Zeeland Carnavalszaal 'We willen meer doen Scheerders afgebroken Bezwaarmakers stappen naar rechter Den Dullaert vertoont films in eigen huis Tent op zelfde terrein mogelijk alternatief voor carnavalsbals. Wel degelijk veel overlast van turbines in Hoofdplaatpolder. Messcherp Heropening filmzaal in Koning van Engeland geen haalbare kaart. 26 Donderdag 28 februari 2008 PZC door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - De voorgenomen sloop van de oude loods van trans portbedrijf Scheerders in Vogel waarde betekent het einde van een tijdperk; na ruim dertig jaar komt een einde aan de carnavals bals in zaal Scheerders. Volgens Rob Scheerders van het gelijknamige transportbedrijf wordt in samenwerking met carna valsvereniging De Vogelpiek mo menteel wel driftig gewerkt aan een alternatief om de carnavalstra ditie toch in stand te kunnen hou den. Het plan is om op het terrein van Scheerders tijdens de carna valsperiode een grote tent te plaat sen, waar de befaamde carnavals bals toch nog door kunnen gaan. „Uiteraard moet de gemeente daar dan nog wel de benodigde vergun ning voor afgeven", aldus Scheer ders. Vast staat wel, dat de loods tij dens carnaval 2009 niet meer kan worden gebruikt als feestzaal. De grond onder de loods is op vier plaatsen vervuild, waardoor Scheerders wettelijk verplicht is De sloop van de loods van trans- portbedrijf Scheerders in Vogel waarde betekent het einde voor de feestzaal, die ruim dertig jaar dienst deed tijdens carnaval. het terrein te saneren. Onderzoek heeft aangetoond dat behoud van de loods financieel gezien geen op tie is. Het transportbedrijf maakt zelf ook amper nog gebruik van het gebouw, laat Scheerders we ten. Als alle procedures soepel ver lopen, kan de sanering en sloop dit jaar op zijn vroegst na de bouw vak plaatsvinden. De voormalige werkplaats van het transportbe drijf uit Vogelwaarde is al sinds het einde van de jaren zestig een van de drukst bezochte carnavals feestzalen in de gemeente Hulst. De leden van carnavalsvereniging De Vogelpiek hebben zich in de loop der tijden telkens inspannin gen getroost om de accommodatie in orde te houden. Zo werden in de jaren zeventig op aanraden van toenmalig burge meester Peter Molthoff toiletten en een garderobe gebouwd. In ver band met de verscherpte veilig heidseisen na de ramp in Volen- dam kwamen er nieuwe nooduit gangen en een vaste toiletruimte. Na diverse orkesten te hebben ge had op de feestavonden, trok de Vogelpiek in 1970 the Yankee Doodle Session aan. Dat orkest ver zorgde veertien jaar lang de mu ziek tijdens de carnavalsbals. Ook grote namen als Vader Abra ham, de Deurzakkers, Nico Haak, Peter Koelewijn en Jody Bernal hebben in de loop der jaren in zaal Scheerders op het podium ge staan. door Frank van Cooten hoofdplaat - De Stichting Aktie- groep Windturbines Hoofdplaat polder stapt naar de rechtbank om schadevergoeding te eisen voor de vijf windturbines. „De gemeente Sluis laat ons geen keuze. Een goe de inhoudelijke discussie is niet mogelijk", aldus het bestuur. De gemeente belegt weliswaar een hoorzitting op 26 maart maar daar verwacht het bestuur niets van. ,01 ALMANAK De cavia's in het Goesegezin krij gen vooral in het winterseizoen vol op wortels. Zoon van tien wilde graag meehel pen met het snijden van de groente en was fanatiek in de weer met snijplank en schilmes. Tot het mes niet in de wortel, maar in zijn vin ger sneed. Zoonlief schreeuwde moord en Tip? redactie@pzc.nl brand: „Ik ga dood, ik gebruik nooit meer een mes." Moeder kon een lach niet onderdrukken en ver klaarde dat hij later ook zijn eigen eten klaar zal moeten maken en dus een mes ter hand zal moeten nemen. „Nee hoor", brulde haar zoon ver der, „dan neem ik iemand die dat voor me doet!" Ondernemersverenigingen willen nü meepraten over de aanpak van de N61. Ze laken lange, stroperige procedures. „Het blijft maar duren." door Frank van Cooten en René Hoonhorst Rijkswaterstaat presen teert tegen de zomer het ontwerp-tracébesluit (OBT) voor een deel van de N61. In dat besluit staan maatre gelen om de weg van Hoek tot Schoondijke veiliger te maken met een vierbaansweg tot aan Biervliet en vervolgens tweebaans naar Schoondijke. Aan beide zijden ko men parallelwegen. Ook komen op een aantal plaatsen afslagen naar de dorpen. Om niet voor voldongen feiten te komen staan, kropen de onderne mersverenigingen van Hoek, Phi lippine, Biervliet, IJzendijke en Schoondijke bij elkaar. Onder zoeksbureau BRO kreeg de op dracht de effecten van de ideeën van Rijkswaterstaat te toetsen. De presentatie van dit rapport is van avond in partycentrum Maurits- hof in IJzendijke. BRO concludeert dat de ombouw van de N61 goed kan zijn voor de sociale en economische ontwikke ling van Zeeuws-Vlaanderen. Het onderzoeksbureau vreest wel een slechtere bereikbaarheid van de dorpen, omdat Rijkswaterstaat de