In mentaal opzicht is Forza enorm gegroeid PZC 1 jaar tabloid en de PZC trakteert! U ook? T Volleybalsters willen zaterdag revanche voor nederlaag in Rotterdam. Geef de krant 4 weken voor €12,- en ontvang een cadeau Ja, ik maak iemand blij met de PZC en ik ontvang een cadeautje! lees vind leef PZC Woensdag 27 februari 2008 35 door Peter van Kouteren BRUINISSE - De volleybalsters van Forza Schouwen Duiveland staan zaterdag voor een krachtproef De kersverse koploper van de promo tieklasse A ontvangt in eigen huis naaste belager Volley Zuid. Met drie punten meer dan de Rotter damse formatie kan de Zeeuwse koploper bij winst een belangrijke slag slaan. Beide teams verloren in vijftien duels zowel uit als thuis slechts één keer. De Bruse formatie legde het voor eigen publiek in een vijf setter af tegen het op de vierde plaats geklasseerde MVC en betaal de uit bij Volley Zuid tol voor een collectieve off-day: 3-1. „We wonnen daar de eerste set", weet trainer Gerard Westerveld nog. „Maar daarna zijn we hele maal weggespeeld. Het was onze enige wedstrijd waarin te veel speelsters niet in de wedstrijd za ten." Aanvoerster Marije Munter: „Het is een heel degelijke ploeg, die niet echt spectaculair speelt. Ze haalden toen wel heel veel van de grond. We raakten er gefrus treerd van dat er zo veel terug kwam." In het vervolg van de competitie blonk Forza vooral uit door daden drang en een ijzeren wil om een wedstrijd met maximale punten- winst af te sluiten. Voor eigen pu bliek werden maar liefst zes van de zeven duels met 4-0 gewonnen. Dat leverde niet alleen telkens vijf punten op, maar werd op de trai ning gevierd met bolussen en sinds kort met soesjes. „We zijn in mentaal opzicht veel beter dan vorig seizoen", vindt Ma rije Munter. „Toen hadden we gere geld een dipje, waardoor we een set verloren. Dit seizoen zijn we veel beter in staat om daar gedu rende een set bijtijds uit te ko men." Vooral de van Volley Voor- ne gekomen Milja Zwart heeft zich in dat opzicht als een aanjager ontpopt. „Ze kan de ploeg gewel dig oppeppen", stelt de aanvoer ster vast. „En ook Chantal Save- nije, Dorien Vogel en Lisa Weeber laten zich als ze aan de kant staan goed horen. Zonder die jonge mei den zouden we maar met z'n zes sen zijn. We zijn nu al bezig om ze in te passen. Dat kun je niet pas doen als je een klas hoger speelt." Trainer Gerard Westerveld is bezig aan zijn tweede seizoen en heeft na zijn eerste jaar de samenstelling op een aantal posities gewijzigd. Marije Munter, vorig seizoen veel al middenspeelster, is nu passer/ loper. Angela de Waal is naar de middenpositie verhuisd en Marian van Donge zet de lijnen uit. „Ze komen op een andere positie beter uit de verf', zegt de oefenmeester. „Onze kracht ligt in de pass, de spelverdeling en onze aanval. Het pakt dit jaar allemaal goed uit. Trainer Gerard Westerveld (rechts) en Marije Munter (links naast hem) zijn vol vertrouwen voor het topduel met Volley Zuid. foto Dirk-jan Gjeltema Mentaal zijn we enorm gegroeid. Deze groep heeft heel veel voor el kaar over. Na het vertrek van twee geroutineerde krachten kreeg ik van het bestuur de opdracht om jeugd op te leiden en in te passen. N* De volleybalsters van Forza Schouwen Duiveland kijken uit naar de topper tegen concurrent Volley Zuid. Bij winst slaat de ploeg een belangrijke slag. Daar paste in eerste instantie een voorzichtige doelstelling bij. Maar