Mokerslag voor mosselkwekers Ministers proberen Wilders te overreden KRAS.NL Excuses voor blunder fiscus PZC verhuist - - naar Middelburg en Waddenzee voorlopig gesloten voor mosselzaadvisserij. Donderdag 28 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 50 los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl HET WEER: Regen dd j door Harmen van der Werf DEN HAAG - Zeeuwse mosselkwe kers mogen de komende jaren niet op mosselzaad vissen in de Wad denzee. Dit is volgens Hans van Geesbergen van de producentenor ganisatie mosselcultuur het gevolg van de uitspraak die de Raad van State gisteren heeft gedaan over de vergunning van mosselzaadvisserij in 2006. Van Geesbergen spreekt van een 'mokerslag' voor de sec tor. „Een bakker kan zonder meel geen brood bakken. Wij kunnen geen mosselen kweken zonder mosselzaad uit de Waddenzee." De Raad van State oordeelde giste ren dat onvoldoende duidelijk is welke effecten mosselzaadvisserij heeft voor de natuurwaarden in de Waddenzee. Meer onderzoek is 'essentieel', aldus het rechtscollege, om nieuwe vergunningen te kun nen beoordelen. In opdracht van de schelpdiersec tor en het ministerie van Land bouw is nu een onderzoek gaande. De uitkomsten worden niet vóór 2010 verwacht. „En dan moet nog maar blijken", geeft Van Geesber gen aan, „dat de resultaten van het onderzoek eenduidig zijn. Anders hebben we er nog niets aan." In een persbericht gooide de Raad van State de deur niet helemaal op slot. Minister Gerda Verburg van Landbouw moet beoordelen of zij dit voorjaar een vergunning kan af geven. Het ministerie gaf gisteren geen reactie. Directeur Hidde van IVV Meer onderzoek naar de gevol- gen van mosselzaadvisserij in de Waddenzee is nodig, volgens de Raad van State. De sector vreest jaren niet te kunnen vissen. Kessen van de Waddenvereniging - één van de bezwaarmakers tegen de vergunning van mei 2006 - sluit niet uit dat er op mosselzaad kan worden gevist. „Het ministe rie moet van de Raad van State zijn huiswerk overdoen. Het zal daarvan afhangen." Van Geesbergen en mosselbestuur der Wout van den Berg uit Bruinis- se verwachten niks meer. De Raad van State heeft volgens hen de lat 'te hoog' gelegd. „We hebben voor gesteld heel goed te volgen wat er gebeurt tijdens de mosselzaadvisse rij en direct te stoppen als dat no dig blijkt te zijn. Zo wordt ook gas gewonnen in de Waddenzee, met de hand aan de kraan. Dat kan in ons geval niet, volgens de Raad van State, omdat nog te weinig on derzoek is gedaan." Van den Berg neemt de Wadden vereniging en Vogelbescherming Nederland overigens niets kwalijk. In alle openheid feliciteert hij hen zelfs. „Zij hebben gebruikgemaakt van de aanwijzing van de Wadden zee tot Europees Vogel- en Habitat- richtlijn-gebied. Het zwakke van het ministerie van Landbouw is, dat het daar veel minder goed op heeft ingespeeld." pagina 3: commentaar DEN HAAG - Honderd vrijwilligers bouwen op het Plein in Den Haag een dertig meter lange dijk van zandzakken. Die dijk staat symbool voor het gevecht tegen de opwarming van de aarde, die onder meer kan zorgen voor een forse stijging van de zeespiegel. Een brede coalitie van maat schappelijke organisaties beginnen een campag ne waarin zij de regering en het parlement oproe pen om een landelijke klimaatwet in te voeren. foto Ed Oudenaarden/ANP pagina 6: Tweede Kamer ziet niets in klimaatwet Vier Pasen in Boedapest, de 'Parel van de Donau'! Vanaf slechts 339 reist u mee naar de schitterende Hongaarse hoofdstad, waar u onder leiding van Nederlandssprekende reisleiding leuke excursies staan te wachten naar Gödöllö, (optioneel) de Donauknie en natuurlijk door Boedapest zelf! Bovendien verblijft u in een 4-sterren hotel inclusief ontbijt. Het Vissersbastion, de Matthiaskerk, het Plein van de Helden, de Burcht Boeda... Boedapest moet u eens gezien hebben! Maart 19 €339 Prijs is per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrij ving/ reservering, zie www.kras.nl/35206 3/4 dgn VLIEGREIS BOEDAPEST v.a. 339 U kunt Boedapest ook op eigen gelegenheid ontdekken. Zie www.kras.nl/23362 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 -t door Wierd Duk DEN HAAG - De ministers Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) hebben gisteren in een gesprek met PW-leider Geert Wilders hun zorgen geuit over de mogelij ke schade die Wilders' aangekon digde anti-Koranfilm Nederland kan berokkenen. Het kabinet vreest voor de reputatie van Neder land en houdt er rekening mee dat Wilders' film het Nederlandse be drijfsleven kan schaden. Ook Ne derlanders die in moslimlanden le ven zouden door de film, waarin kritiek wordt geuit op de Koran en op de profeet Mohammed, in de problemen kunnen komen. Wilders zegt het gesprek te be schouwen als een 'poging tot inti midatie'. pagina 7: Wilders noemt aanval van SP paniekreactie 1688 555530 DEN HAAG - Staatssecretaris Jan Kees de Jager (CDA, Financiën) heeft gisteren in de Tweede Kamer het 'drama in vele bedrijven' over zijn falende Belastingdienst met ge mak overleefd. De automatisering waar veel pro blemen mee zijn, komt direct on der zijn leiding te vallen. Hij schaft de boeterente af voor mensen die te veel betaalde zorg- en huurtoe- slagen over 2006 nog aan het terug betalen zijn. Er komt een excuus brief aan 730.000 belastingplichti gen die hun aangifte opnieuw moeten indienen. En De Jager zal puzzelen op het vereenvoudigen van het systeem van heffingen en toelagen. pagina 5: fiscus maakt het niet mak kelijker Opnieuw insturen elektronische aangifte kost geen moeite AOW'er kan best premie betalen eens 25% 75% aantal reacties: 447 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15; Boeken: 19; Cultuur: 33; 36 en 37; Weekagenda: 34 en 35; Agenda: 38; Sport: 41 t/m 45; Tele visie: 46 en 47. Unieke Paasreis inclusief excursies! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1