logische plek voor PZC' 'PZC is van harte welkom in Middelburg' Nieuwe jas voor website www.pzc.nl Mosselen Kloosterzande krijgt eigen monument oorlogsslachtoffers Internetsite is actueler en overzichtelijker. PZC Donderdag 28 februari 2008 I 3 door Cornelleke Blok Ik ben zeer verheugd", reageert burgemees ter Koos Schouwenaar van de gemeente Middelburg op het bericht dat het PZC-hoofdkantoor dit jaar nog naar de provinciehoofdstad verhuist. „De PZC is een belangrijke werkgever, die zorgt voor hoog waardige werkgelegenheid. Het is een oud insti tuut dat al 250 jaar bestaat met een enorme uit straling. Elke keer als ik met de trein door Goes kwam, deed het wel een beetje pijn om daar die PZC-letters te zien. We zijn blij dat zo'n mooi bedrijf nu geassocieerd wordt met Mid delburg. Dat draagt bij aan de positieve naams bekendheid van de stad. Middelburg is het be stuurscentrum van Zeeland. Het is handig dat de PZC daar ook zit. Bovendien is het een hele goede invulling van de plek die we nog over hadden in Veldzigt. Het is een mooie entree voor de stad. De PZC is van harte welkom in Middelburg." Burgemeester Dick van der Zaag: 'Ik ben onaangenaam verrast.' Zo blij als Schouwenaar is, zo teleurgesteld rea geert zijn Goese collega Dick van der Zaag. „Ik ben onaangenaam verrast. We zijn vier of vijf weken geleden op de hoogte gesteld van de op zegging van het huurcontract. Sindsdien waren we naarstig op zoek naar een alternatief voor het huidige PZC-gebouw. Er was best iets te vinden geweest. We waren volgens mij nog vol op in gesprek, dus ik ben verbaasd om via deze weg over de verhuizing te moeten horen. Ik had niet gehoopt dat het zo zou gaan. Het was heel leuk toen de PZC hier vijfjaar geleden neerstreek. Daar hebben we destijds ook flink wat moeite voor gedaan. Ik vind het jammer, want Goes is het centrum van Zeeland. Dat be aamde de PZC door zich hier te vestigen. Maar het is de beslissing van de PZC. Daar zullen we niet meer aan tornen. We blijven optimistisch. Er zijn genoeg bedrijven die zich hier vestigen. Ik weet zeker dat het PZC-gebouw binnen de kortste keren weer gevuld is." COMMENTAAR De Waddenzee is voor Zeeuwse mosselkwekers de hofleverancier van mosselzaad. Zonder de Waddenzee kunnen zij geen consumptiemosselen produceren. De rem die de Raad van State gisteren voorlopig heeft gezet op de mosselzaadvisserij in de Waddenzee is dan ook hard aangekomen. Al meer dan honderd jaar halen Zeeuwse mosselkwekers mosselzaad uit het noorden. Sinds 1950 kweken zij er ook mosselen. De Waddenzee is er nog steeds, ondanks of dankzij mosselzaadvisserij en mosselkweek. Het grote verschil met vroeger is dat de Waddenzee sinds enkele jaren onder de Europese Vogel- en Habitatrichtlijnen valt. En dat heeft onverwacht grote gevolgen, zeker sinds het Europees Hof in Luxemburg in februari 2004 oordeelde dat ook bestaande economische gebruikers moeten aantonen dat zij de natuur geen onomkeerbare schade berokkenen. Het arrest gold eerst alleen voor de mechanische kokkelvisserij, maar is door de Raad van State in 2005 ook van toepassing verklaard op de mosselzaad visserij. Deze uitspraak was een tegenvaller, maar directe consequenties had die nog niet, tot gisteren. Het ministerie van Landbouw, de vergunning verlener, heeft zich door juristen op hoog niveau laten verrassen. Van de toezegging dat de mosselsector tot 2020 de tijd krijgt om te verduurzamen, minder afhankelijk te worden natuurlijk mosselzaad, dreigt zo weinig over te blijven. Het is nu aan het ministerie om de belofte gestand te doen en werk te maken van een juiste toepassing van de Vogel- en Habitatrichtlijnen. Dat is niet alleen in het belang van mosselkwekers op de Waddenzeemaar ook van gebruikers van andere richtlijngebieden, zoals alle grote Zeeuwse wateren. