dan roepen en schreeuwen' 'Geen 'Aanpassingen tracé N6i vertragen werkt niet' concessies rampweg' Meepraten en meedenken over kustversterking W-Z-Vlaanderen Aanhoudingen in Sint-Jansteen Landwinkel in teken aardappel IJzendijke Oostburg Breskens Biervliet Hoofdplaat CDA Terneuzen tegen eenrichtingsverkeer voor calamiteitenweg. Inwoners kunnen tijdens inloopavonden reageren op plannen. •J rAi'jbJï'juja Z PZC Donderdag 28 februari 2008 27 door Frank van Cooten en René Hoonhorst Als Rijkswaterstaat deze zomer het ontwerptracé voor rijksweg N6i tussen Hoek en Schoondijke presenteert, kunnen plannen nog altijd worden aangepast. Maar elke wijziging leidt tot vertra ging, waarschuwden gedeputeerde Toine Poppelaars en directeur we gen en verkeer Wies Vonck van Rijkswaterstaat Zeeland vorige week nog. De rechter gelastte enke le jaren geleden dat er aanvullend onderzoek gedaan moest worden naar de luchtkwaliteit en naar ef fecten op de wijde omgeving. Als ondernemers een rotonde wil len verplaatsen of er extra verkeer spleinen bij willen, is de kans groot dat er weer aanvullend on derzoek moet plaatsvinden. Boven dien kost aanleg van een extra ro tonde meer geld, terwijl het Rijk eerder heeft aangegeven het bud get voor de verbreding van de N61 niet te willen verhogen. Volgens ondernemers Jack van Harn (Biervliet) en Robert-Jan Ca lon (IJzendijke) hoeven alternatie ven niet tot vertragingen en kos tenstijgingen te leiden. „We stem men onze ideeën af met dorpsra den en actiegroepen. Waarschijn lijk voorkomen we daardoor rechtszaken, die tot aan de Raad van State kunnen lopen. Boven dien zorgen we ervoor dat onze plannen niet meer kosten dan het budget dat Rijkswaterstaat beschik baar heeft. Als het aan ons ligt, kunnen de spades voor aanpassing van de rijksweg dus in de loop van 2010 de grond in." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Verkeerswethouder Co van Schaik kan niet op eigen houtje afwijken van de aanleg van een volwaardige calamiteitenweg. De Terneuzense gemeenteraad heeft tenslotte in juni 2006 in meerderheid gekozen voor zo'n volledig geëquipeerde route. Dat stelt Michel Calon. Het CDA-raadslid was destijds één van de indieners van een motie voor een volwaardige calamiteitenweg. De weg zou niet alleen bij echte rampen gebruikt moeten worden, maar kan ook open bij verkeersop stoppingen door ongelukken of wegwerkzaamheden. Calon: „Overweging was vooral dat de bedrijvigheid bij Dow Bene lux niet in gevaar mag komen. Nu er steeds meer bedrijven op de Mosselbanken en Value Park bij ko men, wordt dat alleen urgenter." De CDA-fractie is niet tegen een standpuntwijziging als alle par tijen met een uitgeklede versie van een calamiteitenweg kunnen le ven. „Maar we hebben van Dow bijvoorbeeld nog niet gehoord dat ze daarmee akkoord willen gaan." SINT-JANSTEEN - De bewoners van een woning in Sint-Jansteen zijn gistermorgen rond zeven uur aan gehouden voor wapenbezit. Ook werden er in het huis weedtoppen aangetroffen. In de woning van de 60-jarige vrouw en de 56-jarige man vond de politie een vuurwapen en ruim 20 gram aan weedtoppen. Beiden zijn verhoord door de poli tie en na verhoor in vrijheid ge steld. WESTDORPE - De Verenigde Naties hebben 2008 uitgeroepen tot jaar van de aardappel. Daarom is er tij dens het komende openingsweek end van de Landwinkel De Bae- ckermat in Westdorpe extra aan dacht voor de pieper. Zo presen teert familiebedrijf Van Ootegem uit Assenede de truffelaardappel Vitelotte, een paarskleurige delica tessepieper. Zondagmiddag 2 maart kan er geproefd worden van truffel aardappelsoep. Verder pre senteert Kaasboerderij De Vos uit Biervliet zich en verzorgt De Bus hoeve uit Eeklo een ijsproeverij. door Frank van Cooten SLUIS - Wie alles wil weten van het kustversterkingsplan moet op woensdag 5 en donderdag 6 maart in respectievelijk Breskens en Cad- zand-Bad zijn. Hoe zat het ook alweer? Voor Cad- zand-Bad luidt het voorstel te kie zen voor een (beperkte) zeewaart- se verbreding van de duinen. De verbreding is het grootst aan weerszijden van het gemaal (vijf tig tot zestig meter). De strekdam men langs de uitwatering van het kanaal worden versterkt en ver lengd. Strandpaviljoen De Piraat, het gebouw van reddingmaat schappij KNRM en de plek waar watersporters hun boot te water la ten, moeten worden verplaatst. Bij het project langs de Herdijkte Zwarte Polder gaat het om een combinatie van een landwaartse verdediging (een versterking op de overgang naar de Verdronken Pol der) en een flinke verbreding van strand en duin aan de zeewaartse zijde van de huidige verdediging. Dat is inclusief de aanleg van een strekdam. Voor het deelgebied Nieuw- vliet-Groede gaat de voorkeur uit naar het plan waarbij de huidige duinen en dijken aan de zeezijde worden verbreed met nieuwe dui nen (tussen Kruishoofd en Nieu we Sluis). En net zoals bij Cad- zand-Bad 'verschuift' het strand zeewaarts mee. Binnendijks blijft de schade aan landbouw, wegen en woningen beperkt. Wel moe ten strandpaviljoens Matour en Carrousel/Bazar waarschijnlijk, net als De Piraat in Cadzand-Bad, zeewaarts worden verplaatst. In overleg met de betrokken onderne mers vindt hiernaar nog nader on derzoek plaats. Bij Scheldeveste in Breskens wordt vanwege ruimtegebrek uitgegaan van een versterking van de steen bekleding en een verhoging van ge middeld twee meter van de be staande dijk. Een onderdeel van dit plan is ook een ophoging van de bestaande kering in een lus om het Veerplein. Dit biedt tevens ruimte voor toekomstige ontwik kelingen op het Veerplein. Recreatie- en natuurproject Water- dunen bij Breskens wordt 'de pa rel' van de kustversterking ge noemd. De kustversterking start waar schijnlijk volgend jaar in Nieuw- vliet-Groede. Afronding is in 2014. De inloopavonden in Breskens (Scheldeveste) en Cadzand-Bad (sporthal) zijn tussen 19.00 tot 22.00 uur. foto Peter Nicolai totale ontspanning Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29