'Hoofdstad Zeeland Zeeuwse Staten willen doorgaan met fusie van waterschappen Vut PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Ruime meerderheid vindt nader onderzoek niet nodig. 2 I Donderdag 28 februari 2008 PZC WILLEM VAN DAM Zo, de beentjes mogen op de poef Nog twee dagen, dan ben ik weg; met de vut of de pré-vut, hoe dat ook mo ge heten. Ga ik thuis lekker mijn grammofoonplaatjes oppoetsen, boekjes lezen, beetje biljarten èn: meld ik me aan voor een kookcursus. Dat laatste heb ik mevrouw Van Dam plechtig moeten beloven. „Als jij stopt met werken, zorg jij maar dat de piepers op tafel komen", had ze geëist. Daarin stemde ik iets te vlot toe. Het enige kookboek dat ik ooit doorbladerde, was het Kook boek voor Kamerbewoners. Prima werkje. Toen ik, jaaren gele den, op zoek ging naar een recept voor een smakelijke snert, stuitte ik daarin op een hoofd- w j stukje dat mij zeer aansprak: 'Het bereiden van een goede bereidingswijze: erwtensoep is een omslachtige bezigheid. Daarom doet u er ver- Zie etiket standig aan naar de supermarkt te snellen om daar een soepblik uit de schappen te plukken. Voor de bereidingswijze: zie eti ket'. Kijk, daar kan een mens wat mee. Ik vrees echter dat me vrouw Van Dam hiermee geen genoegen neemt. En dus dien ik mij alsnog te verdiepen in de hogere kookkunst. Dat wordt nog een heel gedoe; hoe breng ik aardappels aan de kook, wan neer zijn de spruitjes gaar - geen idee! Ben bang dat er straks, ondanks de belofte om mezelf in culi naire hoogstandjes te bekwamen, héél veel erwtensoep uit blik zal worden gelepeld in huize Van Dam. PS: Denk niet dat u geheel van mij bent verlost. Dit hoekje blijf ik voorlopig vullen. Heb ik één dag in de week een smoes bij de hand. 'Schat, ik heb geen tijd om te koken, ik moet nog een columnpje tikken'. En dan glip ik naar mijn werkkamer, ga ik achter mijn toetsenbord zitten en draai ik loeihard een plaatje van The Who: I'mfree. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AG Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Het hoofdkantoor van de PZC verhuist van Goes naar Middelburg. In het jaar dat het 250-jarig bestaan wordt gevierd, keert de krant terug op de plek waar het begon. door Ernst Jan Rozendaal Voor de tweede keer in ruim vijfjaar steekt de PZC-organisatie zich in een nieuwe jas. In 2003 werd het huidige pand aan het Sta tionspark in Goes betrokken, om dat de Vlissingse vestiging na slui ting van de drukkerij te groot was geworden. Nu is ook het pand in Goes 'oversized', zegt directeur Ad Verrest van Uitgeverij BN/De Stem-PZC. Het moederbedrijf Mecom/Wegener heeft de afgelo pen jaren een aantal - vooral com merciële - afdelingen gecentrali seerd, waardoor nu een kwart van het gebouw leeg staat. „Het is te groot geworden voor het aantal mensen dat er werkt", verklaart Verrest. „Het huurcontract liep af en we stonden voor de beslissing of we dat wilden verlengen. Om niet elk jaar veel geld voor niets uit te geven, hebben we besloten naar een ander pand om te zien." Er is in Goes, Vlissingen en Mid delburg gekeken naar een geschikt gebouw dat uiterlijk eind oktober kan worden betrokken. Nieuw bouw op Park Veldzigt, aan de Schroeweg in Middelburg, kwam 'duidelijk' als beste optie naar vo ren, aldus Verrest. „We hebben de garantie dat we daar op 1 novem ber operationeel zijn. Het is een groot voordeel dat we nu tijdens de bouw onze specifieke wensen kenbaar kunnen maken, zodat het wordt ingericht zoals