Kunstwerk Buijs in Goese wijk komt niet meer terug Brede school IJsclub wijst idee van hek af Bieb niet helemaal tevreden over nieuwe vestiging in Sint-Annaland Comité tegen windmolens krijgt steun van landelijke SP-fractie Paaszangavond in de kerk van Yerseke Kapelse bieb wil niet naar Vroonlandseweg Auto rijdt fietsster aan in Kruiningen Ruim dertig huizen in tweede deel woonwijk Bromfietsster breekt sleutelbeen na val Automobiliste belandt in sloot na aanrijding SU- Aluminium platen waren niet geplaatst voor de eeuwigheid. Biblioosterschelde en gemeente Tholen praten over verbetering. Lovende woorden en weemoedige terugblik bij knallende opening. Voorstel van bewoners Goes-Zuid is volgens schaatsers te duur. 26 I Donderdag 28 februari 2008 PZC YERSEKE - Het comité Woord en Daad Reimerswaal houdt zaterdag een paaszangavond in de Neder lands Hervormde Kerk van Yerse ke. Gemengd koor Praise the Lord uit Waarde, jeugdkoor Jedaja uit Nieuwerkerk en gemengd koor A Capella uit Yerseke nemen de zang partijen voor hun rekening. Het concert begint om 19.30 uur. KAPELLE - De bibliotheek doet mee aan een brede school in Kapelle, maar niet als die wordt gevestigd aan de Vroonlandseweg. Ouderen komen daar minder snel, vreest di recteur Jannie van Vugt van de Oosterschelde-leeszalen. De biblio theek gaat wel mee bij een keuze voor het duurdere, oude veilingter rein, wat het debat over de brede school niet gemakkelijker maakt. KRUININGEN - Bij een aanrijding op de Veerhaven in Kruiningen is gis terochtend rond half negen een 74-jarige fietsster uit die plaats ge wond geraakt. Een 47-jarige auto mobiliste uit Kruiningen zag de vrouw, die de weg overstak, over het hoofd. De fietsster is met ver wondingen aan haar gezicht naar het ziekenhuis vervoerd. SINT-ANNALAND - Nu het grootste deel van de kavels in de eerste fase van de wijk Vroonstede in Sint-An- naland is verkocht, richt de ge meente zich op de verdere uitbrei ding. In de tweede fase is ruimte voor 31 woningen. De verwachting is dat veel van die huizen door wo ningcorporatie Castria zullen wor den gebouwd. Die wil onder meer seniorenwoningen realiseren. NIEUW- EN SINT-jOOSLAND - Een 17-jarige bromfietsster heeft gister middag rond 15.30 op de Oude Rijksweg in Nieuw en Sint Joos- land haar sleutelbeen gebroken. Het meisje kwam ten val in de berm omdat ze dacht dat een 27-ja- rige vrachtwagenchauffeur uit Kruiningen niet stopte. Hij zag het meisje laat, maar stopte nog wel. KRUININGEN - Een 26-jarige in woonster van Kruiningen is gister middag rond half een met haar au to in een sloot langs de N289 in Kruiningen terechtgekomen. De vrouw kwam door onbekende oor zaak op de verkeerde weghelft te recht en kwam in aanrijding met een 59-jarige automobiliste uit 's Gravenpolder. Beide bestuursters kwamen met de schrik vrij. Het Goese-C Lederwaren Huis door Lilian Dominicus GOES - Het kunstwerk onder de poort tussen de Beethoven- en Bachlaan in Goes-Overzuid komt niet terug. Drie a vier jaar geleden waaide het tijdens een storm weg, en inmiddels is het definitief als verloren beschouwd. Er komt voor lopig ook niets voor in de plaats. Wijlen kunstenaar Willem Buijs uit Middelburg had aangegeven dat het werk niet meer terug hoef de te komen. „Buijs zei dat hij het niet voor de eeuwigheid had ge plaatst", aldus Trees Oude Ophuis van Kunst Openbare Ruimte (KOR). PM De weggewaaide foto's die aan weerszijden van de poort tussen de Beethoven- en Bachlaan in Goes-Overzuid waren geplaatst, komen