Kroes legt Microsoft recordboete op 'Aanleg Maasvlakte II begint in september' HAL Geen restparlijen oi dumpzaak! g fa„ 1 A-merken voor de allerlaagste prijzen. Economie fÜ ZONDAG 2 MAART KOOPZONDAG WËGENSSUCCES VERLENGD!!! A-MERKEN SANITAIR TEGEN ARSOLUTE BODEMPRIJZEN i.v.m. ons 5 jarig bestaan in Brabant extra leverancierskorting!!! Softwareconcern leeft concurrentieregels Europese Unie niet na. Udense cd-fabriek Mediamotion is failliet BMW ontslaat 8100 werknemers Van Oord en Boskalis en havenbedrijf tekenen bouwcontract haven. ruim 5000 m2 sanitairshowroom volgens nieuw concept! Nu of nooit! Profiteer alleen tijdens het feest 'pk* van niet één.,, of twee... maar van drie keer voordeel! 3% Ruime showrooms met de nieuwste coiiectie! dn door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Het conflict tussen de Europese Commissie en Microsoft heeft gisteren een nieuw hoogte punt bereikt. Europees commissa ris Neelie Kroes (Concurrentie) legde de Amerikaanse softwaregi gant een boete op van maar liefst 899 miljoen euro voor het schen den van de Europese concurrentie regels. Het is de hoogste boete die Brussel ooit aan één onderneming heeft opgelegd. „Het doet me geen plezier om hier zo'n hoge boete aan te kondigen", zei Kroes op een persconferentie. „Maar gezien de aard van het niet naleven van de regels door Micro soft is deze boete noodzakelijk en evenredig." Het is de derde grote boete voor het softwarebedrijf sinds 2004. Inmiddels is het be drijf de Europese Unie een bedrag van totaal 1,7 miljard euro aan boe tes schuldig. Het opvallende aan deze record boete is dat Microsoft sinds okto ber vorig jaar voldoet aan de eis van de Europese Commissie om de brongegevens van zijn compu terbesturingssysteem Windows te gen een redelijke prijs beschikbaar te stellen aan andere softwarema- kers. Zodat ook die bedrijven pro gramma's kunnen maken die op Eurocommissaris Neelie Kroes. computers met Windows gebruikt kunnen worden. De boete betreft de drie jaar vóór oktober 2007. Voorjaar 2004 werd Microsoft voor het eerst veroordeeld tot een boete van 489 miljoen euro voor hetzelfde vergrijp. Volgens Kroes heeft het daarna drie jaar getreu zeld met het beschikbaar stellen van de broncodes en vroeg het er veel te veel geld voor. De informatie die het verstrekte was bovendien vaak weinig inno vatief, aldus Kroes. Met terugwer kende kracht wordt het bedrijf Eurocommissaris Kroes heeft softwaregigant Microsoft een re cordboete van 899 miljoen euro opgelegd voor het schenden van de Europese concurrentieregels. hier nu voor gestraft. „Microsoft is zijn machtspositie blijven misbrui ken." Volgens Kroes heeft de consument door deze handelwijze te veel moe ten betalen voor zijn software. „Het heeft niet slechts een hand vol individuen of grote bedrijven geschaad. Direct en indirect heeft het negatieve gevolgen gehad voor miljoenen mensen, kantoren, be drijven en overheden." Kroes hoopt dat van deze recordboete een waarschuwing uitgaat naar an dere bedrijven met een overheer sende marktpositie. De boete is een percentage van de totale omzet van Microsoft tussen maart 2004 en oktober 2007. „Wie de regels overtreedt, moet weten dat dat erg duur is", aldus Kroes, die benadrukte nog terughoudend te zijn geweest. „Als ik het maxi male had gevraagd wat volgens de EU-regels mogelijk is, was de boe te 1,5 miljard euro geworden. Maar ik wil redelijk zijn." Het geld van de boete vloeit in de EU-kas en leidt uiteindelijk tot lagere bijdra gen van de lidstaten. Microsoft ging eerder in beroep te gen de boete uit 2004, maar ver loor die zaak vorig najaar bij het Europees Hof van Justitie in Luxemburg. In 2006 kreeg het een boete van 280 miljoen euro we gens het niet naleven van het von nis uit 2004. Microsoft zal naar verwachting ook tegen deze nieuwe boete be roep aantekenen. UTRECHT - Het personeel van het Udense Mediamotion heeft dins dag volkomen onverwacht te ho ren gekregen dat het bedrijf failliet is, zo heeft de CNV Bedrijven- bond gisteren gemeld. Vakbonds bestuurder Frans ten Broeke sprak van 'een ijskoude douche