Rijschool Vader Dow wil uitbreiden Borsels energieproject wekt belangstelling andere gemeenten Provincie dekt Bevelandse vuilstort af Belgisch westkapeiie krijgt je zoekt je rot naar Appelmarkt 14 nieuw zwevend ziekenhuis 7 7 Lessen tegen goedkoop tarief? Lessen in Goes nu ook mogelijk Concern biedt opening voor overleg verzilting Braakmanpolders Schermen Project Energie Sociaal slaat vleugels uit naar Goes en Terneuzen. Vlissings jongetje licht gewond bij aanrijding Zaamslag krijgt een eigen rockfestival Hypermoderne architectuur op steenworp afstand Sluis. Tientallen panden in Zierikzee hebben geen huisnummerbordje. w pzc Woensdag 27 februari 2008 25 Nu voor schoolverlaters nog voordeliger! www.rijschoolvader.nlrijschoolvader@zeelandnet.nl tel./fax: 0118 - 477 221 mob.: 06 - 229 37 333 door Conny van Cremberghe terneuzen - Dow Chemical is in gesprek met de provincie over de mogelijke verzilting van de Noor delijke Braakmanpolders. „Wij zijn gelukkig dat we nu om de tafel zitten en door de provin cie gehoord worden over onze be zwaren tegen deze plannen", zegt algemeen directeur Peter Holicki van het Terneuzense chemiebe drijf. Gedeputeerde Frans Hamelink (na tuur) is verheugd over de handrei king van het bedrijf. In maart volgt overleg over de gedane sug gestie. Dow kantte zich vorig jaar nog fel tegen de mogelijke aanleg van drie honderd hectare getijdennatuur in de Noordelijke Braakmanpolders. Vooral omdat dit tot gevolg zou hebben dat de Terneuzense vesti ging van het concern vrijwel volle- dig omsloten zou worden door na tuurgebieden. De bedrijfsvoering zou daaronder komen te lijden en ook zou Dow beroofd worden van toekomstige expansiemogelijkhe den. Volgens topman Holicki is Dow nog altijd van mening dat de be vindingen van de commissie Mal- jers voor wat betreft de verzilting van de Braakmanpolders hout snij den. Maljers stelde dat 'het toela ten van getij in het noordelijk deel van de Braakman om maatschap pelijke en economische redenen niet wenselijk is, wegens de belan gen van Dow Chemical en die van bestaande verblijfsrecreatie'. „Maar", zegt Holicki, „we begrij pen ook dat een patstelling geen oplossing biedt. De provincie wil verder met natuurontwikkeling en Dow wil de huidige bedrijvigheid Chemiebedrijf wil toekomst vei lig stellen door uitbreidingsmoge lijkheden te vragen in westelijke richting, omdat natuurontwikke ling elders de groei blokkeert. niet in gevaar brengen en in de toe komst ook in Terneuzen verder kunnen groeien." Volgens gedeputeerde Hamelink heeft Dow nu een goede opening geboden voor verder overleg over de ontwikkeling van estuariene na tuur in het middengebied. Hamelink: „Wij zijn blij dat Dow Chemical met ons meedenkt. Maar het is echt nog niet zo dat we over de gedane suggestie een standpunt hebben bepaald." Holicki heeft er echter alle vertrou wen in dat Dow er met de provin cie uitkomt. „Het is echt niet zo dat wij als bedrijf geen oog zou den hebben voor natuurontwikke ling. Integendeel", aldus de top man. „We zijn al jaren hoofd spon sor van het Land van Saeftinge. Dat zijn we met reden. Nu vragen wij om een groeimogelijkheid op langere termijn, na 2020, als de Mosselbanken volgebouwd zullen zijn. Het zou logisch zijn als we aansluitend op dit gebied binnen dijks groeimogelijkheden zouden hebben." door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het in Borsele vrij succesvolle project 'energie so ciaal' slaat de vleugels uit naar de rest van Zeeland. De gemeenten Goes en Terneuzen hebben interes se getoond. 'Energie sociaal' is in maart vorig jaar in Borsele begonnen. Het is voor mensen met een laag inko men bedoeld. Zij krijgen - als ze dat zelf aanvragen - een energiebe sparingsadvies en een energiebox met onder meer spaarlampen en waterbespaarders ter waarde van 45 euro. Voor het project zijn uit- door Luc Oggel 's-heer arendskerke - De voorma lige vuilstortplaats aan de Polderse- dijk in 's-Heer Arendskerke krijgt een ander aanzien. In opdracht van de provincie dekt firma Hoon- dert uit 's-Heerenhoek de vuilstort de komende weken af met een nieuwe laag grond. Het werk be gint morgen. In totaal wordt zo'n 15.000 kuub grond, afkomstig uit Vlissingen, aangevoerd. Daarvoor zullen de ko mende drie weken zes vrachtwa gens per dag af en aan rijden. De locatie is in handen van Staastbos- beheer en blijft natuur, in de vorm van een weiland. De provincie is sinds 2006 bezig met het afdekken van voormalige vuilstorten. In Zeeland zijn er 283 locaties. Dertig zijn er inmiddels gedaan. keringsgerechtigden opgeleid als consulent. Tot nu toe hebben ruim tweehon derd huishoudens in Borsele mee gedaan aan het project. De doel groep is veel groter en omvat 