Pragmatisme wint van principes Hotel in oude bieb aan Markt Lichtpuntje voor uitbreiding van camping Klein Stelle Wemeldinge Voorrondes voorleeswedstrijd levert al twee winnaars op Verkeersellende brug Terneuzen CU-debat over bid- en dankdag Provincie is toch bereid met Kapelle over plan te praten. Voorlezers in gemeente Borsele gaan woensdag de strijd aan. Ruimte voor zo'n tien kamers en lunchroom in Sint-Maartensdijk. Lammetjes veroveren harten in zorgcentrum Poelwijck 8 PZC Donderdag 28 februari 2008 29 Noord-Bevelandse fracties kiezen met a-typisch stemge drag een burgemeester van reformatorische huize. Verbazing alom: de overwe gend seculiere gemeente raad van Noord-Beveland kiest een SGP-kandidaat voor de functie van burgemeester. Welis waar met de kleinst mogelijke meerderheid, zeven tegen zes stemmen, maar met een unanie me voordracht. Een vertrouwens commissie, bestaande uit de frac tievoorzitters van alle partijen: CDA, PvdA en NBB met elk drie zetels, en WD en SGP met elke twee, droegen de Sliedrechtse SGP-wethouder Henny van Koot- en als eerste keus voor, met op de tweede plaats Marga Vermue-Ver- ANALYSE door Mieke van der Jagt mue, CDA-wethouder in Borsele. CDA en PvdA deden in de uitein delijke stemming hun eigen voor dracht niet gestand. Ze stemden voor Vermue. Van het CDA wel licht iets minder verwonderlijk, maar wat dreef de PvdA? Een toch nog principiële keuze voor een vrouw? Ook curieus is het stemgedrag van NBB en WD, toch ook partijen die het principe scheiding van kerk en staat hartstochtelijk aan hangen. Juist dat principe wordt aangedragen als argument. Van Kooten is immers zelf bereid om een belangrijk SGP-principe opzij te zetten. Hij wil burgemeester worden van heel Noord-Beveland, dus ook van de winnende wielren ner die op zondag zijn gladiolen moet krijgen uit handen van de burgemeester. Nog een principe dat overboord is gegaan: het college moet een af spiegeling zijn van de verhoudin gen in de raad. Nu was het dat met Vermue ook niet geweest. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door drie part-time wethouders, en van hen kan alleen WD'er Piet de Putter worden gezien als een ex ponent van het negen man sterke niet-confessionele deel van de raad. Het vijfkoppige confessionele blok ziet de gemeente verder be stuurd door wethouders van CDA, Cees van der Weele, en SGP, Adrie van der Maas. En nu dus naar ver wachting ook door een burgemees ter met een reformatorische achter grond. Een bevolking die twee SGP'ers in de gemeenteraad koos, krijgt nu ook een college met twee SGP'ers. Waar negen niet-confes- sionelen de raad bevolken, zit maar eentje in het college. En dan het principe van de ge heimhouding. Terwijl de vertrou wenscommissie tot het laatst toe als een oester gesloten bleef, lag na de stemming in de raad nagenoeg alles op straat: de unanieme voor dracht, de opmerkelijke stemver houding en de naam van de twee de keus. Het bekend worden van dat laatste is kwalijk en het dient geen enkel praktisch doel. De discrepantie tussen voordracht en stemgedrag roept op z'n minst vragen op. Wat is er gebeurd tus sen de unanieme voordracht, waar van maar vijf fractievoorzitters en de commissaris van de koningin weet hadden, en de speciale raads vergadering? Het is te hopen dat maar één be lang heeft gespeeld: de beste burge meester voor Noord-Beveland. