Meninge Ontdek GROOT-BRITTANNIË met KRAS KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Thijs Kramer Thijs Kramer 2 Windmolens F ijnstof Fietspad St. Joosland Grondwaterpeil Beeldenroute 8-/9-/12-daagse bus-/rondreizen i - L i li i Supervoordelige rondreizen met talloze highlights! waarom zou je verder zoeken LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ik ben het eens met het redactio neel commentaar over de Thijs Kramer lezing in de PZC van 23 fe bruari. Maar waarom dan twee pa gina's aandacht voor sprekers die vanuit hun eigen ongetwijfeld fi nancieel comfortabele situatie ver tellen hoe een ander moet leven en handelen. De nieuwswaarde van dit soort geneuzel is niet meer waard dan een kolommetje op pa gina 10 linksonder. Toen ik vorig jaar over het idee las om een Thijs Kramer lezing te organiseren had ik mijn twijfels al. Door een lezing te organiseren met zijn naam blijft de heer Kramer onderdeel van de dagelijkse politiek. De heer Kra mer had ideeën waar veel mensen op tegen waren en die nog teveel de dagelijkse discussie beheersen. Dit is het verschil met de lezingen die namen hebben van mensen die allang persoonlijk vergeten zijn. Het is voor de vele tegenstan ders van zijn standpunten niet meer mogelijk op nadelen van zijn beleid te wijzen. Uit respect voor zijn nabestaanden, maar ook om dat hij zijn keuzes niet meer kan verdedigen. Daardoor kunnen me destanders denken dat zij alleen ge lijk hebben. Jammer maar vooral ook een genante vertoning die meer bijdraagt aan een persoons verheerlijking van de heer Kramer, dan een aan respectvolle herinne ring. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Na lezing van het mijns inzien pri ma verslag van de heer Antonisse onder het kopje: 'Kiezen voor na tuur én industrie werkt niet' kreeg PZC Woensdag 27 februari 2008 9 ik weer hoop dat het gezond ver stand bij onze gedeputeerden met betrekking tot de rampzalige plan nen voor een giga-WCT zal door breken. Op pagina 3 komt dan echter on der het kopje: 'bloemlezing' een re dactioneel commentaar dat pro beert het effect van de lezing van de landschapsadviseur te neutrali seren. Slechte beurt voor een regio naal dagblad om in één editie zich zelf zo tegen te spreken. Iemand, die na alle uitgewisselde argumenten nog steeds niet ziet, dat een WCT een ramp voor Zee land zou betekenen heeft ronduit 'een bord voor de kop'. Aad J. de Beijer Dwarsweg 4, 's-Heer Arendskerke Met verwondering en bèwonde- ring heb ik de brief van Monique Sturm gelezen in de PZC van 23 fe bruari. Hoe het mogelijk is zoveel niet alledaagse woorden te gebrui ken in zo'n kleine reactie vind ik knap. Ik heb het voorgelezen aan mijn vrouw. Die had een aan dui delijkheid niet mis te verstane reac tie: 'Die heeft zeker een klap van zo'n meule gehad, als je 't mij vraagt'. Waarna we de discussie hierover voor gesloten verklaar den. J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen. Omringd door grootstedelijke ge bieden en industriezones is Zee land een van de meest vervuilde gebieden van Europa. Woensdag 20 februari meet de concentratie fijnstof in Zeeland 102 microgram per kubieke meter. De Randstad scoorde toen rond 50 en het noor den 30 microgram. Volgens het Rivm overlijden jaarlijks 18.000 mensen in Nederland door fijn- stof, ofwel enkele honderden Zeeuwen. Verkeer is de grootste veroorzaker van fijn stof, met na me van de allerkleinste, kankerver wekkende deeltjes. In Vlaanderen geldt daarom boven het alarmni veau van 70 microgram een snel heidsbeperking. Fijnstof is echter geen issue voor het Zeeuwse be stuur. Integendeel, de bestuurders willen containerhavens die jaar lijks tot 8 miljoen containers over slaan. De WTC en de VCT zijn dan goed voor meer dan 10.000 vrachtauto's per dag! Het Zeeuws bestuur wil de bewoners als am bassadeurs voor de provincie (PZC 21-02). Ik woon in Zeeland en werk in de Randstad (per trein), maar ik ver tik het mij als ambassadeur voor dit bestuur in te zetten! Peter Lievense Seislaan 6, Middelburg Voor iedere spa die in de grond gaat op Walcheren komt een ar cheoloog in actie. Immers er kun nen stenen, scherven en keien diep onder de grond bedolven lig gen uit de middeleeuwen of zelfs uit de Romeinse tijd. O zo voor zichtig moet er dan gewerkt wor den. Maar als het gaat om een oud stukje zichtbaar cultuurlandschap, dat op talrijke prenten en schilde rijen uit een nabijer verleden te vinden is en er ons aan herinnert hoe ons eiland er eens uitzag, dan wordt het met het grootste gemak opgeofferd en verkwanseld aan projectontwikkelaars en wegen bouwers. Hoezo Nationaal Land schap? Er komen toch borden bij binnenkomst van Walcheren, die daar naar verwijzen! Waarnaar ver wijzen? Nou ja, naar de golfbaan aan de Mortiere en de nieuwe N57. Schitterend toch? Valerie Schepers-Sturm Schellachseweg 7, Middelburg Schade aan woningen door flexi bel grondwaterpeil en ruilverkave ling (PZC, 22-2). Toen ik dit artikel las werd ik een klein beetje boos. De materie is volgens de Dienst te complex voor een minnelijke schikking. Is hier een afweging ge maakt van kosten en baten. Rechts zaken zijn goedkoper dan de scha de die burgers hebben geleden. Zijn dit nu bestuurders die het voor ons opnemen? Waarom is er met de taxatie voor de belasting die we over de waarde van de wo ningen betalen geen schadetaxatie meegenomen? Er zijn in ieder ge val meer schadegevallen dan in de krant genoemd. Het is nog altijd zo dat als er huizen verzakken of scheuren voorkomen bij huizen in de buurt van bouwputten dit nooit komt van de werkzaamhe den. In Middelburg ligt nog een prachtig voorbeeld. