Rock Republic provoceert de dopingjagers Heracles schrijft historie met plaats in halve finale Maaskant nadrukkelijk in beeld bij NAC Breda Amerikaanse ploeg zet deur open voor Sevilla, Hamilton en Botero. Roda JC schaart zich met moeite bij laatste vier in KNVB-beker. Eerstedivisionist MW rekent op het vertrek van zijn oefenmeester. 34 Woensdag 27 februari 2008 PZC met geblindeerde ramen. En de ge contracteerde renners moesten niet alleen hard kunnen fietsen, ze moesten vooral in het oog lopen met spectaculaire tatoeages. Ze moesten zijn zoals Kayle LeoGran de, de sprinter van de ploeg. Ar men en benen volledig beschil derd, stond hij symbool voor het imago van de ploeg die Ball op po ten wilde zetten. Wild, rebels en wars van alle con venties: zo staat Ball in het leven en zo wil hij zich ook in de sport wereld profileren. Hoewel fietsend Amerika vorig seizoen geregeld met de ogen knipperde, wil Ball in 2008 nog vele stappen verder gaan. Met een aantal spraakmaken de transfers bewees de baas van modemerk Rock 8c Republic dat hij zich door niemand de les laat lezen. De eerder voor bloeddoping geschorste Tyler Hamilton mag zich bij Rock 8c Republic komen rehabiliteren. Santiago Botero en Oscar Sevilla, beiden genoemd als hoofdrolspelers in Operacion Puer to, krijgen eveneens de zegen van Michael Ball: 'Op alles wat ik doe in mijn leven wil ik mijn stempel drukken' Ball. Ook Victor-Hugo Pena, voor malige knecht van Lance Armst rong, en veelvoudig Amerikaans kampioen Fred Rodriguez rijden in 2008 voor het controversiële team. En als klap op de vuurpijl werd ook nog de flamboyante Ma rio Cipollini, een goede vriend van Ball, toegevoegd aan het toch al kleurrijke gezelschap. Dat 'Cipo' het fietsen nog niet is verleerd, bewees hij vorige week door in de tweede etappe van de Ronde van Californië als derde te finishen in de massasprint. Van de bijna 41-jarige Italiaan mag wor den verwacht dat hij de normen en waarden van Rock 8c Republic met glans verdedigt. Grijze mui zen zijn in het team van Michael Ball niet welkom. bemoeien met het privéleven van individuen wordt voor mij een grens overschreden. Voor mij is de dopingjacht niet legitiem. Het is te gek voor woorden dat dopingin- stanties hun eigen protocollen be denken om renners aan de schand paal te kunnen nagelen. Ik wil mijn nek uitsteken om dat in de toekomst te voorkomen", liet Ball onlangs weten in het Amerikaanse wielermagazine VeloNews. Ball maakt van zijn hart geen moordkuil. Rock 8c Republic moet het Amerikaanse circuit snel ont groeien. Door volgend seizoen een alliantie aan te gaan met een Euro pese geldschieter hoopt Ball te pro moveren naar de eredivisie van het internationale wielrennen. En dan, hoopt Ball, reiken de bomen tot in de hemel. Vijf jaar geeft hij zichzelf om met zijn renners een gooi te doen naar de eindzege in de Tour de France. Dat zijn ambities in de wielerwe- reld nauwelijks serieus worden ge nomen, kan de dadendrang van de Amerikaan nauwelijks tempe ren. „Op alles wat ik doe in mijn le ven wil ik mijn stempel drukken. Maar ik neem wel altijd de verant woordelijkheid voor mijn eigen da den." Tegenstanders heeft Ball intussen ook in zijn eigen familie. Niet lan ger opgewassen tegen het dictato riale bewind van zijn baas trok ploegleider Frankie Andreu de deur van Rock 8c Republic achter zich dicht. Met name de komst van een handvol besmette renners was hem te gortig. „Ik heb geen en kele inspraak gehad in de transfer- politiek. Dat is voor mij onverteer baar. Ik kon me niet langer vereen zelvigen met de manier waarop Rock 8c Republic zich in het wiel rennen wil manifesteren", gaf Andreu in VeloNews een verkla ring voor zijn vertrek. Het is kri tiek die Michael Ball zich niet zal aantrekken. Het enige wat hij wil is de gevestigde orde in de wieler- wereld op zijn kop zetten. Ball: „Ik leg me niet neer bij de Gestapo- praktijken van de dopingjagers." door Patrick Delait DEN HAAG - Behalve modekoning is Michael Ball ook de eigenaar van Rock 8c Republic, de meest controversiële wielerploeg van dit moment. Door dopingzondaars Ty ler Hamilton, Santiago Botero en Oscar Sevilla te omarmen en de ge pensioneerde veteraan Mario Ci pollini een contract aan te bieden, is Ball de baas van een heuse 'schandaalploeg'. Toen Ball vorig seizoen begon met zijn eigen wielerploeg Rock 8c Re