niet meer terug. Het kunstwerk bestond uit twee sepia foto's van poortgebouwen op aluminium platen van zeker één bij anderhalve meter, die aan- weerszijden aan de binnenkant van de poort waren bevestigd. Oude Ophuis: „Als aluminium eenmaal gaat krullen, is het weg." Een deel van het kunstwerk heeft nog een tijd na de storm in een ga rage van een bewoonster in Goes-Overzuid gestaan en is later door de gemeente opgehaald. Zij tastte al die tijd in het duister over wat er met het werk was gebeurd. Overigens is de kans groot dat er kunst terugkomt in de wijken Overzuid en Ouverture. Veel van de bewoners uit die wijken heb ben zich opgegeven voor de ver nieuwde wijkvereniging Overturia gaven aan kunst in de wijk te wil len. Eén kanttekening van de voor zitter, Jeffrey Kutterink: „Het is nog te vroeg om daar wat over te zeggen. We gaan de komende we ken bespreken wat we met alle in gezonden suggesties gaan doen." Kipling rugzakken in diverse kleuren voor €59'95 door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Biblioosterschel- de is niet helemaal tevreden over haar toekomstige vestiging in de brede school van Sint-Annaland. Samen met de gemeente Tholen worden nu oplossingen bedacht. „We schrokken wel even toen we de eerste tekeningen zagen", zegt directeur J. van Vugt van Biblioos terschelde. Dat is het overkoepe lend orgaan van de openbare bibli otheken in de Oosterschelderegio. De schrik zat hem onder meer in de plaats op de eerste verdieping van het gebouw zonder dat er een goede toegang voor gehandicapten was voorzien. Het was verder alle maal erg hokkerig met veel pilaren en onbruikbare hoeken. „Weet je hoe het vaak gaat?", zegt Van Vugt. „Zo'n architect rede neert dat een gebouw in de eerste plaats voor de scholen is. En oh ja, er moet ook nog een bibliotheek in. Maar wij willen natuurlijk ook een goede voorziening. Bovendien moet je beseffen dat een biblio theek er niet alleen voor de scho len, maar voor alle mensen is." De directeur heeft er overigens nog alle vertrouwen in dat er een meer dan acceptabele voorziening komt in Sint-Annaland. „We zijn nog aan het onderhandelen met de gemeente, maar ik weet zeker dat we er uit komen. We zijn echt niet pertinent tegen een vestiging op de eerste etage van een ge bouw. Als de juiste voorzieningen er zijn, kan dat best." door Frank Balkenende GOES - De gisteren officieel geo pende brede school in de Goese Polder loopt als een trein. Het wijkcentrum dat Marijke en Henk Nelisse in het y-vormige gebouw runnen, zit bijna de hele week vol. Voorzitter Ko Welleman van de Stichting Wijkgebouw De Spin nen staat te glunderen. „De zater dagavonden zijn bijna allemaal vol geboekt. Daar kom je moeilijk meer tussen. Tja, vol is vol." Sinds december zijn ze terug op de onheilsplaats. In de nieuwsjaar- nacht van 2003 brandden de twee scholen en het wijkcentrum in De Spinne, die één complex vorm den, tot de grond toe af. Scholie ren en andere gebruikers zaten ver volgens vijf jaar op een andere plek, onder meer in noodgebou wen op het terrein van ZLM Verze keringen. Ook konden ze gebruik maken van ruimten bij de sociale werkvoorziening De Betho. Voorzitter Jan van den Hondel van de Stichting Prisma, de koepel van katholieke basisscholen op de Brede school Goese Polder Bevelanden en dus baas van de Holtkampschool, blikte nog even terug. „Die ramp van 2003 zullen we nooit vergeten. Ook niet dat we daarna ontzettend veel steun hebben gehad." Om die reden tracteerde de ge meente