n Laatste fase strijd om televisierechten voetbalcoach van het jaar 33 36 en 37 35 Mediabedrijven kunnen alleen vandaag nog een bod uitbrengen. Nederland heeft nu wereldtopper squash Connecties Advocaat moeten ADO helpen Karl Vergouwen wordt trainer Steenbergen Dammer Prosman zint op wereldrecord Martin Verkerk maakt zijn rentree in Texas Tour-zege Jan Janssen herdacht met toertocht DTI 11 m P lf"i Sf i p t Wh Op zaterdag speelt Hoek in het stadion, op zondag Terneuzen Woensdag 27 februari 2008 Volleybalsters Forza zijn gebrand op revanche in topper Tip? sport@pzc.nl door Gerard Borgman DEN HAAG - De strijd om de televi sierechten van het eredivisievoet bal begint vandaag aan zijn laatste fase. Veel clubs volgen de zaak met zweet in de handen, want de voet balbeelden dreigen aanzienlijk minder geld op te gaan leveren. „Als we straks maar niet hoeven te bezuinigen op het voetbal", zegt al gemeen directeur Paul van der Kraan van Vitesse. Geïnteresseerde mediabedrijven kunnen vandaag hun laatste bod uitbrengen op de live-beelden en de samenvattingen van het eredivi sievoetbal. Het is al de derde bie dingsronde. De eerste twee verlie pen niet tot tevredenheid van de Eredivisie CV (ECV), de belangen vereniging van alle achttien eredi visieclubs. Het huidige, aflopende contract met RTL (samenvattin gen) en Tele2 (live-wedstrijden) was jaarlijks nog goed voor onge veer 70 miljoen euro, maar tot dus ver is er nog niet meer geboden dan 50 miljoen. Een flinke tegen valler voor de ECV, maar directeur Alex Tielbeke vindt het te vroeg voor paniek. „De bedragen die nu genoemd worden zijn allemaal speculaties", zegt hij. „Het lijkt me in deze fase niet handig daar op in te gaan. Wij gaan deze week een advies neerleg gen, dat gaat naar de clubs en die zullen over twee weken beslissen. Pas dan is er een besluit en heeft het zin te reageren." De hoop van de ECV is vooral ge vestigd op stijgende inkomsten uit de live-wedstrijden. „In de landen om ons heen leveren de live-beel den veel meer op dan bij ons", al dus Tielbeke. „Daar ligt voor ons dus zeker een belang. Maar het zal nooit ten koste gaan van de samen vattingen op het openbare net." Voor de samenvattingen zou tot dusver slechts 20 miljoen euro ge boden zijn (NOS), tegenover de huidige 35 miljoen van RTL. In dien de beelden daadwerkelijk veel minder geld zullen opbren gen, dan lopen de clubs behoorlijk wat inkomsten mis. Dat kan verstrekkende gevolgen hebben. Vitesse bijvoorbeeld is momenteel druk bezig met een schuldsanering. Voor de Arnhem se club zou een daling van de tele- visiegelden een nieuwe financiële tegenvallen betekenen. „Ik weet niets over de hoogte van de biedin gen die nu worden gedaan", zegt Vitesses algemeen directeur Paul van der Kraan. „Bij veel clubs staan de kosten vast. Mochten de Vandaag vindt de derde en laat- ste biedingsronde op de live-beel den en samenvattingen van het eredivisievoetbal plaats. Veel clubs volgen die met argusogen. televisiegelden minder worden, dan moet je kijken hoe je dat kunt compenseren. Het enige budget dat kan variëren is het spelersbud get. Maar het zou heel jammer zijn als je daar aan komt, als het ten koste zou gaan van het voetbal." In grote lijnen geldt dat verhaal voor nagenoeg alle clubs. Hoe klei ner de club, hoe lager de begro ting, hoe afhankelijker de club is van de televisiegelden. Dat geldt ze ker ook voor de eerste divisie, waarnaar een klein deel van de op brengsten vloeit. In de huidige begroting van Vites se (ruim 14 miljoen euro) is 3 mil joen uit televisiegelden opgeno men. Dat is 22 procent. In de eredi visie ligt dat percentage gemiddeld op 17 procent, in de eerste divisie op 20. „Het varieert van 10 tot 50 procent", zegt KNVB-woordvoer- der Frank Huizinga. Vijftig procent, dus de helft van de begroting. De bondsman wil niet zeggen om welke club het gaat, maar duidelijk is wel dat de dans om de