'Onnodige bemoeizucht uit Hulst' Axelaar verplicht opgenomen r VKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 ra 44 CDA-fractie Terneuzen verbaasd over reacties uit buurgemeente. Brasseriemenu Popquiz Nelleke Noordervliet Tuinontwerpers The young harpists Tosca Menten Annelies Verbeke Man komt klem te zitten tussen heftrucks Gasten Rode Kruis verkennen Terneuzen tse li m 11 Bewonderaarster bundelt briefwisseling met Hans Warren Donderdag 28 februari 2008 m m Speler Tholense Boys doet aangifte bij politie na beenbreuk op veld Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense CDA-fractie verwijt de gemeente Hulst en het Hulster meubelbe drijf Morres 'onnodige bemoei zucht' met de invulling van de plannen voor het in aanbouw zijn de in Terneuzen. Zowel de gemeente Hulst als Mor res hebben bezwaar ingediend te gen een vrijstelling van het bestem mingsplan die het mogelijk maakt om bij de in aanbouw zijnde ski hal ook grootschalige detailhandel te realiseren. In Hulst bestaan ook ambitieuze plannen om tussen Morres en de binnenstad winkels en grootschali ge detailhandel te realiseren. Als in Terneuzen ook nog eens duizen den vierkante meters detailhandel komen, zou dat teveel van het goe de zijn voor de regio. Volgens het bezwaarschrift zou grootschalige detailhandel bij het leisurecentrum in strijd zijn met het eigen detailhandelsbeleid van de gemeente Terneuzen en met de regionale detailhandelsvisie van Zeeuws-Vlaanderen. Ook zou grootschalige detailhan del bij het leisurecenter niet pas sen in de visie van het Integraal Omgevingsplan van de provincie Zeeland. „De CDA-fractie is hogelijk ver baasd over de reacties uit de buur- De CDA-fractie in Terneuzen ver- wijt de gemeente Hulst en het bedrijf Morres 'onnodige bemoei zucht' met de invulling van het leisurecenter in Terneuzen. gemeente Hulst, met name de reac ties van Morres, over de ontwikke ling van de skipiste met enkele 'economische dragers' in Terneu zen", reageert fractievoorzitter Henk Siersema op de bewaren uit Hulst. Siersema: „Het is begrijpelijk dat het een vervelend gevoel moet zijn als je met de rug tegen de fi nanciële muur staat en in de buur gemeente de meeste zaken floris- santer verlopen." Hij doelt daarmee op de ingrijpen de reorganisatie die het Hulster meubelbedrijf moet doorvoeren, waarbij vestigingen van Morres worden gesloten en banen verdwij nen. „Het lijkt op onnodige bemoei zucht die weinig getuigt van in zicht in regionale ontwikkelin gen", vinden de Terneuzen chris tendemocraten. De CDA-fractie wijst op de moge lijkheden om met elkaar in regio naal overleg te treden om over die ontwikkelingen te spreken, in plaats van 'deze aantijgingen via de pers te uiten'. „De uitnodiging gaat bij deze richting Hulst en Mor- door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank wil graag weten of een 33-jarige Axelaar een gevaar voor de samenleving is. Om daar achter te komen wordt de man gedwon gen opgenomen in het Pieter Baan Centrum in Utrecht, de psychiatri sche observatiekliniek van het mi nisterie van justitie. De man viel volgens justitie vorig jaar zomer zijn vrouw en dochter geregeld ernstig lastig. Dat was kort nadat hij was vrijgekomen uit de gevangenis na een verblijf van enkele jaren voor soortgelijke fei ten. De man weigert zich psychia trisch en psychologisch te laten on derzoeken. Ook wil hij niet praten met medewerkers van de reclasse ring. De man had gisteren terecht moer- ten staan voor de gewelddadighe den tegen zijn familieleden. Hij weigerde echter te verschijnen voor de meervoudige kamer van de rechtbank, zodat het er aanvan kelijk op leek dat zijn strafzaak bij verstek zou worden behandeld. Na beraad besloten de drie rechters dat ze toch meer inzicht in de diep ere drijfveren van de man willen krijgen. Dus bepaalden ze dat de man gedwongen opgenomen moet worden in het Pieter Baan Centrum waar gedragsdeskundi gen hem kunnen observeren. Advocaat G. Veen betwijfelt of die deskundigen in Utrecht veel te we ten zullen komen van de Axelaar. Hij voorspelde na afloop van de zitting dat de man waarschijnlijk ook daar niets zal vertellen over wat hem bezighoudt. vanavond vanaf 17.30 uur met pastinaaksoep, gegrilde varkensrib of papadums en yoghurtmousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30 uur vrijdag 29-02 16.00 uur (kaarten a 5,00 tel 0118-886870) zaterdag 1 maart 11.00-16.00 uur 15.00 uur zondag 2 maart 15.00 uur voor kinderen v.a. 10 jaar dinsdag 3 maart, 20.00 uur een avond met kaarten a 6,00 tel. 0118-886870 WALSOORDEN - Een medewerker van een bedrijf aan de Mariadijk in Walsoorden is gistermiddag rond half een gewond geraakt bij een bedrijfsongeval. De man kwam klem te zitten tussen twee heftrucks. De Arbeidsinspectie is in kennis gesteld. De verwondin gen van de man zijn niet bekend. TERNEUZEN - Het vakantieschip Henry Dunant van het Rode Kruis meerde gisteren aan in Ter neuzen, met aan boord een kleine zeventig chro nisch zieken uit Noord-Brabant. De gasten be zochten onder begeleiding van vrijwilligers de winkelstraten in het centrum en verkenden de mooiste plekjes in de binnenstad. „We troffen het wel geweldig met het weer", zegt coördinator Vakantieweken Rinus van Leeu wen. „Veel zon, weinig wind, kortom de mensen hebben echt genoten." Gisteravond trad Piet van Puyvelde, de Zingende Timmerman uit Sluiskil, op het schip op. De Hen ry Dunant zet vandaag zijn reis voort om de va kantiegangers vrijdag uiteindelijk af te zetten in Gorinchem. Jaarlijks kunnen ook chronische patiënten uit Zeeuws-Vlaanderen een week op vakantie met de Henry Dunant om de mooiste plekjes in Ne derland te bezoeken. Het schip heeft een diep gang van nog geen twee meter en vaart dus moeiteloos door ondiep water. Het schip is voor zien van alle nodige medische apparatuur. Iedere week kunnen er 67 gasten mee op reis. Meerde re malen per jaar ligt de Henry Dunant in een Zeeuws-Vlaamse haven met gasten uit andere de len van het land. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27