Zeeland PZC Haast met nieuw zwembad t'"s"b"""" deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl Dol-fijn moet weer leeggepomt 25 voor Onderdak SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 44 Opening bad Zierikzee in 2011 heeft mogelijk gevolgen voor Dol-fijn. Brasseriemenu Popquiz Nelleke Noordervliet Tuinontwerpers The young harpists Tosca Menten Annelies Verbeke Messcherp Bewonderaarster bundelt briefwisseling met Hans Warren Donderdag 28 februari 2008 Speler Tholense Boys doet aangifte bij politie na beenbreuk op veld Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Over drie jaar staat er een nieuw zwembad in Zierikzee. Tenminste, als het aan wethouder Ad Verseput ligt.Met de bouw van het nieuwe bad wordt de discussie over subsidiëring van zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk weer actu eel. Het nieuwe zwembad mag zes mil joen euro kosten. Het krijgt een zesbaans wedstrijdbad van 25 me ter en een instructiebad. Beide hebben over de helft van de lengte een beweegbare bodem. Ze zijn daarmee aan te passen voor peu ters, ouderen en gehandicapten. Verseput: „Een goed zwembad is belangrijk. De bezettingsgraad van zowel Onderdak als Dol-fijn is hoog. Met 130 verenigingen zijn er ook veel sporters op het eiland. In het huidige bad vinden vrijwel geen wedstrijden meer plaats. Vijf zwembanen zijn daarvoor het mi nimum. Op verzoek van de zwem vereniging maken we het nieuwe bad hiervoor geschikt." De gemeente gaat Onderdak ex ploiteren. De Stichting Renesse wil dat niet meer. Met de stichting is volgens Verseput nog wel te pra ten over een eenmalige bijdrage. De bij Onderdak behorende sport hallen worden na 2015 vervangen. Mocht er een grote investeerder om de hoek komen kijken -'denk aan een Landal Greenparks'- dan liggen de kaarten anders. Verse put: „Naar zo'n voorstel wil ik best kijken. Dan praat je over een zwembad met toeters en bellen. Dat zal dan waarschijnlijk in de Westhoek moeten komen. Voor het schoolzwemmen zullen we dan wat moeten regelen. Je slaat zo wel twee vliegen in één klap. Je voldoet aan je sociale functie en voor de economie is het ook niet verkeerd." De ontwikkelingen worden in Nieuwerkerk nauwgezet gevolgd. „Inderdaad staat in onze overeen komst met de gemeente dat onze subsidie wordt gestopt op het mo- Wethouder Ad Verseput wil over drie jaar een nieuw zwembad openen in Zierikzee. Zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk volgt de ontwikkelingen met argusogen. ment dat in Zierikzee een nieuw zwembad wordt geopend," rea geert voorzitter Cees Bax van Dol fijn. „Dat zou vérstrekkende gevol gen hebben. Maar er staat nergens dat dit het einde van Dol-fijn bete kent." Om het bad open te hou den, denkt Bax aan hogere toe gangsprijzen. „Als al onze 25.000 bezoekers 1,50 euro meer betalen, ben je al een heel eind." Maar Bax legt zich niet neer bij een subsidiestop. „Toen we in 2005 de overeenkomst sloten, was er sprake van een superluxe zwem bad bij het Cultuurhuis. Nu zijn sport en cultuur losgekoppeld en ik weet niet of het nieuwe zwem bad diezelfde capaciteit krijgt. Ach, wie kan er in de toekomst kijken? Misschien denkt de gemeenteraad er in 2011 heel anders over." mmtffim Zwemmers in Onderdak. Volgens wethouder Verseput is de bezettingsgraad van zowel Onderdak als Dol-fijn hoog. foto Dirk-Jan Gjeltema vanavond vanaf 17.30 uur met pastinaaksoep, gegrilde varkensrib of papadums en yoghurtmousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? belon8-886866 vanavond 19.30 uur vrijdag 29-02 16.00 uur (kaarten a 5,00 tel 0118-886870) zaterdag 1 maart 11.00-16.00 uur 15.00 uur zondag 2 maart 15.00 uur voor kinderen v.a. 10 jaar dinsdag 3 maart, 20.00 uur een avond met kaarten a 6,00 tel. 0118-886870 ZIERIKZEE - Wethouder Ad Verse put verschiet er even van. „Onder dak gebouwd met een burgerzinle ning en of de aandeelhouders nu worden uitbetaald? Geen idee. Dat moeten we uitzoeken." En dan herpakt hij zich. „Jahaa, maar ik dacht dat die lening later is omge zet in een schenking." Hij laat uit zoeken of de lening daadwerkelijk in een schenking is omgezet. Sportcentrum Onderdak, nu op de nominatie voor sloop, werd in maart 1972 geopend door staatsse cretaris van CRM, Henk Vonhoff. Hij droeg 800.000 gulden bij. Maar de bevolking -van Wester- schouwen tot Bruinisse- verstrekte een lening van 300.000 gulden. De stichting Sportcentrum Schou- wen-Duiveland zamelde in en de Zierikzeesche Nieuwsbode publi ceerde regelmatig de stand. NIEUWERKERK - Wanneer is nog niet duidelijk, maar zwembad Dol fijn in Nieuwerkerk moet voor de derde keer binnen een jaar wor den leeggepompt. Opnieuw zijn problemen ontdekt aan de coating van de zwembadbodem. Dit keer gaat het om blaasvorming onder de coating, zegt voorzitter Cees Bax van het zwembad. „De vloer is nog steeds niet goed. Dan heb je een probleem tussen opdrachtge ver en uitvoerder. In het bestuur gaan we bespreken wat er aan ge daan gaat worden en door wie." Stichting Dol-fijn liet de bodem van het zwembad in de zomer van 2007 verven. In december bleek de coatinglaag niet te houden. De 150 kubieke meter water moest eruit en het bad werd opnieuw geschil derd. De rekening is bij het coating- bedrijf neergelegd. Nu blijkt de verf opnieuw los te laten en zal het bad nog eens leeg moeten. Tip? redactie@pzc.nl De cavia's in het Goesegezin krij gen vooral in het winterseizoen volop wortels. Zoon van tien wil de graag meehelpen met het snij den van de groente en was fana tiek in de weer met snijplank en schilmes. Tot het mes niet in de wortel, maar in zijn vinger sneed. Zoonlief schreeuwde moord en brand: „Ik ga dood, ik gebruik nooit meer een mes." Moeder kon een lach niet onderdrukken en verklaarde dat hij later ook zijn eigen eten klaar zal moeten maken en dus een mes ter hand zal moeten nemen. „Nee hoor", brulde haar zoon verder, „dan neem ik een vrouw die dat voor me doet!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35