3500 Borselse huishoudens na het op rekken van de inkomensgrens tot 120 procent van het minimumin komen. Als werkervaringsproject pakt 'Energie sociaal' zeker goed uit. Van de tien opgeleide consulenten heeft de helft bij een andere werk gever een baan gevonden. Borsele is bezig het project een oppepper te geven. Bij de doelgroep valt bin nenkort een actiekaart in de bus. Onder de eerste vijftig inschrijvers wordt een Sony fotocamera ver loot. vlissingen - Een 6-jarig Vlissings jongetje is gisteren omstreeks 15.30 op de Flamingoweg in zijn woon plaats licht gewond bij een aanrij ding. Een 38-jarige Middelburgse reed in de auto vanuit stilstand achteruit, de verlaagde stoep op, waar het kind gehurkt met zijn schoenen bezig was. Het jongetje liep alleen blauwe plekken en schaafwonden aan zijn been op. zaamslag - Zaamslag krijgt een rockfestival. De Stichting Jeugd Ac tiviteiten Zaamslag houdt 10 mei namelijk het festival Stropierock in een tent. Voorlopig wordt uitge gaan van drie optredende bands. Ook zijn er ludieke activiteiten met en rond stroop De bewoners van Zaamslag worden in de streek ook wel stropielekkers genoemd. MIDDELBURG - Zeven meter brede en twee meter hoge te om een tijdelijke oplossing. Het is namelijk de bedoe- schermen moeten de zichtbaarheid van de rotonde op ling dat in de nabije toekomst daar een kunstwerk komt de Schroeweg bij Middelburg vergroten. De schermen te staan, waardoor de zichtbaarheid wordt vergroot, werden gisteren geplaatst. Het gaat volgens de gemeen- foto Lex de Meester door Frank van Cooten westkapelle - Het nieuwe zieken huis in Belgisch Westkapeiie, op een steenworp afstand van Sluis, krijgt een hypermoderne uitstra ling. De bouw op een terrein van twintig hectare tussen de Natiën- laan en Kalvekeetdijk begint in 2011 en duurt drie jaar. De investe ring wordt geraamd op ongeveer 105 miljoen euro. De constructie zweeft als het ware boven het landschap en wordt ge domineerd door licht en natuur. Alle verblijfskamers zijn naar het polder- en golflandschap georiën teerd. De gevels zijn ontworpen als een dempende huid. De nieuwe zorgcampus bestaat naast het ziekenhuis ook uit een re validatiecentrum, zorghotel, poli kliniek, auditoria, publieke evene mentenruimte en helihaven. De gemeente Knokke-Heist is be gonnen met de onteigeningsproce dure. De onteigende gronden wor den geruild met andere landbouw gronden. De nieuwbouw is een ini tiatief van vzw Gezondheidszorg Oostkust. Deze zorgorganisatie is het resultaat van een fusie tussen het AZ Koningin Fabiola in Blan- kenberge en AZ Onze-Lie- ve-Vrouw Ter Linden in Knok ke-Heist. Het huidige ziekenhuis in Knokke is te krap en kent een moeilijke ontsluiting. door Martijn de Koning zierikzee - Bezorg maar eens een brief bij Appelmarkt 8 in Zierik zee. Of ga als ambulancebestuur der, wanneer 'elke seconde telt', maar eens zoeken naar een zieke 'in die eettent aan Havenplein 4'. De straat zal je wel vinden. Maar het juiste nummer, dat kan nog wel eens lastig worden. Dat staat in ieder geval niet op de gevel. Natuurlijk, de meeste mensen zul len op de enveloppe zetten dat de postbode bij de Stadsbakkerij (Ap pelmarkt 8) moet zijn, of in de te lefoon roepen dat de ziekenwagen zich naar Dean's Fastfood (Haven plein 4) moet spoeden. Er zijn in de binnenstad van Zierikzee ook woningen zonder nummer, weet postbode Eva Pacakova. „Ik denk dat twintig procent van de panden geen nummer op de gevel heeft. Inmiddels ken ik ze uit m'n hoofd. Maar dat heeft even geduurd. En dan nog gooide ik wel eens een brief in de verkeerde bus." 'Doortellen' (twee huizen voorbij nummer 15 zal nummer 19 wel zit ten) werkt ook niet altijd. Want wie kan er nou raden dat de He- ma Appelmarkt 10,12,14 én 16 be slaat als dat niet op de muur staat? GroenLinks op Schouwen-Duive- land maakt zich zorgen over het ontbreken van huisnummerbord jes. Lastig voor de postbode en gevaarlijk in noodgevallen. De verwarring is voor de Schou- wen-Duivelandse GroenLinks-frac- tie reden om eens bij het college te informeren of daar niets aan te doen is. De partij leverde een lijst je in met tientallen panden zon der nummer. Het gaat vooral om winkels, maar ook om woningen. Raadslid Theo de Gelder geeft aan zich vooral zorgen te maken over noodgevallen. „Ik ben bang dat hulpverleners zich rot moeten zoe ken naar het juiste adres." De op merking dat ambulances toch uit gerust zijn met een tomtom, gaat er bij De Gelder niet in. „Ik denk dat die helemaal niet goed gepro grammeerd zijn als er al jaren geen nummers op de huizen staan." Burgemeester en wethou ders buigen zich de komende we ken over de vragen van De Gelder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51