afslagen op verkeerde plekken si tueert. Niet alleen slecht voor de bedrijven, maar ook voor de bewo ners en dus de leefbaarheid in de dorpen. De rotondes moeten in de ogen van BRO dichter bij de dor pen komen. Ook kiest het bureau niet voor een volledige rondweg om Schoondij ke. Zo'n weg zou de doodsteek zijn voor plaatselijke ondernemers en het technopark. Geopteerd wordt voor een halve rondweg voor alleen verkeer richting Oost burg. De automobilist richting Breskens rijdt nog steeds door Schoondijke. Woordvoerders Jack van Harn en Robert Jan Calon van de onderne mersverenigingen uit Biervliet en IJzendijke hebben niet de illusie dat Rijkswaterstaat het BRO-rap- port, aangevuld met hun ideeën, klakkeloos overneemt. „We den ken niet dat Rijkswaterstaat aan onze leiband gaat lopen. We wil len een signaal afgeven. Pro-actief met Rijkswaterstaat en de politiek werken aan een zo goed mogelijke oplossing van de problemen rond de N61", zegt Calon. „Voor de voortgang is het beter nu alterna tieven aan te dragen in plaats van na het besluit met krititek te ko men." De aanpassingen van de N61 staan al elf jaar op de agenda. Ondanks vuistdikke rapporten en nota's is er nog geen spa de grond in ge gaan. „Het blijft maar duren. Je hoort niets", verzucht Van Harn. „Met onze inbreng is nooit iets ge daan. Daarom hebben we een gere nommeerd bureau in de arm geno men om de effecten voor de on dernemers en de leefbaarheid te toetsen. Ondernemers willen voor uit." Calon benadrukt dat het BRO-rap- port niet de mening van de onder nemers verkondigt. „We hebben BRO niet gevraagd om een voor ons ideaal rapport op te stellen. Het gaat louter om een goed on derbouwde toetsing van de effec ten. We streven naar een goede dialoog met Rijkswaterstaat maar willen geen roepers en schreeu wers zijn." Van Harn en Calon hopen dat Rijkswaterstaat zijn voordeel doet met het BRO-rapport. „We gaan niet als kleine kinderen aan Sinter klaas vragen om meer. BRO blijft binnen het beschikbare budget. Wij willen gewoon dat de rijks weg zo snel mogelijk wordt aange pakt, zodat dit dossier eindelijk de kast in kan. Er is nog genoeg te doen in Zeeuws-Vlaanderen." De gemeente stelt in een notitie aan de raad niet te twijfelen aan de rapporten van onafhankelijke bureaus. Geluid en slagschaduw blijven binnen de wettelijke nor men, is de conclusie. Volgens de stichting klopt daar niets van. De rechter besloot vorige week dat de gemeente binnen zes weken een besluit moet nemen over de ingediende planschadeverzoeken. Wettelijke termijnen zijn over schreden, oordeelt de rechtbank. „We stellen alles in het werk dat voor elkaar te krijgen", reageerde een woordvoerster van de gemeen te gisteren. door Harold de Puysseleijr HULST - Bijna een jaar na de slui ting van bioscoop De Koning van Engeland in Hulst kunnen filmlief hebbers in die gemeente weer enigszins in de eigen omgeving aan hun trekken komen. Stichting Den Dullaert start begin april namelijk op beperkte schaal met filmvoorstellingen in de grote zaal van het evenementencentrum aan de Julianalaan in Hulst. Dat zegt coördinator Jan van Puy- velde van Den Dullaert. Sinds de sluiting van De Koning van Enge land eind april vorig jaar zijn de bioscoopcomplexen in Sint-Ni- klaas en Terneuzen voor inwoners van Hulst en omgeving de dichtst bijzijnde voorzieningen om een 'filmpje te pakken'. Den Dullaert wil in de ontstane leemte voor zien, tot het nieuwe vermaakscom- plex op de plek van de oude bio scoop in de binnenstad de deuren opent. Den Dullaert wil de filmvoorzie- ning in het eigen complex lang zaam opbouwen. „We vertonen in de maanden april en mei twee keer in de week films tegen een standaardtarief van vijf euro. Daar na volgt een evaluatie en zien we hoe we er verder mee omgaan", al dus Van Puyvelde. 1*^ Den Dullaert begint begin april op beperkte schaal met filmvoor stellingen in de grote zaal van het evenementencentrum in Hulst. Het filmaanbod richt zich in sa menwerking met het Reynaertcol- lege in eerste instantie op de jeugd. Daarnaast introduceert Den Dullaert het 'filmontbijt'. Dat is een filmvoorstelling in combinatie met een brunch. Verder richt de programmering zich op senioren. Den Dullaert voert geen ingrijpen de aanpassingen aan de grote zaal door om die meer op bioscoopzaal te laten lijken. De stichting onder zocht de afgelopen weken ook de optie om een van de zalen van het voormalige bioscoopcomplex De Koning van Engeland in de bin nenstad te heropenen. Dat is ech ter geen haalbare kaart gebleken, zegt Van Puyvelde. „De situatie was te gecompliceerd om daar op korte termijn te kunnen beginnen. Daarom hebben we daar van afge zien." Verbetering N61 tracé Rijkswaterstaat tracé BRO Westerschelde Schoondijke rotonde rétonde rotonde rotonde IJzendijke Middenweg iSiü PZC Felix Binicewicz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28