis onlosmakelijk is verbonden aan het exploiteren van een cof feeshop. Deze jurisprudentie kan door politie, justitie en de burge meester van een gemeente wor den gebruikt om deze activiteiten niet meer actief op te sporen en te vervolgen. GroenLinks wil met de motie bereiken dat burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen zo'n afspraak maakt met politie en Openbaar Ministerie in Zeeland. Dijkstra en de politie Zeeland wil den gisteren niet vooruitlopen op de behandeling van de motie door de gemeenteraad. Het Openbaar Ministerie vermoedt echter dat in deze regio niet afgeweken kan en zal worden van de landelijke wet en regelgeving. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het kan zomaar zijn dat de hele commotie van vorig jaar rond kamerverhuur in Vlissin gen, en het nieuwe beleid daartoe, allemaal voor niets is geweest. In de loop van dit jaar komt de overheid namelijk met een nieuwe regelgeving rondom gebruiksver gunningen: het Gebruiksbesluit. Dat voorziet erin dat huiseigena ren niet langer een gebruiksvergun ning nodig hebben om kamers te verhuren. Dat hoeven ze alleen nog te melden, met het oog op brandveiligheid. Brandtechnisch gezien een prima besluit, vindt de gemeente Vlissin gen, maar qua kamerverhuur niet. „Op den duur bestaat het gevaar dat huisjesmelkers kunnen doen wat ze willen", verwoordt Marie van 't Veer, die is ingehuurd voor de afdeling vergunningen. Met veel moeite en na lang wach ten voor de betrokkenen heeft de gemeente vorig jaar een nieuw be leid voor elkaar gebokst: voortaan mag maar tien procent per postco- degebied kamerverhuur zijn. Plus: tussen twee van die panden moet minstens één gewoon huis staan. Van 't Veer onderzoekt nu of die regels overeind kunnen blijven. MIDDELBURG - Hoe de nieuwe brede school in de Middelburgse Stromenwijk gaat heten, blijft nog even geheim, waarschijnlijk tot de opening in het najaar. Op het gebouw, dat gisteren het hoogste punt bereikte, wapperen dan ook de vlaggen met de namen van de twee scholen die erin gaan sa menwonen: Beverburch en Cederhof. Kinderen van beide scholen hesen samen met wethouder van onderwijs Huub van Klinken de vlaggen in top. Alle leerlingen van de twee scho len kregen van Woomgoed-directeur Eric de Ceuster een bouwplaat van hun nieuwe school, waar ze vanaf de zomervakantie les krijgen. Rond de herfstvakantie worden ook de andere ruimtes in het complex in gebruik genomen, zo- ais het wijkondersteuningspunt, zorgvoorzienin gen, kinderopvang en een consultatiebureau. Ook de bewoners van de appartementen boven de scholen krijgen dan hun sleutels. Een commissie met vertegenwoordigers van be woners, scholen, Woongoed en de gemeente buigt zich de komende tijd over de tientallen in zendingen voor een naam voor het multifunctio nele complex. foto Lex de Meester darktsi Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl De cavia's in het Goese gezin krij gen vooral in het winterseizoen volop wortels. Zoon van tien wil de graag meehelpen met het snij den van de groente en was fana tiek in de weer met snijplank en schilmes. Tot het mes niet in de wortel, maar in zijn vinger sneed. Zoonlief schreeuwde moord en brand: „Ik ga dood, ik gebruik nooit meer een mes." Moeder kon een lach niet onderdrukken en verklaarde dat hij later ook zijn eigen eten klaar zal moeten maken en dus een mes ter hand zal moeten nemen. „Nee hoor", brulde haar zoon verder, „dan neem ik een vrouw die dat voor me doet!" -holen walcherse bouw unie vanavond vanaf 17.30 uur met pastinaaksoep, gegrilde varkensrib of papadums en yoghurtmousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30 uur vrijdag 29-02 16.00 uur (kaarten a 5,00 tel 0118-886870) zaterdag 1 maart 11.00-16.00 uur 15.00 uur zondag 2 maart 15.00 uur voorkinderen v.a. 10 jaar dinsdag 3 maart, 20.00 uur een avond met kaarten a 6,00 tel. 0118-886870

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51