Zeeland Weken vol verkeersellende Weer sport in Sas en Oostburg Terneuzen zoekt kunst voor rotondes Open repetitie Termenieke Pleidooi voor internationalen Kaartverkoop Graauwrock Fietsster breekt sleutelbeen Rijkswaterstaat probeert wachttijden bij zeesluis te beperken. Belgische ondernemer neemt verplichtingen van fitnessclubs over. WSmSSSmË, Z PZC Donderdag 28 februari 2008 29 door Wout Bareman TERNEUZEN - De weggebruikers in Zeeuws-Vlaanderen hebben vanaf vandaag dertien weken verkeers- leed voor de boeg. Rijkswaterstaat denkt die periode nodig te hebben voor vervanging van de noordbrug van de zeesluis in Terneuzen. Het wegverkeer moet het al die tijd doen met één brug en dat kan lei den tot fikse files, heeft de erva ring uit het recente verleden ge leerd. Waterstaat doet er overigens alles aan om het leed zoveel mogelijk te HULST - Het Hulster orkest Terme nieke VOL houdt zondag i maart een open repetitie in brasserie De Halve Maan in Hulst. De repetitie is voor iedereen gratis toegankelijk en duurt van 11.30 uur tot 13.30 uur. Anderhalf jaar geleden hield Ter menieke ook al eens zo'n voor pu bliek toegankelijke repetitie. Op verzoek vindt die nu opnieuw plaats. Het eigen repetitielokaal is daarvoor te klein. Daarom is het orkest blij dat het gebruik mag ma ken van De Halve Maan. Het spe len op zondagochtend in de brasse rie heeft volgens Termenieke 'iets huiskamerachtigs'. Spelen in die ongedwongen sfeer betekent overi gens niet dat de orkestleden en di rigent Erik Provoost de repetitie niet serieus nemen. De Halve Maan is te vinden aan het Stations plein 7 in Hulst. beperken. Daarvoor is de afgelo pen maanden uitgebreid overleg gevoerd met de gemeente en de provincie. Fietsers worden al sinds vorige week over de sluisdeuren bij de noordbrug geleid. Zij kun nen dus te allen tijde de sluis pas seren. Dat geldt ook voor het overi ge wegverkeer tijdens de vaste bloktijden, 's ochtends tussen 7.40 en 8.20 uur en 's middags van 16.40 tot 17.10 uur. De rest van de dag is het een gok: of omrijden via de kanaalbrug bij Sluiskil of wach ten voor de sluisbrug. Om het ver keer tijdig te informeren zijn voor het verkeer uit West-Zeeuws- Vlaanderen, uit de Westerschelde- tunnel en van Dow Benelux zoge noemde dynamische lichtkranten door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen is op zoek naar geschikte ont werpen voor kunstwerken op de drie rotondes in de nieuwbouw wijk Othene-Zuid. De rotondekunstwerken moeten in de omgeving van de nieuwe wijk passen. Er worden kunstwer ken gezocht die wat betreft thema tiek of materiaal één geheel of een serie vormen. Ook mogen de kunstwerken niet teveel afwijken van de bestaande kunstwerken op de rotondes in de wijk Othe- ne-Noord. Daar is destijds eenzelf de procedure gevolgd bij de realise ring van een drietal kunstwerken. De keuze van de ontwerpen wordt begeleid door het Platform Kunst en Cultuur en de afdeling Welzijn, Onderwijs en Cultuur langs de weg geplaatst, waarop wordt aangegeven wanneer de zuidbrug open staat. Het verkeer uit oostelijke richting wordt via vaste borden gewaarschuwd voor eventuele stremmingen bij de zee sluis. Aan de oostkant is voor die waarschuwingsmethode gekozen omdat het bijna ondoenlijk is op alle toegangswegen matrixborden te plaatsen. Bovendien poogt Ter- neuzen zoveel mogelijk doorgaand verkeer uit de stad te weren. Wie de komende weken afstemt op de pwj Vandaag begint voor de wegge- bruikers een periode van ver- keersleed. Rijkswaterstaat ver vangt de noordbrug van de zee sluis in Terneuzen. van de gemeente Terneuzen. Pro fessionele kunstenaars die belang stelling hebben voor deze op dracht kunnen zich voor 21 april aanmelden bij de gemeente. De aanmelding moet vergezeld gaan van persoonlijke gegevens en andere documentatie over de ach tergrond van de kunstenaar. Ook moet documentatie worden mee gestuurd die een goede indruk geeft van het werk van de kunste naar. Uit de inzendingen wordt vervol gens aan maximaal vier kunste naars opdracht