public, stond één ding als een paal boven water. Overal waar zijn ren ners aan het vertrek kwamen, wil de Ball een onuitwisbare indruk achterlaten. Mooie en extravagant geklede vrouwen moesten het team overal vergezellen. Het wagenpark van de ploeg moest bestaan uit zwarte Cadillacs De kleurrijke Kayle LeoGrande staat symbool voor de ploeg. foto GPD/LD Van de verontwaardiging die zijn beleid oproept, ligt de teameige naar geen seconde wakker. Inte gendeel. Het is juist zijn bedoeling om te shockeren. Volgens de on dernemer is het de enige manier om de wielerwereld wakker te schudden. „Ik ken geen enkele an dere sport die zichzelf zo kapot maakt als het wielrennen. Ik be schouw het als mijn taak om de in dividuele renner te beschermen te gen hogere machten. Als dopingin- stanties en overheden zich gaan Mario Cipollini HAARLEM - Voor het eerst in de his torie heeft Heracles Almelo zich ge plaatst voor de halve finales van het bekertoernooi. De eredivisio- nist was gisteravond veel te sterk voor Haarlem, de nummer acht tien uit de ]upiler League: 1-5. Gert Heerkes, trainer van de Alme- loërs, zei vooraf: „Dit is de enige wedstrijd in het jaar waar iedereen ervan uitgaat dat Heracles wint." Die ongewone situatie leek zijn ploeg aanvankelijk te verlammen. Heracles liet zich de eerste minu ten afbluffen door het onbevan gen spelende Haarlem. De thuisclub nam al na vijf minu ten een voorsprong. Linksbuiten Giorgio Berkleef, vervanger van de geschorste Tholenaar Wilmer Kou semaker, slalomde vanaf de mid denlijn naar de 1-0. Met zijn doel- Everton punt bezorgde Berkleef de dolen thousiaste Haarlem-supporters zo waar hoop op een nieuwe stunt. De ploeg van trainer Jan Zoutman schakelde op de weg naar de kwartfinales onder meer al verras send Willem II uit. De tweevoudig bekerwinnaar (1902 en 1912) was vervolgens ook te sterk voor FC Eindhoven en RKC Waalwijk. Exact drie minuten mocht Haar lem dromen van een plaats in de halve finales. Na de gelijkmaker van Robbert Schilder was Heracles wakker. In vijftien minuten tijd liep de ploeg uit Almelo vervol gens uit naar 3-1, door goals van Everton en Srdjan Lakic. Daarna scoorde Everton nog twee keer. Favoriet Roda JC bereikte later op de avond als tweede ploeg de hal ve finale. Het ging bij eerstedivisie- club FC Dordrecht echter niet zon der moeite. Geholpen door een blunder won de nummer zeven van de eredivisie met 1-3. In een aardige eerste helft was de eerstedi- visieclub bepaald niet de mindere van Roda. Dordrecht kreeg zelfs meer en betere kansen. Via Ro land Lamah en Marcel de Jong kwam Roda echter op 0-2. Na de 1-2 van Ibad Muhamadu maakte Anouar Hadouir de 1-3. door Dennis van Bergen BREDA - MW houdt er serieus re kening mee dat coach Robert Maaskant na dit seizoen opstapt. De coach uit Breda kan vertrekken wanneer zich voor 1 maart een ere divisieclub meldt. Zo niet, dan is Maaskant ook na de zomer werk zaam bij de verrassende nummer vijf uit de eerste divisie. De kans op een langer verblijf van de coach achten ze in Maastricht echter minimaal. De clubleiding heeft al een andere trainer bena derd om Maaskant (39) op te vol gen. Die zou al op korte termijn ge presenteerd kunnen worden. Vol gens goed ingevoerde bronnen bij MW is Maaskant al enige tijd se rieus in gesprek met NAC. De Bre dase club neemt, zoals bekend, na dit seizoen afscheid van succes- coach Ernie Brandts. Maaskant zelf ontkent in gesprek te zijn met NAC. „Ik hoor van al les, maar niemand heeft me bena derd", bezwoer hij maandagavond. Dat is wél het geval. Er is contact geweest tussen beide partijen. De coach liet vorige week wel weten oren te hebben naar een overgang. „Ik ben heel duidelijk. Ook naar MW toe. Als NAC mij benadert, wil ik de stap maken. Ik heb altijd geroepen dat ik er ooit wil wer ken. En die wens staat nog steeds." Bronnen binnen NAC benadruk ken dat Maaskant slechts één van de kandidaten is om Brandts op te volgen. Nu topfavoriet Gertjan Ver beek geduldig wacht op een grote club, Adrie Koster in gesprek is met PSV om coach Huub Stevens te gaan assisteren en Sef Vergoos- sen zijn trainersloopbaan beëin digt, lijkt de weg niettemin vrij voor Maaskant, Als Robert Maaskant volgend sei- zoen NAC onder zijn hoede wil hebben, moet hij zijn huidige club MW deze week uitsluitsel geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60