gisteren medewerkers van ZLM en Betho op een versnape ring, zodat ze een beetje meefeest ten met de gebruikers van de bre de school. Wethouder Sophie van 't Westein de (WD, onderwijs) verrichtte sa men met leerlingen van de basis scholen 't Noorderlicht en Holt- kamp de opening. De kinderen lie ten confettikokers knallen, 's Mor gens hadden ze al ballonnen opge laten en oud-Hollandse spelletjes gespeeld. Van 't Westeinde bedankte met na me de schooldirecteuren Alan van Rheenen ('t Noorderlicht) en Piet Kempe (Holtkampschool), die zich intensief met ontwerp en bouw hebben bemoeid. Ook het beheerderspaar Nelisse van het wijkgebouw werd in de bloeme tjes gezet. De wethouder hoopt dat veel wijkbewoners elkaar zul len ontmoeten in de brede school. Volgens Welleman rijdt die trein al. „Ze lopen hier de deur plat." St Adriaanstraat 2 - Goes tel. (0113) 2113 98 door Lilian Dominicus GOES - IJsclub De Poel denkt er over om volgende winter voorlich ting op scholen te geven over het fenomeen ijs. Dit naar aanleiding van de afgelopen vorstperiode, toen de ijsbaan in Goes-Zuid vol puin lag. Omdat er zoveel stokken, stenen en andere rotzooi op de baan was gegooid werd het dichtvriezen van de baan en het schaatsen zelf be moeilijkt. Er werd uiteindelijk vier dagen geschaatst, maar op de twee de en derde dag ging het ijs al zak ken. Dit kwam mede omdat jonge ren zich er niet alleen met schaat sen, maar ook met onder meer skelters op uitleefden. Een hek er omheen zetten, zoals enkele bewoners deze week opper den tijdens de eerste ledenvergade ring van wijkvereniging Overturia, is geen optie, zegt Jaap Moelker van de ijsclub. „Misschien plaatsen we volgende winter een bord bij de baan. Een hek is te kostbaar. Bo vendien is de baan openbaar. Het is ook een skeelerbaan. We trai nen er, maar de baan is niet exclu sief van ons. Het is trouwens niet alleen de Goese jeugd, die stokken en stenen op het ijs gooit. Dat doen ze overal. Jongeren kennen het fenomeen ijs niet meer. Als het weer eens een paar winters vriest, dan wordt dat anders." In de brede school huizen veel gebruikers: twee scholen, het wijkcen trum, jeugdhonk, consultatiebureau, speel-o-theek, dagopvang voor ge handicapten en de wijkinfowinkel. Basisschool De Tweemaster aan de Kuyperlaan en de daarin onderge brachte kinderopvang maken eveneens deel uit van de brede school. Gebouw en inrichting van schoolplein kostte acht miljoen euro. door Rob Paardekam STAVENISSE - Het comité dat strijdt tegen de komst van vier windmo lens bij Stavenisse krijgt steun uit Den Haag. SP-Tweede Kamerlid Paulus Jansen heeft schriftelijke vragen gesteld over de windmo lens. Het actiecomité beschikt over een rapport van een professor van de universiteit van Groningen, waarin staat dat de methodes waar mee het geluid van windmolens wordt ingeschat, niet kloppen. Het ministerie van Vrom bevestigt die theorie in een mail aan het actieco mité. Nieuwe rekenmethodes zijn in voorbereiding. De SP zegt het vreemd te vinden dat er nog steeds geen nieuwe re gels zijn, terwijl de problematiek al zes jaar bekend zou zijn. Kamer lid Jansen stelt dat hoge windturbi nes meer geluid produceren dan wordt gesuggereerd. Hij wil dat er snel nieuwe rekenregels komen en dat tot die tijd milieuvergunnin gen, zoals die voor de molens in Stavenisse, worden aangescherpt. Rafael van 't Kruijs: „We komen hier met onze vriendengroep bij elkaar om te rappen en te dj'en." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44