GL: 'Inkopen softdrugs niet aanpakken' Zeeland Liberalen bang voor beeld van 'Staphorst tussen de Scheldes' Dertien weken verkeersellende Bibliotheek niet tevreden over nieuwe vestiging Karla Peijs laat spierballen zien voor een veiliger A58 Aannemen van motie in Vlissingen kan leiden tot landelijke doorbraak Waterstaat probeert wachttijden bij zeesluis Terneuzen te beperken. Ruim dertig huizen in tweede deel woonwijk WD Reimerswaal bezorgd over invloed geloof in besluiten. Vrachtwagen botst op locomotief Sloegebied Dronken man plast op de vluchtstrook A58 S PZC Donderdag 28 februari 2008 29 GOES - Met het letterlijk op sleeptouw nemen van een campagne voor een veiliger A58 afgetrapt op verzor- auto, heeft commissaris van de koningin Karla Peijs, gingsplaats Vliedberg bij Goes. „We willen de verkeers- met hulp van Rein van der Kluit (links, Rijkswaterstaat) veiligste provincie van Nederland worden", aldus Peijs en Marten Siderius (Politie Zeeland), gisterochtend de gisteren. foto Willem Mieras door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen kan van avond landelijk een doorbraak in het coffeeshopbeleid forceren, als de gemeenteraad een motie van GroenLinks aanneemt om bevoor rading van coffeeshops niet meer aan te pakken. Het inkopen van softdrugs wordt in tegenstelling tot de verkoop er van niet gedoogd en is dus illegaal. GroenLinks wil dat veranderen. „Dat is een oude wens van ons, maar nu willen we dat echt rege len, omdat een lid van de coalitie coffeeshopeigenaar is", zegt Peter Kruizinga, indiener van de motie. Hij heeft het over Gerard Aarden van de fractie POV, die de nieuwe coalitie van PvdA, WD, LPV en POV aan een meerderheid van één zetel heeft geholpen. De coalitie steunt dus op een man die, zoals Kruizinga het formuleert, 'met één been in de illegaliteit staat'. „Ik kan me daarom niet voorstel len dat zijn coalitiegenoten de mo tie niet steunen." Aarden zal zelf niet deelnemen NV GroenLinks wil de inkoop van softdrugs niet meer laten aanpak ken. Dat is in het belang van de coalitie, die steunt op de zetel van coffeeshophouder Aarden. door Wout Bareman TERNEUZEN - De weggebruikers in Zeeuws-Vlaanderen hebben vanaf vandaag dertien weken verkeers- leed voor de boeg. Rijkswaterstaat denkt die periode nodig te hebben voor vervanging van de noordbrug van de zeesluis in Terneuzen. Het wegverkeer moet het al die tijd doen met één brug en dat kan lei den tot fikse files, heeft de erva ring uit het verleden geleerd. Waterstaat doet er alles aan om het leed zoveel mogelijk te beper ken. Daarvoor is de laatste maan den uitgebreid overleg gepleegd met de gemeente en de provincie. Fietsers worden sinds vorige week over de sluisdeuren bij de noord- brug geleid. Zij kunnen te allen tij de de sluis passeren. Dat geldt ook voor het overige wegverkeer tij dens de vaste bloktijden, 's och tends tussen 7.40 en 8.20 uur en 's middags van 16.40 tot 17.10 uur. De rest van de dag is het een gok: omrijden via de kanaalbrug bij Sluiskil of wachten voor de sluis brug. Om het verkeer tijdig te in formeren, zijn voor het verkeer uit aan het debat en dus ook niet mee stemmen. „Dat zou belangenver strengeling zijn", beseft de POV'er zelf. Zijn ene zetel steun voor de motie wordt goedgemaakt met die van GroenLinks, dus met steun van coalitiegenoten PvdA, WD en LPV blijft er een meerderheid van 15 van de 29 zetels. Aarden heeft Kruizinga al gecom plimenteerd met de motie. „Het zou mij ook verbazen als mijn col lega's het mij gunnen dat ik deels in de illegaliteit zit." Terwijl dat volgens Kruizinga en Aarden niet meer nodig is. Zij wij zen op een publicatie van advo caat André Beckers, die veel cof feeshophouders verdedigt, ook Aarden. Beckers wijst op een uit spraak van de Centrale Raad van Beroep. Die heeft vastgesteld dat het inkopen, vervoeren, bewaren en verkoopklaar maken van canna bis onlosmakelijk is verbonden aan het exploiteren van een cof feeshop. Deze jurisprudentie kan door politie, justitie en de burge meester van een gemeente wor den gebruikt om deze activiteiten niet meer actief op te sporen en te laten bestraffen. GroenLinks wil met de motie be reiken dat burgemeester Dijkstra van Vlissingen zo'n afspraak maakt met politie en Openbaar Mi nisterie in Zeeland. Dijkstra en de politie wilden gisteren niet voor uitlopen op de behandeling van de motie door de gemeenteraad. West-Zeeuws-Vlaanderen, de Wes- terscheldetunnel en van Dow Be nelux zogenoemde dynamische lichtkranten langs de weg ge plaatst, waarop wordt aangegeven wanneer de zuidbrug open staat. Het verkeer uit oostelijke richting wordt via