voor zo'n vierhonderd werknemers'. Volgens Ten Broeke zag niemand het faillissement van de producent van cd's en dvd's aankomen. Het is naar zijn zeggen niet alleen een klap voor het personeel maar ook voor de regionale werkgelegen heid. Hij hoopt dat er kansen zijn op een doorstart en wil hierover zo snel mogelijk in gesprek met de curator. MÜNCHEN - Het Duitse autocon cern BMW heeft gisteren het ont slag aangekondigd van 8100 werk nemers. De meeste banen verdwij nen in Duitsland. De ingreep is on derdeel van een omvangrijk bezui nigingsprogramma van 's werelds grootste fabrikant van luxe auto's. In Duitsland moeten 5000 partti mers vertrekken, waarvan de helft al weg is. Ongeveer 2500 voltijdme dewerkers in Duitsland gaan ver vroegd met pensioen. Buiten Duitsland worden 600 fulltime medewerkers ontslagen. Het con cern uit München telt wereldwijd bijna 108.000 werknemers, onder wie circa 80.000 in Duitsland. ROTTERDAM - De eerste plons voor de aanleg van de TWeede Maasvlak te is in september. Dat bezwoeren gisteren de bagge raars Van Oord en Boskalis en Ha venbedrijf Rotterdam. Zij zijn niet bang dat milieuorganisaties en an dere tegenstanders roet in het eten gooien. De partijen ondertekenden giste ren het contract van 1,1 miljard eu ro dat met de aanleg is gemoeid. De totale raming van de kosten be draagt 2,9 miljard euro. De aanleg begint met werkzaamheden aan een langgestrekt eiland op onge veer drie kilometer uit de kust, zo dat de effecten op de scheepvaart minimaal zijn. De harde en zachte zeeweringen, de haventerreinen en het havenbassin, wegen, sporen en kademuren komen allemaal voor hun rekening. De komende jaren worden er voor de kust 240 miljoen kubieke meter zand, zeven miljoen ton steen en 20.000 betonblokken aangebracht. De baggeraars hergebruiken zo veel mogelijk puin van de oude zeeweringen. De aanleg duurt on geveer vijf jaar. In 2013 moet de eerste container over de kade. In mei of juni moet de gemeente raad van Rotterdam de bestem mingsplannen vaststellen. De be roepsperiode loopt van juni tot september. De partijen zijn niet bang dat de Raad van State begin september in hun nadeel beslist. Alle aspecten zijn volgens hen uit voerig onderzocht. „Nooit eerder is er zoveel studie gedaan naar alle denkbare milieueffecten", zei direc teur Hans Smits van het havenbe drijf De protesten hebben zij inge calculeerd. Van Oord en Boskalis staan te trap pelen om te beginnen. In 1995 hoorden de twee grootste bagge raars ter wereld voor het eerst van het project. Toen zeiden ze tegen elkaar: „Wat er ook gebeurt, dat moet ons project worden". „U kunt zich voorstellen hoe wij ons nu voelen: apetrots", zei directeur Peter Berdowski van Boskalis giste ren. Beide bedrijven hebben een rijke ervaring met grote projecten als de aanleg van de luchthaven in Hong kong, de palmeilanden en de we reld in Dubai en de Deltawerken. Beide hebben veel kennis en kun de opgebouwd. Dat gebruiken ze nu in de Maasvlakte. Berdowski: „Rotterdam krijgt een grensverleggende haven." De baggeraars Van Oord en Bos- kalis en Havenbedrijf Rotterdam staan te trappelen om in septem ber met de aanleg van de Twee de Maasvlakte te beginnen. *s Maandags SEOPENO/ Neem uw\ f offerte mee. V WIJ zijn altijd V goedkoper! MMKT 11.00-11.0» 26 Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m IK (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,- alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy 8 Boch en Sphinx keramiek en Hiippe etc. Voorbeeldkorting: Kranen Sani-Dump korting 25% EitalevrairinMig 10* Extra Jilionbrtinj max 10% PZC Donderdag 28 februari 2008 1 5 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipai, Sanijura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad, Detremmerie4 Sphinx, Villeroy Boch en Sanicare. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermi', Samo, Riho, NoveIHni, Villeroy Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch, Sphinx en Sanicare. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy &-Boch, Ri-Jó, en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15