wij willen." Dat vindt ook PZC-hoofdredac- teur Peter Jansen. „We kunnen de redactie beter faciliteren. Daarbij komt dat de PZC zich steeds meer tot een multimediaal bedrijf ont wikkelt. We kunnen nu bijvoor beeld een studiootje inrichten voor bewegend beeld. Met Om roep Zeeland hebben we wel eens gefilosofeerd over een Zeeuws me- diahuis waarin we ons allebei kon den vestigen. Dat was vanuit de ge dachte dat wij aanvullend werken, zij beeld en geluid, wij vooral tekst. Maar in plaats van aanvul lend denk ik eerder dat we meer concurrerend zullen worden." Ook om andere redenen is Jansen blij met Middelburg. „Ik heb Goes nooit de meest voor de hand lig gende locatie voor de PZC gevon den. De provinciehoofdstad is een logische plek voor een krant. Vlis singen en Middelburg liggen bo vendien dicht bij elkaar. We ko men weer in het bestuurlijke cen trum waar twee van de vier groot ste steden van Zeeland liggen. Op de redactie zijn we nu bezig met de voorbereiding van allerlei activiteiten in verband met ons 250-jarig bestaan. Ik vind het wel treffend dat we in het jaar dat we dit jubileum vieren terugkeren waar het ooit begon." De regioredactie Walcheren, die nu aan de Buitenruststraat in Mid delburg zit, komt ook in de nieuw bouw aan de Schroeweg. Voor de redactie Bevelanden-Tholen wordt een nieuwe stek gezocht. In Goes. De verhuisgeschiedenis van de PZC In 1988 verhuisde het PZC-hoofdkantoor van de Walstraat in Vlissingen naar de Oost-Souburgseweg (het huidige ROC-gebouw). De drukkerij was daar al sinds 1983 gevestigd. Vanaf april 2002 wordt de PZC in Best gedrukt. Mede daardoor moet de PZC verhuizen. Sinds 21 juni 2003 is het hoofdkantoor van de PZC aan het Stationspark in Goes gevestigd. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) door Ben Jansen MIDDELBURG - De voorbereiding van een waterschapsfusie kan doorgaan. In de Statencommissie bestuurlijke en financiële zaken bleek gisteren dat een ruime meer derheid van Provinciale Staten vindt dat de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws- Vlaanderen moeten worden sa mengevoegd. WD, PvdA, SGP, SP, CU en GL vinden dat de verkenning die het dagelijks provinciebestuur heeft uitgevoerd, daarvoor voldoende aanknopingspunten biedt. Alleen CDA en PvZ willen de wenselijk heid nader onderzoeken. De opvattingen in de commissie leiden tot de verwachting dat de Staten het dagelijks provinciebe stuur volgende maand zullen aan sporen fusiebesprekingen met de waterschappen te beginnen. Over de opstelling van de twee wa terschappen tot dusver bestond in de commissie weinig waardering. Marjan de Koster (PvdA) had het over stroeve, vreugdeloze gesprek ken met het mes op tafel. Teun van Oostenbrugge (SGP) vond dat Zeeuws-Vlaanderen bij de verken ning obstructie heeft gepleegd. Dat Zeeuwse Eilanden zichzelf als de grootste fusiepartner ziet, draagt volgens hem niet aan het vertrouwen tussen beide partijen bij. Ook Dick Visser (CU) zag wei nig aanleiding over groot en klein te spreken. „Ook na een fusie blijft een waterschap Zeeland een van de kleinere in Nederland." Carla Schönknecht (WD) drong aan op een snel fusietraject. „Lie ver korte pijn dan lange. Nader on derzoek is alleen maar bedoeld om de zaak te vertragen." Sommige commissieleden vroegen zich af waarom niet meteen naar een fusie met de waterschappen in West-Brabant en Zuid-Holland wordt gekeken. De centrale redactie van de PZC. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2