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Mooi initiatief van de gemeente Goes om een beeldenroute langs buitenkunst te willen gaan maken. Volgens wethouder Sophie van 't Westeinde weten weinig mensen waar beelden staan. Ja, niet meer zou ik willen zeggen! Want waar blijven beelden in Goes? Er stond vroeger een prachtig beeld van een zittende man, kijkend naar de fontein, aan de Oostwal. Nog maar enkele jaren geleden stond er ook een mooi beeldje van een man en vrouw in innige omstren geling op het pleintje tegenover de parkeergarage in het Bekhofge- bied. Waar zijn ze nu? Voor een pand aan de Voorstad stond een leuke stenen eend. Vernield geloof ik, of is hij ook zoek geraakt? Ge lukkig lees ik dat het beeldje bij de oude vakschool niet verloren is ge gaan. (PZC 26 februari) Die docen ten hebben goed gehandeld. Bij de sloop van het verpleeghuis Valckenslot hebben 'Oma en kind' lange tijd met de voetjes in de blubber kunnen toekijken hoe het huis gesloopt werd. Gelukkig dat dit beeld nu ook weer een mooie plek gekregen heeft bij de nieuw bouw. Gemeente Goes, maak voor al die beeldenroute, maar hou ze vervolgens ook goed in de gaten! M.S. Luteijn Schipperswegeling 9, Goes Doodgehongerd hert De berichtgeving over het damhert dat maandenlang met schrikdraad in z'n gewei rondliep en de honger dood stierf, leverde tal van brieven op: Een samenvatting. Rob van Raalten uit Oost-Souburg heeft er begrip voor dat er een na tuurbeschermingswet van toepas sing is in natuurgebieden; name lijk het niet ingrijpen van de mens in de natuur. „Maar hier wordt vol ledig aan dat doel voorbijgegaan. Schrikdraad is een menselijk pro duct, waardoor er sprake is van een onnatuurlijke oorzaak." De stelling die de PZC aan de lezer voorlegde: 'Een genadeschot is ook natuurbescherming', vindt hij te ongenuanceerd. 'Een genade schot kan ook natuurbescherming zijn'. Enkele briefschrijvers, zoals P. Habraken uit Vlissingen, wezen op de verdovingspijltjes die jacht opzieners en dierenartsen hadden kunnen gebruiken om het dier te helpen. Zij twijfelen er bovendien aan dat deskundigen zijn geraad pleegd om het dier uit zijn lijden te verlossen. Cynische reacties bereikten ons ook. Eva Beekman uit Oost-Sou burg schreef dat we het voorval vooral niet moeten opblazen. „Jammer dat er nu nog een hert rondloopt met een bungelende voorpoot. Maar ach, zolang het om een enkeling gaat „Schande om zo'n dier 3 maanden te laten lijden. Je zou je bijna scha men om in de provincie Zeeland te wonen waar zulke belachelijke en stupide regels gelden", vindt M.A. Mens-Schoonheim uit Vlis singen. N. van de Wekken uit Kats vindt deze manier van optreden te kenend voor een ijskoude over heid. „Overheden met een dergelij ke mentaliteit hebben in het verle den tot vreselijke dingen geleid." Rob Ossewaarde uit Oud Sabbinge wees naar de jachtvergunningen die te pas en te onpas worden afge geven in Nederland, 'maar een dier uit zijn lijden verlossen mag niet'. Scherp geprijsd! Vertrekdata: 12/4, 3-31/5,14/6,12/7,16-30/8, 20/9 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35145 Vertrekdata: 17/5, 28/6, 12/7, 9/8, 20/9 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35144 Vertrekdata: 19/5,16/6, 14/7,11/8,1/9 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35146 IDeze reis brengt u naar Devon en Cornwall, waar grillige rots kusten en leuke vissersdorpjes het decor bepalen! 8 dgn DEVON CORNWALL v.a. 469 Een onvergetelijke ontdekkingstocht door het 'andere' Engeland! Vanuit het fraaie Torquay, met zowel een Engelse Ials een mediterrane sfeer, verkennen we o.a. het nostalgische Cockington Village, de grotten van Torquay, schilderachtig Dartmouth, het oude Exeter en Dartmoor National Park. Zuid-Engeland, de'Tuin van Engeland', is bij uitstek geschikt voortuinenliefhebbers. Reist u met ons mee? 9 dgn TUINEN KASTELEN ZUID-ENGELAND v.a. 598 Vanuit Bournemouth verkennen we grillige kusten, schilder achtige vissersdorpen, landhuizen en leuke stadjes. Swanage, het geliefde Isle of Wight, Salisbury met de kathedraal, het mysterieuze Stonehenge, Portsmouth en de wouden en heu vels van New Forest... dat belooft wat! vanaf De mooiste en meest indrukwekkende bezienswaardigheden van Engeland, Wales en Ierland passeren de revue! 12 dgn ENGELAND, WALES IERLAND v.a. 1049 Maak nu kennis met kastelen, landhuizen, juweeltjes van tuinen, historische stadjes, fraaie landschappen en een rijke traditie! Wat dacht u o.a. van Bath, de Rock of Cashel, de Cliffs of Moher, de Burren, Dublin, het Snowdonia National Park, Chester, Coventry en universiteitsstad Cambridge? Devon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9