televisiebeelden zeker ook in de onderste regionen van het profvoetbal met argusogen zal wor den gevolgd. ALMERE - Squashster Natalie Grin- ham heeft een Nederlands pas poort. De nummer twee van de wereld, geboren in Australië, speelt van 5 tot en met 8 maart in Kuala Lumpur haar eerste toer nooi voor ons land. De 29-jarige Grinham is getrouwd met viervou dig Nederlands squashkampioen Tommy Berden. Ze woont al ze ven jaar in Nederland en staat sinds februari 2005 onafgebroken in de top vijf van de wereld. DEN HAAG - Dick Advocaat gaat op de achtergrond ADO Den Haag helpen. „We hebben met Advocaat gesproken en hij is bereid om mee te denken", aldus interim-direc teur John Arzbach. „Hij krijgt geen functie binnen de club, je moet het meer zien als een vrien dendienst, hij wordt een soort am bassadeur van de club." Arzbach denkt daarbij aan hulp op tech nisch gebied en de connecties die de 60-jarige coach heeft. GOES - Karl Vergouwen is volgend seizoen hoofdtrainer van Steenber gen. De Vlissingse oefenmeester wordt bij de Brabantse voetbal club, momenteel koploper in de derde klasse B, de opvolger van Peter Maas die naar hoofdklasser Baronie vertrekt. Vergouwen is momenteel aan zijn eerste seizoen bij Goes bezig. Daar voor was hij trainer bij VCK, Oost- kapelle en Kloetinge. DELFT - De Delftse grootmeester Erno Prosman doet begin juli een poging het wereldrecord simul taan blinddammen te verbeteren. Het huidige record is in handen van Ton Sijbrands. De 35-jarige Prosman, ooit jeugdwereldkampi oen, verwacht twintig uur nodig te hebben om de benodigde score van minimaal 70 procent te halen. Sijbrands deed er afgelopen okto ber tegen 25 geselecteerde dam mers acht uur langer over. HARLINGEN - Martin Verkerk maakt deze week bij het fïiture- toernooi in Amerikaanse Harlin- gen (Texas) zijn rentree in het in ternationale circuit. De tennisser kreeg een wildcard. Verkerk speel de vorig jaar september zijn laatste wedstrijd in Duitsland. In 2007 maakte hij gebruik van zijn be schermde ranking die hij over hield na operaties aan de schou der. Hij verloor telkens in de eerste ronde. Hij is 676e van de wereld. BREDA - Met een toertocht over het parkoers van de Ronde van Frankrijk van 1968 wordt komen de zomer herdacht dat de Neder lander Jan Janssen veertig jaar gele den de Tour won. De toertocht die op 24 juni in Breda begint, volgt grotendeels de route van de Tour van 1968 en eindigt uiteraard in Pa rijs. Op 21 juli zal de oud-Tourwin naar net als bij de start aanwezig zijn. Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt door; ..•.•/'"eó':-'"'"!.' Top 10 Algemeen klassement 10 Michel Marie de Jonge Piet Pladdet Paul Thomas Jeffrey Marcel Rooze Jouke van Dam Kees Huizen Elmar de Kok Top 10 Rondeklassement Positie; Naam: 1 Sluwe de Vos 2 Hans de Groot 3 Lennart 4 Joyce 5 Klooster/Wallenburg 6 Vennievanhee 7 E. Lijbers 8 E. van de Ven 9 Spartaan007 10 Asttrid en Edward Micky boys Vosje FC Wonderstok Scheldemondl FC Talm FC Bal op het dak Stelletje prutsers Fc de bikkelaars TobCoach Ektor FC List en Bedrog Formidable LekkerBak Fc knudde FC de Leugenaars Vc vennie Timo de kampioen De Grasvreters Spartaan007 Fn A3 Laar Vlissingen Heerenhoek Terneuzen Vlissingen Meliskerke Vlissingen Lewedorp Oostkapelle Goes Kerkwerve Woonplaats: Vlissingen Hansweert Vlissingen 's-Gravenpolder Vlissingen Oostburg Vlissingen Serooskerke Nieuwdorp Vlissingen 918 914 912 907 900 900 893 886 883 879 66 64 58 57 56 56 56 55 55 55 Top 5 Superleague Klassement Appeltje eitje Volharding Meeuwen Scheldemond Oostkapelle Lewedorp 7958 Ovezande 7875 Zoutelande 7634 Vlissingen 7473 Oostkapelle 7400 I r tl*. ff? Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach De miljoenendans van de voetbaltelevisie PZC Rolant Quist|GN,ANP Mediabedrijven bieden tot en met vandaag op de voetbal rechten van dit seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59