een uitroep of een grote stoel 'Sint Laurens moet geen slaapstad worden' GL wil bevoorrading coffeeshop legaliseren 22 gele kaarten bij actie Spinhuisweg Nekpijn na aanrijding vier auto's Middelburg Apparatuur gestolen uit auto in Vlissingen Reacties op plannen voor uitbreiding van Middelburg tot 2030. DE MOEDERS VAN KLARENBEEK W PZC Woensdag 27 februari 2008 23 VLISSINGEN - Groenlinks in Vlissin- gen wil dat de coffeeshops in de stad niet meer worden vervolgd voor het inkopen van softdrugs. In tegenstelling tot de verkoop en het gebruik ervan is de bevoorrading niet gelegaliseerd en ook niet ge doogd. GL wil dat het gemeentebe stuur met politie en justitie afspra ken maakt over deze 'achterdeur- problematiek'. MIDDELBURG - Een 20-jarige Vlis- singse vrouw heeft nekklachten overgehouden aan een kop- staart- botsing, gisteren om 14.30 uur op de Looierssingel in Middelburg. Een 42-jarige Middelburgse auto mobiliste remde voor een over steekplaats. Achter haar remden een 20-jarige Vlissingse bestuur ster en Middelburgse automobilist. Een 49-jarige Oostburgse vrouw kon echter niet tijdig stoppen. MIDDELBURG - Schoolkinderen heb ben gistermorgen 22 gele kaarten uitgedeeld aan automobilisten die te hard reden op de Spinhuisweg in Middelburg. TWee personen kre gen een bekeuring, achttien be stuurders kregen een groene kaart omdat ze zich aan de snelheid hiel den. De campagne 'gewoon dertig' is bedoeld om automobilisten te wijzen op hun gedrag. Elke week is een andere straat aan de beurt. De schommelstoel Eureka! van Wies de Bles. foto Lex de Meester De ontknopping van Atelier van Lieshout. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een navigatiesysteem en een oplader voor een mobiele telefoon zijn gestolen uit een per sonenauto in de Ambrosius Bos- schaertstraat in Vlissingen. De auto werd in de nacht van maandag op dinsdag opengebro ken toen hij geparkeerd stond. De waarde van de gestolen goederen is niet bekend bij de politie, even min als de schade door de vernie lingen. De Moeders van Klarenbeek van Birthe Leemeijer. foto Lex de Meester De Plant van Leonie Ruissen. foto Lex de Meester Toekomstplannen Middelburg Sint Laurens O uitbreidingsgebieden woningbouw 2015-2030 open gebieden 4 tussen bebouwing r 1 Arnemuiden /Middelburg door Maurits Sep SINT LAURENS - Het is heerlijk rus tig wonen in Sint Laurens. Maar het dorp moet geen slaapstad van Middelburg worden, waarschuwt secretaris Frans Hanse van de dorpvereniging. „Wij willen hier geen huizenzee." Het is zijn mening en nog niet die van de dorpsvereniging, stelt Han se. Die komt donderdagavond pas bijeen. Dan wordt een hartig woordje gesproken over het plan van de gemeente Middelburg om aan de oostkant van het dorp een nieuwe woonwijk te bouwen met een nog onbekend aantal huizen. 'Groot Sint Laurens' heet het dorp in de herziene kwaliteitsatlas van Middelburg voor 2030. Tot 2015 worden ten zuidwesten van het dorp 150 huizen bijgebouwd, na Vlissingen 'Oost- Souburg 2015 volgt de oostkant. Hanse snapt die denkwijze wel. „Het landschap aan die kant wordt toch al verpest door de aanleg van de N57. Dan kun je de ruimte tussen het dorp en de weg wel volbou wen, zullen ze denken. Maar waar- PZC Donja Odijk om doe je dat dan niet eerst, en wacht je met de wijk ten zuidwes ten van het dorp? Maar dat zeg ik heel voorzichtig, want in het dorp denken andere mensen er onge twijfeld anders over." Hanse is licht teleurgesteld dat hij het nieuws over de uitbreiding van het dorp in de krant moest le zen. „Wij hebben het college ge vraagd of we mogen meepraten. Dat is ons toegezegd, maar de prak tijk blijkt anders. We zullen er dus zelf weer achteraan gaan." Dat hoeven ze niet in Arnemui den en de Griffioenwijk - de twee andere uitbreidingslocaties voor Middelburg. „Ik ken het plan niet, maar ik kan me voorstellen dat het thuishoort in het project Wijk van de Toekomst, waarmee we bezig zijn", zegt Marco Paauwe, lid van die projectgroep. „Dat gaat over wonen, sociale samenhang, voor zieningen. Het lijkt me verstandig dat de gemeente daar het draag vlak voor uitbreiding van de Griffi oen gaat polsen, want het zal zon- Middelburg wil tussen 2015 en 2030 6000 nieuwe huizen bou wen ten oosten van Sint Laurens, ten westen van de Griffioenwijk en ten noorden van Arnemuiden. der meer tot discussie leiden. Of het op weerstand zal stuiten, durf ik niet te voorspellen." In Arnemuiden heeft de bevolking meegesproken in het project Rond om Arnemuiden. Daarom staat voorzitter Kees d'Huy van de wijk- beheergroep niet te kijken van het plan van de gemeente. „De wijk Hazenburg kan worden uitgebreid tussen de bestaande wijk en de Derringmoerweg. En tussen de spoorlijn en de Veerseweg kunnen volgens Rondom Arnemuiden vier- tot achthonderd huizen ko men. In Arnemuiden heb je per jaar al tien tot twintig huizen kei hard nodig om de gewone groei op te vangen." d'Huy kan zich wel wat voorstellen bij de schrik in Sint Laurens. „Dat is een veel klei nere kern dus die wordt al snel twee keer zo groot. En met een zootje huizen rond het dorp schiet je niet veel op. Wij hebben nog winkels om te behouden, maar die hebben ze daar ook al niet meer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49