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De bevolking van Kloosterzande herdenkt haar oorlogsslachtoffers vanaf dit jaar bij een gloednieuw herdenkings monument op het Hof te Zande- plein. Beeldhouwer Luc Inghels vervaardigt het gedenkteken dat in april wordt geplaatst. Kloosterzande heeft geen monu ment voor de gesneuvelden in de Tweede Wereldoorlog. Bij de jaarlijkse herdenking op 4 mei werden twee bronzen plaquet tes met daarop de namen van de oorlogsslachtoffers uit het voorma lige gemeentehuis gehaald en op een houten sokkel op het plein ge plaatst. Na de plechtigheid verhuis den deze weer naar het gemeente huis. Het gemeentebestuur wil nu een blijvend herdenkingsteken aan de gevallenen. De plaquettes komen hierin niet terug omdat zij vanwe ge het materiaal niet buiten kun nen worden opgehangen. Het monument waaraan Inghels momenteel werkt is een zuil van zwart graniet van 2,5 meter hoog. Beeldhouwer Inghels: „De voorzij de is gepolijst, een zijkant gezoet, de andere zijkant heb ik handma tig geruwd en de achterkant toont het graniet zoals het ook uit de rots is gehaald. Op de zuil is een hand en een voet te zien, uitge voerd in blauwe hardsteen (ar duin) en een geweer dat is belegd met bladgoud." Voor de oude plaquettes wordt nog een nieuwe plaats gezocht. door Ernst Jan Rozendaal GOES - De website www.pzc.nl heeft vanaf vandaag een ander ui terlijk. Bij het ter perse gaan van deze krant zag het daar tenminste naar uit. Gisteravond was de site tijdelijk bevroren om hem vanaf vandaag actueler en overzichtelij ker te laten zijn dan ooit. Trouwe bezoekers hadden waar schijnlijk al gemerkt dat de PZC-si- te sinds een week of twee aanmer kelijk actueler is geworden. De re dactie zet meer berichten op het internet en doet dat sneller dan voorheen. Nu is ook de vormge ving van de site daarop aangepast. Vóór de berichten staat het tijdstip van publicatie. Wie de site be zoekt, ziet in één oogopslag dat het nieuws voortdurend wordt ver verst. Wie de site verlaat, weet dat hij bij terugkeer vrijwel zeker weer nieuwe berichten aantreft. Ook al ziet de internetsite er an ders uit, aan de indeling is niet zo 'U heeft nu onze krant in handen, surf ook eens naar onze internetsite' veel veranderd. Vertrouwde rubrie ken kunt u terugvinden. Beter te rugvinden, hopelijk, want de navi gatie is wel aangepast (meer uitleg daarover in de krant van morgen). De gebruiker kan zich nu beter een weg banen door het grote nieuwsaanbod. De nadruk ligt daarbij uiteraard op Zeeland. Behalve voor nieuws is de PZC-si- te ook een podium voor menin gen en service, in een voortduren de wisselwerking met de krant. Meer en meer zullen we alle moge lijkheden benutten om tal van on derwerpen op een nog betere ma nier te presenteren. Zo zijn video en geluid straks niet meer van de PZC-site weg te denken. Verder zoeken we altijd naar interactie, onder meer door het plaatsen van lezersfoto's en -video's. Om te be nadrukken hoe serieus we het in ternet nemen, staat voortaan ach ter onze titel op de papieren voor pagina: .nl. U heeft nu onze krant in handen, is de boodschap, surf ook eens naar onze internetsite.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3