Hoop voor broedgebiedie 'Staphorst tussen de Scheldes' deÜRVKKERY 25 BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 44 Waterschapsbestuurder twijfelt over plan voor weg in polder bij Goes. WD Reimerswaal bezorgd over invloed geloof in besluiten. Messcherp Karla Peijs laat spierballen zien voor een veiliger A58 Brasseriemenu Popquiz Nelleke Noordervliet Tuinontwerpers The young harpists Tosca Menten Annelies Verbeke MHp 'tei *4Sf' H 941 m slw Bewonderaarster bundelt briefwisseling met Hans Warren Donderdag 28 februari 2008 Speler Tholense Boys doet aangifte bij politie na beenbreuk op veld Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende KATTENDIJKE - Waterschap Zeeuw se Eilanden bekijkt nog eens kri tisch of er onderaan de Kattendijk- sedijk tussen Kattendijke en Goes wel een interlokale weg moet ko men. De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) en Staatsbosbeheer maken namelijk bezwaar omdat er straks auto's door een broedgebied voor weidevogels rijden. Dagelijks bestuurder Bert van de Hoef van het waterschap houdt een slag om de arm, omdat het dossier nog in 'zijn' ambtelijk ap paraat circuleert. „Ik wist niet dat die weg door een broedgebied gaat lopen. Als dat zo is, moeten we met de gemeente Goes om de tafel om te kijken naar alternatieven. We gaan niet zomaar een broedge bied opofferen." Het plan is autoverkeer halverwe ge van de Kattendijksedijk te ha len en via de te verbreden Schelle- moerswegeling - nu een fietspaad- je - en Bredeweg naar de toekom stige verbindingsweg Mannee te di rigeren. Als eigenaar van de wegen bereidt het waterschap dat verkeersplan voor op verzoek van de gemeente Goes. Die wil fietsers en auto's scheiden op de smalle dijk. Er loopt al een fietspad aan de noordzijde van de dijk, dat stopt ter hoogte van de Schellemoerswe- geling. Goes heeft geprobeerd dat pad door te trekken langs de Goe- se Golf, maar het golfbedrijf wei- PW Waterschapsbestuurder Bert van de Hoef wil niet zonder meer een broedgebied voor weidevo gels opofferen voor een nieuwe weg tussen Kattendijke en Goes. gert eraan mee te werken. Van de Hoef lijkt het raadzaam toch nog eens met de Goese Golf te praten. Een suggestie die de ZMF ook al heeft gedaan. Op die manier zou namelijk het broedgebied voor wei devogelsgespaard kunnen worden. De Goese wethouder Rinus Diele- man ziet daar weinig heil in. „We hebben geprobeerd met de Goese Golf tot een akkoord te komen. Dat is mislukt. Je kunt niet einde loos blijven praten. Dit was een goed alternatief en heeft als voor deel dat er waarschijnlijk minder autoverkeer door het Goese Meer en Wilhelminadorp komt." door Luc Oggel GOES - Met het letterlijk op sleeptouw nemen van een auto heeft commissaris van de koningin Karla Peijs, met hulp van Rein van der Kluit (links, Rijkswaterstaat) en Marten Siderius (Poli tie Zeeland), gisterochtend de campagne voor een veiliger A58 afgetrapt. Dat gebeurde op ver zorgingsplaats Vliedberg bij Goes. Peijs is tevens voorzitter van het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Dat vormt samen met Rijkswaterstaat en Politie Zee land het Team58. Dit team gaat automobilisten op het Zeeuwse deel van de snelweg wijzen op de gevaren die op de loer liggen. Er gebeuren re latief veel eenzijdige ongevallen op de A58, die voor een belangrijk deel zijn toe te schrijven aan concentratieverlies. Het campagneteam zal daarom op parkeerplaat sen langs de weg folders uitdelen en er komen ra dio-spotjes. Ook is een website gelanceerd: www.team58.nl. De campagne past in het programma 'Op weg naar nul' van de provincie, waarin wordt ge streefd om het aantal dodelijke ongelukken in Zeeland volledig uit te bannen. „We willen de verkeersveiligste provincie van Nederland wor den", aldus Peijs gisteren. foto Willem Mieras Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl door Luc Oggel KRUININGEN - De Reimerswaalse WD-fractie is bang dat de ge meente een 'Staphorst tussen de Scheldes' wordt. Dat zei fractie voorzitter Marijke van der Meij- den deze week tijdens de raadsver gadering. Aanleiding voor de uit spraak is het feit dat Reimerswaal afziet van deelname aan de Wo- ningExpo in de Zeelandhallen in Goes, volgende maand. Dat de beurs ook op zondag is geopend, ligt voor een belangrijk deel aan dat besluit ten grondslag. De WD wilde naar aanleiding daarvan weten in welke mate de 'zondagsheiliging' van invloed is op de besluitvorming en stelde schriftelijke vragen. Toen dinsdag avond uit de beantwoording bleek dat de zondagsrust inderdaad een behoorlijke rol speelt, diende de WD een motie in. Daarin riep de fractie het college op om te voorko men dat de 'religieuze overtuiging en normen van een deel van de in woners maatgevend worden voor alle inwoners'. De motie kreeg ech ter alleen steun van Leefbaar Rei merswaal. Wethouder Jaap Sinke (SGP) zei namens het college de mening van de WD te delen dat er in Reimers waal ruimte moet zijn voor ver schillende levensovertuigingen, met 'respect en tolerantie tegen over elkaar. „Om die reden heb ben we nadrukkelijk rekening ge houden met de gevoelens die on der een groot deel van onze bevol king leven." Van der Meijden gaf aan dat 'grie zelig' te vinden en bezorgd te zijn over de toekomst van Reimers waal. Ze wil laten bekijken of het collegebesluit strookt met het Bur gerlijk Wetboek. Tip? redactie@pzc.nl De cavia's in het Goese gezin krij gen vooral in het winterseizoen volop wortels. Zoon van tien wil de graag meehelpen met het snij den van de groente en was fana tiek in de weer met snijplank en schilmes. Tot het mes niet in de wortel, maar in zijn vinger sneed. Zoonlief schreeuwde moord en brand: „Ik ga dood, ik gebruik nooit meer een mes." Moeder kon een lach niet onderdrukken en verklaarde dat hij later ook zijn eigen eten klaar zal moeten maken en dus een mes ter hand zal moeten nemen. „Nee hoor", brulde haar zoon verder, dan neem ik een vrouw die dat voor me doet!" vanavond vanaf 17.30 uur met pastinaaksoep, gegrilde varkensrib of papadums en yoghurtmousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30 uur vrijdag 29-02 16.00 uur (kaarten a 5,00 tel 0118-886870) zaterdag 1 maart 11.00-16.00 uur 15.00 uur zondag 2 maart 15.00 uur voorkinderen v.a. 10 jaar dinsdag 3 maart, 20.00 uur een avond met kaarten a 6,00 tel. 0118-886870

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43