vaste borden gewaar schuwd voor eventuele stremmin gen bij de zeesluis. Aan de oost kant is voor die waarschuwingsme thode gekozen omdat het bijna on doenlijk is op alle toegangswegen matrixborden te plaatsen. Bovendien poogt Terneuzen zo veel mogelijk doorgaand verkeer uit de stad te weren. Wie de ko mende weken afstemt op de loka le zender Terneuzen FM, wordt via het display geinformeerd over de stand van de bruggen. Boven dien is ook de webcam op website Brugopenofdicht.nl nog altijd in de lucht. Staat de zuidbrug open, dan is de brug bij Sluiskil altijd beschikbaar. Eind september volgt een vergelijk bare maatregel. Dan wordt de zuid brug vervangen. Vandaag begint voor de wegge bruikers een periode van ver- keersleed. Rijkswaterstaat ver vangt de noordbrug van de zee sluis in Terneuzen. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Biblioostersche- de is niet helemaal tevreden over haar toekomstige vestiging in de brede school van Sint-Annaland. Samen met de gemeente Tholen worden nu oplossingen bedacht. „We schrokken wel even toen we de eerste tekeningen zagen", zegt directeur J. van Vugt van Biblioos- terschelde. De schrik zat onder meer in de plaats op de eerste ver dieping van het gebouw, zonder dat er een goede toegang voor ge handicapten was voorzien. Het was verder allemaal erg hokkerig met veel pilaren en onbruikbare hoeken. „Weet je hoe het vaak gaat?", zegt Van Vugt. „Zo'n architect rede neert dat een gebouw in de eerste plaats voor de scholen is. En oh ja, er moet ook nog een bibliotheek in. Maar wij willen natuurlijk ook een goede voorziening. Bovendien moet je beseffen dat een biblio theek er niet alleen voor de scho len is, maar voor alle mensen." De directeur heeft er overigens nog alle vertrouwen in dat er een acceptabele voorziening komt in Stalland. door Luc Oggel KRUININGEN - De Reimerswaalse WD-fractie is bang dat de ge meente een 'Staphorst tussen de Scheldes' wordt. Dat zei fractie voorzitter Marijke van der Meij- den deze week tijdens de raadsver gadering. Aanleiding voor de uit spraak is dat Reimerswaal afziet van deelname aan de WoningEx- po in de Zeelandhallen in Goes, volgende maand. Dat de beurs ook op zondag is geopend, ligt voor een belangrijk deel aan dat besluit ten grondslag. De WD wilde naar aanleiding van het besluit weten in welke ma te de 'zondagsheiliging' van in vloed is op de besluitvorming en stelde schriftelijke vragen. Toen dinsdagavond uit de beantwoor ding bleek dat de zondagsrust in derdaad een behoorlijke rol speelt, diende de WD een motie in. Daarin riep de fractie het college op om te voorkomen dat de 'reli gieuze overtuiging en normen van een deel van de inwoners, maatge vend worden voor alle inwoners'. De motie kreeg echter alleen steun van Leefbaar Reimerswaal. Wethouder Jaap Sinke (SGP) zei namens het college de mening van de WD te delen dat er in Reimers waal ruimte moet zijn voor ver schillende levensovertuigingen, met 'respect voor elkaar en toleran tie'. „Om die reden hebben we na drukkelijk rekening gehouden met de gevoelens die onder een groot deel van onze bevolking leven." Van der Meijden gaf aan dat 'grie zelig' te vinden en bezorgd te zijn over de toekomst van Reimers waal. Ze wil laten bekijken of het collegebesluit strookt met het Bur gerlijk Wetboek. De VVD-fractie Reimerswaal is bang dat de gemeente een ver keerd imago krijgt. De liberalen zijn bezorgd over de invloed van het geloof. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woens dag op de A58 bij Oost-Souburg een 29-jarige man uit de gemeente Borsele aangehouden. Hij stond op de vluchtstrook van de snelweg te plassen. Toen agenten de man aanspraken, bleek hij onder in vloed van alcohol. Uit een blaas- test bleek dat hij drie keer de toege stane hoeveelheid had gedronken. Zijn rijbewijs is ingenomen. SINT-ANNALAND - Nu het grootste deel van de kavels in de eerste fase van de wijk Vroonstede in Sint-An naland is verkocht, richt de ge meente Tholen zich op de verdere uitbreiding. In de tweede fase is ruimte voor 31 woningen. De verwachting is dat veel van die huizen door woningcorporatie Castria zullen worden gebouwd. Die wil onder meer seniorenwo ningen realiseren. RITTHEM - Dinsdagavond is op een spoorwegovergang aan de Enge- landweg in Vlissingen-Oost een vrachtwagen aangereden door een locomotief De spoorwegovergang is daar onbewaakt. Niemand raak te gewond. De locomotief en de vrachtwagen raakten beschadigd. De locomotief moest worden weg gesleept door een andere locomo tief, ook de vrachtwagen kon niet verder rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39