gegeven een schets ontwerp te maken. Op basis van die schetsontwerpen wordt de de finitieve keuze gemaakt voor een kunstwerk. De inwoners van Othe- ne krijgen daarin ook een belang rijke stem. lokale zender Terneuzen FM wordt via het display geïnfor meerd over de stand van de brug gen. Bovendien is ook de webcam op website Brugopenofdicht.nl nog altijd in de lucht. De wacht tijd bij een geopende zuidbrug kan oplopen tot 25 minuten. Spe ciaal voor het busvervoer wordt re kening gehouden met de schuttij- den. De lijnbussen mogen zich vooraan in de file opstellen. Het scheepvaartverkeer wordt zoveel mogelijk omgeleid via de Oost- en Middensluis. Staat de zuidbrug open, dan is de brug bij Sluiskil al tijd beschikbaar. Eind september volgt een vergelijkbare maatregel. Dan wordt de zuidbrug vervan gen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Gemeenten, provin cie en onderwijsinstellingen zou den zich hard moeten maken voor de oprichting van een internatio nale school in de provincie. Met zo'n onderwijsinstelling zou de provincie goede sier kunnen ma ken, zeker bij internationaal opere rende bedrijven, die hun buiten lands personeel nu noodgedwon gen moeten adviseren om hun kin deren voor (basis)onderwijs naar Antwerpen te sturen. „Eigenlijk is dat jammer", zegt Peter Holicki, de Zeeuwse BZW-voorzitter. Vol gens Holicki zijn er in Zeeland ge noeg potentiële leerlingen voor zo'n school, die gekoppeld zou kunnen worden aan een bestaan de instelling. Bij Dow in Terneu zen alleen al is er een leerlingenpo- tentieel van dertig. Dat aantal was ooit overigens het dubbele. door Raymond de Frel SAS VAN GENT - De fitnesscentra van Fit! in Oostburg en Sas van Gent zijn begin volgende week weer (gedeeltelijk) operationeel. Directeur Danny Rombout meldt dat een Belgische ondernemer alle verplichtingen rond lopende abon nementen van sporters over neemt. Ook wil hij zoveel moge lijk personeel in dienst houden. Wie de ondernemer is, mag Rom bout niet zeggen. „Hij wil nog niet in de publiciteit. Hij heeft met drie fitnesscentra in België in elk geval aantoonbare ervaring in deze branche", aldus Rombout. Wat zijn rol in de nieuwe organisatie wordt, weet hij niet. „Het is voor mij nu zaak om ervoor te zorgen dat ook de twee centra in Terneu zen (Scheldorado en Foaks) weer opengaan. Daarna zie ik wel wat ik doe." De onderhandelingen over een doorstart van de twee clubs in de havenstad verlopen wat langzamer dan in Oostburg en Sas van Gent. „Dat komt omdat we in Terneu zen te maken hebben met lande lijk opererende organisaties. Het is wel zo dat dezelfde Belgische on dernemer ook interesse heeft in de Terneuzense vestigingen." De vier fitnesscentra werden twee we ken geleden leeggehaald naar aan leiding van meningsverschillen tus sen een aantal aandeelhouders van Benefitness Holding BV, waar onder Fitland Zeeland BV valt. GRAAUW - De voorverkoop van toegangskaarten voor het popfesti val in open lucht Graauwrock in Graauw is van start gegaan. Tickets zijn te koop bij diverse adressen in Nederland en België. Graauwrock vindt plaats op 1 mei met optredens van Mink, the Rocks en Surrender. Hoofdact is de Golden Earring. In de voorver koop kost een kaart 25 euro. Wie een kaart op de dag zelf aan de kas sa koopt, betaalt 30 euro. Meer in formatie over het festival op www.graauwrock.nl. OOSTBURG - Een 43-jarige fietsster uit Oostburg moest gisterochtend per ambulance naar het zieken huis. De vrouw was rond half acht op de N253 ongelukkig ten val ge komen. Zij brak daarbij haar sleu telbeen. Een 74-jarige vrouw uit Kruinin- gen werd gisterochtend rond half negen op de Veerhaven in Kruinin- gen geschept door een 47-jarige au tomobiliste uit Kruiningen. De au tomobiliste had de vrouw die over stak, over het hoofd gezien. Zij raakte gewond aan haar gezicht en is naar het ziekenhuis gebracht. Sinds vorige week worden fietsers bij de noordbrug over de zeesluis omgeleid via de sluisdeuren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31