in De Spinne is een succes OpSoestdijk' De beste dj's komen straks uit de Goese Polder Opplussen slaat aan in Borsele - JaasEfë vjbM'M zhoyjfjym Invalide man moet toch cel in SPECIALIST IN POLYESTER EN BOUWKUNDIGE ZWEMBADEN Antiquariaat "Dat Narrenschip Grote collectie antieke landkaarten en prenten! B P2C Donderdag 28 februari 2008 I 27 EXCLUSIEVE KINDERSCHOENEN Zomercollectie is binnen door David Duijnmayer Wie het woord jeugdcentrum hoort, denkt al snel aan een houten keet waar de plaatselijke hangjongeren zich ongestoord mogen vervelen. Met een beet je geluk staat er een afgedankte tv. Zo niet het nieuwe jeugdcentrum in de brede school in de Goese Polder. Daar hangen breedbeeldscher- men aan de muur voor de spelcomputers, staan acht gloednieuwe computers met super snelle internetverbinding, en kunnen dj's in de dop zich uitleven op de professionele appara tuur die SMWO (Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterschelderegio) voor het veredelde jeugdhonk aanschafte. Er zijn draaita fels, cd-spelers, een mixer, een keyboard en een beatcomputer. „Ja, het is een goed alternatief voor de straat ge worden", zegt jongerenwerker Peter Remijn met gevoel voor understatement. „En wij ga randeren namens SMWO dat er ten allen tijde een beroepskracht aanwezig is." Remijn is al ja ren de drijvende kracht achter de verschillende jeugdcentra die de Goese Polder heeft gekend. Samen met Erik Meinderts, die zo langzamer hand het stokje van hem moet gaan overne men, runt hij het nieuwe jeugdcentrum. „De gemeente heeft eindelijk erkend dat je voor jon gerenwerk ook een goede accommodatie nodig hebt. Het is heel goed dat we nu in het com plex van de brede school zitten. Wij verzorgen hier ook nog een vorm van onderwijs." De luxueuze inrichting hebben de jongeren te danken aan woningcorporatie RWS en het Oranjefonds, die daar ieder 25.000 euro voor 'Ja, het jongerencentrum is een goed alternatief voor de straat geworden' neerlegden. Bij de besteding daarvan heeft Re mijn zich laten adviseren door de jongeren zelf, met name Rafael van 't Kruys (16). De pro fessionele dj-spullen komen van zijn stage adres, een winkel in geluidsapparatuur. Rafael doet een opleiding tot audiovisueel spe cialist, en wil daarmee geluidstechnicus wor den. Daarnaast is hij al een jaar of vier met hip hop bezig. Oefenen doet hij tegenwoordig in het jeugdcentrum. „We komen hier met onze vriendengroep bij elkaar om te rappen en te dj 'en", vertelt Rafael. „Het is een plek waar jon ge mensen terechtkunnen als ze willen leren draaien of beats maken. Ik kan ook nog niet su- pergoed draaien, maar ik kan ze wel de basis uitleggen. Binnenkort gaan we ook workshops geven, in rappen, draaien, producen en beats maken." Remijn is blij met zulke initiatieven. „Rafael is iemand die heel graag wil. Als jeugdcentrum kunnen we hem steunen in zijn ambitie." Re mijn en de jongeren zelf hebben vergaande plannen voor het jeugdcentrum. Het doel is om uiteindelijk een heuse studio te bouwen. „We hebben de ambitie uitgesproken om hier een kweekvijver te creëren voor muzikaal ta lent", zegt Remijn. „Over een jaar of tien moe ten de beste dj's en rappers van Nederland uit Goes-Noord komen. Wij scheppen daarvoor de randvoorwaarden, maar uiteindelijk moeten de jongeren er zelf wat van maken." Opril Grote Markt 1 4461AK GOES- (0113) 21 6662 www.opsoestdijk.nl www.opsoestdijk-outlet.nl HEINKENSZAND - Veel 55-pluSSerS in Borsele en mensen met een be perking maken gebruik van de mo gelijkheid advies te krijgen voor woningaanpassingen via het woon- opplusproject van de gemeente. Het project draait nog geen jaar en de honderdste adviesaanvraag is al binnen. Die honderdste deelnemer, de fa milie Kouwer uit Heinkenszand, en projectvrijwilligers worden ko mende dinsdag in het zonnetje ge zet door de gemeente. Doel van het project is dat mensen langer in hun huis kunnen blijven wonen. Er is maximaal 2000 euro beschik baar voor aanpassingen. Met het oplaten van ballonnen vieren leerlingen van 't Noorderlicht en Holtkampschool de opening van de brede school in Goes. foto Willem Mieras Rijopleidingen Lesprijs 32,- voor50 minuten Pakket vanaf 959,- incl. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113) 22 07 13 www.accent-rijopleidirigen.nl Gepromoveerd GOES - De in Goes geboren Hui- bert Maurice is afgelopen dinsdag gepromoveerd tot doctor. Hij ver dedigde die dag succesvol zijn proefschrift aan de Universiteit van Wageningen. Met dit proef schrift, genaamd Introduction and transmission of Encephalomyocardi- tis virus (EMCV) in pig farms, is Maurice in 1999 begonnen. In 1990 behaalde hij zijn vwo-di- ploma aan het toenmalige Buys Ballot College in Goes. Vijf jaar la ter studeerde Maurice af als land bouwkundig ingenieur aan de Uni versiteit van Wageningen. www.janvansundert.nl Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur MIDDELBURG - Een invalide Goese- naar mag zijn straf niet thuis uitzit ten met een enkelband om. De Middelburgse rechtbank veroor deelde de man gisteren tot een cel straf van negen maanden. Daar naast moet hij ook nog de 267 da gen uitzitten die hij eerder als een voorwaardelijke straf kreeg voor het bezit van drugs. De man werd gisteren veroordeeld voor het bezit een flinke hoeveelheid hard- en softdrugs. Voor drugshandel werd hij vrijgesproken. www. datnarrenschip .nl Turfkaai 11 te Middelburg (bij de bushalte!) 0118 - 674141 06 - 28146967 Open: do. t/m za.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45