2m Kop van Schouwen niet op slot Eerste finalist voorleesstrijd Celstraf voor dealen van cocaïne Bromfietsster gewond na bijna-aanrijding Auto rijdt fietsster aan in Kruiningen Overheid, natuurclubs en ondernemers zijn het eens over toekomst. Jong danst voor oud SPECIALIST IN POLYESTER EN BOUWKUNDIGE ZWEMBADEN Antiquariaat "Dat Narrenschip" S PZC Donderdag 28 februari 2008 27 BURCH-HAAMSTEDE - Danslerares Rilana liep een blessure op, maar haar pupillen dansten dapper door, gisteren, in Allévo-zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede. En dat werd, getuige de en thousiaste reacties, hogelijk gewaardeerd door de inwoners van het zorgcentrum. De vijftig dan sers en danseressen van danssschool Rilana wa ren op uitnodiging van de activiteitenbegeleiding naar Duinoord gekomen. Activiteitenbegeleidster Marion Seinen: „We proberen steeds zoveel mo gelijk kinderen bij de ouderen te betrekken. En dit dansfestijn paste prima binnen die doelstel ling." Danslerares Rilana coachte haar pupillen gister middag vanuit een rolstoel, foto Dirk-Jan Gjeltema NIEUW EN SINT JOOSLAND - Een 17-jarige bromfietsster uit de ge meente Borsele is gistermiddag rond half vier in Nieuw en Sint Joosland gewond geraakt. Een vrachtwagenchauffeur uit Kruinin- gen had het meisje te laat opge merkt, maar stopte snel. Het meis je dacht echter dat de vrachtwagen door zou rijden en week uit naar de berm. Ze verloor de macht over het stuur en viel. Hierdoor liep ze een gebroken sleutelbeen op. KRUININGEN - Bij een aanrijding op de Veerhaven in Kruiningen is gis terochtend rond half negen een 74-jarige fietsster uit die plaats ge wond geraakt. Een 47-jarige automobiliste uit Kruiningen zag de fietster te laat, toen deze de weg overstak. De 74-jarige vrouw kwam door de aanrijding met de auto ten val en raakte gewond aan haar gezicht. Zij werd voor behandeling overge bracht naar het ziekenhuis. door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Wat een weel de; ze zijn het allemaal eens. Over heid, natuurclubs en ondernemers gaven gisteravond in het dorps huis in Burgh-Haamstede dezelfde visie op de toekomst van natuurge bied Kop van Schouwen: natuur en recreatie moeten er hand- in-hand gaan. Praten over de toekomst van dat gebied is van belang, nu het door het Rijk is aangewezen als onder deel van Natura 2000. Dat is een keten van Europese natuurgebie den, waarvan er zeven in Zeeland liggen. De provincie moet voor elk van die gebieden een beheerplan maken. Daarin staat wat ze er wil bereiken, hoe ze dat wil doen en wat er wel en niet moet kunnen. De provincie gaat daarvoor eerst praten met belangenorganisaties, gemeente, beheerders, eigenaren en omwonenden, legde ze gistera vond uit. Een toekomstvisie heeft de provincie daarom officieel nog niet, maar eerder gaf het dagelijks provinciebestuur in z'n algemeen heid al aan dat de natuurgebieden in Zeeland niet 'op slot' mogen. Een idee dat Staatsbosbeheer, dat veel grond in de Kop van Schou wen heeft, deelt. „We willen dat mensen naar Zeeland op vakantie gaan en niet naar de Turkse zon", zei districtshoofd Kees de Lange gisteren. Daar was campinghouder Herman van Oost, die sprak na mens de Schouwse ondernemers, het natuurlijk mee eens. Daarom pleitten beiden voor een goede toe gankelijkheid van het gebied. „Bo vendien staan we samen sterker bij het aanvragen van subsidies en kunnen we eikaars kennis benut ten", betoogde De Lange enthou siast. Van Oost hield wat een slag om de arm. „We zitten erbij om mee te praten, maar ook als waak hond." Natuurgebied Kop van Schouwen is belangrijk voor de recreatie, vinden alle belanghebbende par tijen. Het gebied moet daarom goed toegankelijk blijven. MIDDELBURG - 'Als een professio nal', luidde het oordeel van de ju ry over het voorlezen van Jelma Bil. Zij plaatste zich als eerste deel neemster voor de finale van de Zeeuwse voorleeskampioenschap- pen. Jelma Bil zit op basisschool De Schutte in Gapinge. Ze las voor het uit het kinderboek Verscheurd van schrijfster Jantien Belt. Op woensdag 12 maart wordt de twee de halve finale gehouden. Dan doen twaalf scholieren uit Middel burg en Veere mee. De gemeente Vlissingen houdt een eigen voorronde. Het Zeeuws kampioenschap voor lezen wordt gehouden op zaterdag 5 april in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. 1250m2 wellness showroom totale ontspanning Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot dertig maanden celstraf, waarvan zes voorwaardelijk, omdat ze de afgelo pen jaren cocaine dealde vanuit de gebruikersruimte van het Vlissing- se huiskamerproject voor drugsge bruikers HKPD en vanuit een wo ning in Middelburg. De eigenaar van de Middelburgse woning, van waaruit ze ook han delde, is veroordeeld tot een taak straf van 240 uur, een celstraf ge lijk aan zijn voorarrest en 180 da gen voorwaardelijk. www.datnarrenschip.nl Turfkaai 11 te Middelburg (bij de bushalte?) 0118-674141 /06-28146967 Open: do. t/m za.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37