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Camping Klein Stel le bij Wemeldinge mag mogelijk toch uitbreiden. Tot nu toe stuit dit op bezwaren van de provincie, omdat de uitbrei ding alleen in een gebied kan dat onderdeel uitmaakt van de ecologi sche hoofdstructuur (ehs). „Maar", verklaarde de Kapelse wethouder Giel-Jan Burger (CDA, ruimtelijke ordening) deze week in de ge meenteraad, „provinciaal bestuur der Frans Hamelink is bereid daar over te praten." Natuurcompensatie voor de uit breiding is wellicht mogelijk. Klein Stelle wil slechts beperkt groeien. Gasten vragen grotere staanplaat sen, waardoor het totale aantal af neemt. Met een beperkte uitbrei ding wil Klein Stelle vooral dit 'ver lies' goedmaken. Naast Klein Stelle is een grote nieu we camping gepland, De Stelhoe- ve. De gemeenteraad van Kapelle steunt dit project. door Paulus Houthuijs GOES - Josianne van Iwaarden van de openbare basisschool d'n Bo- gerd in Waarde en Zina Halkias van de Bisschop Ernstschool uit Goes zijn door naar de regionale fi nale van de Nationale Voorlees wedstrijd. Zij waren gisteren de beste voorlezers van de wedstrij den in zorgcentrum Gasthuis te Goes en dorpshuis Kaj Munk van Hansweert. De twee meiden na men deel aan de voorrondes van de gemeente Goes en de regio Kapelle/Reimerswaal. In totaal de den er twintig basisscholen mee aan de wedstrijd. De voorronde voor de gemeente Borsele is woensdag in de bibliotheek van Heinkenszand. De provinciale finale van de Natio nale Voorleeswedstrijd vindt plaats op 5 april. De winnaar hier van mag Zeeland vertegenwoordi gen tijdens de landelijke finale op 2i mei in het Muziekgebouw aan 't IJ in Amsterdam. huidverzorgingsinstituut o laseront haring o permanente make-up o huidproblemen ppnl Beestenmarkt Ih JM61AM Goes fel (0113)22 63 42 door Maartje Huijben SINT-MAARTENSDIJK - Behalve een hotel met restaurant in het voor malige stadhuis in Sint-Maartens dijk komt er waarschijnlijk ook een hotel in de voormalige biblio theek aan de Markt. Marijn van Son en zijn vriendin Kyra uit Voor burg willen daar negen of tien ka mers en een kleine lunchroom rea liseren. Een jaar geleden ontdekte Van Son dat het pand aan de Markt te koop stond. „Wij zijn gelijk voor de locatie en het gebouw gevallen. Het is authentiek en binnen heb je een zee aan ruimte. We hebben de geschiedenis van het gebouw ook mee. Ooit heeft er al een hotel in gezeten." Volgens Van Son is de Smalstad de ideale locatie voor een hotel. „Hier is nog rust en ruimte. Wij zijn bei den niet gecharmeerd van massa toerisme. Daarom mikken wij op de toerist die houdt van wande len, fietsen en duiken." Op zijn vroegst denkt Van Son het hotel in oktober of november klaar te hebben. „Wellicht schuiven we het door naar het voorjaar van 2009." TERNEUZEN - Weggebruikers in Zeeuws-Vlaanderen hebben vanaf vandaag dertien weken verkeers- leed voor de boeg. Rijkswaterstaat vervangt namelijk de noordbrug van de zeesluis in Terneuzen. Het wegverkeer moet het al die tijd doen met één brug en dat kan lei den tot fikse files. Het wegverkeer kan 's ochtends tussen 7.40 en 8.20 uur en 's middags van 16.40 tot 17.10 uur vrij passeren. THOLEN - De Christenunie in Tho- len houdt dinsdag 18 maart een de bat over de toekomst van bid- en dankdag in de gemeente. Ze doet dat zelf omdat een meerderheid van de raad geen brede maatschap pelijke discussie wil voeren. ABT, WD en PvdA zien er niets in, om dat hun mening toch al vaststaat. Ze willen er vanaf dat de hele ge meente op slot gaan op de ge noemde dagen. Het CU-debat be gint om 19.30 uur in de Meulvliet. 's-HEER ARENDSKERKE - Als de ouderen niet naar teren namelijk een aantal jonge schaapjes op be- zijn", zei activiteitencoach Christiane Bek. „Oude de lammetjes kunnen gaan, komen de lammetjes zoek in de koffiezaak De beestjes waren onder- ren zijn dol op lammetjes, maar jammer genoeg naar de ouderen. De bewoners van verzorgingste- deel van een activiteitenmiddag van de Stichting kunnen ze zelf meestal niet naar de schaapskooi huis Poelwijck in 's-Heer Arendskerke hadden gis- Zeeuwse Schaapskudde. „Geweldig dat ze er toe gaan." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47