nu we er zo goed voor staan, wordt de druk natuurlijk wel gro ter." In Bruinisse leeft de topper al eni ge tijd. De koploper rekent in ei gen huis op veel publiek. „Thuis zijn we gewoon goed", weet Ma rije Munter. „Ik heb er een goed ge voel over, omdat er in de uitwed strijd te veel speelsters waren die Negen maximale zeges - De volleybalsters van Forza heb ben negen van hun vijftien duels met de maximale 4-0-cij- fers gewonnen. - In de eigen sporthal De Van ger in Bruinisse heeft het vrou wenteam zes van de zeven wed strijden met 4-0 gewonnen. In de vijftien wedstrijden heeft Forza nog maar twaalf sets ver loren. - De stand aan de kop van de promotieklasse A is als volgt: 1Forza 15-62 2. Volley Zuid 15-59 3. Next Volley 2 16-56 4. MVC 15-50 niet optimaal presteerden. Ik zit er al een weekje aan te denken en denk dat we kunnen winnen." Gerard Westerveld: „We moeten reëel zijn. We mogen verliezen, maar Volley Zuid heeft alle overige topploegen al gehad. Wij hebben met de nummers drie en vier nog een zwaar programma. Ik weet wat ons te wachten staat. We gaan uit van onze eigen kracht, maar an ticiperen ook op wat zij doen. We zullen gedreven moeten spelen en geen moment het kopje mogen la ten hangen. Ik ben wel optimis tisch. Als we dit seizoen één slech te wedstrijd hebben gespeeld, dan is het wel in Rotterdam geweest. Ik verwacht dat er heel wat wraak gevoelens zullen leven." J U als trouwe abonnee weet hoe prettig het is om de krant elke dag in de bus te krijgen op het handzame tabloidformaat. Kent u iemand die dat ook zou willen? Geef diegene dan nu op voor een proefabonnement van 4 weken voor €12,-. U ontvangt dan gratis een 1/5 Staatslot mét kans op de Jackpot. V"*4» Zo profiteren abonnees Profiteren van dit aanbod kan op twee manieren: U geeft het proefabonnement aan iemand cadeau en ontvangt dan een 1/5 Staatslot mét daarbij kans op de Jackpot. U draagt een nieuwe proefabon nee aan. Het proefabonnement wordt door de nieuwe abonnee zelf betaald. U ontvangt dan een 1/5 Staatslot mét daarbij kans op de Jackpot. Maak uw keuze en vul de bon in! U heeft het 1/5 Staatslot binnen 4 weken in huis. U kunt ook deelnemen via internet: maak daarvoor gebruik van het speciale aanmeldingsformulier op www.pzc.nl (klik op abonneren). Spelregels De nieuwe proefabonnee kan het proefabonnement niet voortijdig beëindigen; De nieuwe proefabonnee heeft de laatste 3 maanden geen proefabon nement gehad; De actie loopt van 6 februari tot en met 30 april 2008. I* - 9 f 9 9a 1*.._^_J O Ik geef een proefabonnement cadeau (4 weken voor 12,-) en ik ontvang gratis een 1/5 Staatslot mét daarbij kans op de Jackpot. A* reus» i e- °BJUUO t&° 1 O Ik draag een nieuwe proefabonnee aan (4 weken voor 12,-). De nieuwe abonnee betaalt het proefabonnement zelf. Ik ontvang gratis een 1/5 Staatslot mét daarbij kans op de Jackpot. Mijn eigen gegevens Naam: Om Ov Gegevens nieuwe abonnee Naam: Om Ov Adres: Adres: Postcode: Plaats: Postcode: Plaats: Telefoon: {o.a. voor bezorgcontrole) Telefoon: (o.a. voor bezorgcontrole) E-mailadres: E-mailadres: Geboortedatum: Geboortedatum: Bank-/qirorekeninq: Bank-/qirorekeninq: Handtekeninq: Handtekeninq: Stuur deze bon naar: De PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes of kijk op www.pzc.nl Alleen originele, volledig ingevulde bonnen worden in behandeling genomen. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61