Parkeergarages ook op zondag open En plotseling is het afgelopen met café Nationaal Onteigenen valt zwaar 21 WALCHEREN 36 23 Ondernemers blij met 24-uurs openstelling garages Middelburg. De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Roddelkont Deel leden Waterschap Zeeuwse Eilanden tegen onteigenen van grond. WMÊÊt M m m Woensdag 27 februari 2008 John de Jong kan gewoon niet meer verder 'Sint Laurens moet geen slaapstad worden' Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Eind van dit jaar kunnen automobilisten op ieder uur van de dag, zeven dagen in de week terecht in de Middelburgse parkeergarages. „Eindelijk", zegt Henk Boers, voorzitter van de Ver eniging Ondernemers Middelburg. „Daar vragen we zo langzamer hand al tien jaar om." Geld was altijd het grootste be zwaar tegen ruimere openstelling van de parkeergarages. Als de kel ders open zijn, moet er personeel aanwezig zijn in ten minste één ga rage. Een dagdeel zou volgens de gemeente duizend euro kosten. Daar is nu een oplossing voor: het is niet langer nodig om personeel in te zetten. De garages worden met camera's in de gaten gehou den. Als er iets aan de hand is, wordt er een beveiliger heen ge stuurd. Niet alle parkeerkelders doen mee. Die aan de Kanaalweg, onder het stads- en waterschapskantoor gaat 's nachts gewoon dicht. „Daar is het niet nodig om langer open te zijn", zegt wethouder Huub van Klinken, de vervanger van de ver keerswethouder Frank Streng, die met vakantie is. „De mensen die daar staan, zijn voornamelijk vaste gebruikers." Met de ruimere openstelling van de parkeerkelders neemt de ge meente een voorschot op het nieu we parkeerbeleid dat later dit jaar wordt vastgesteld. „Dat staat er ver der los van", zegt Van Klinken. „Het is ook niet zo dat er veel par keerplaatsen in de binnenstad ver dwijnen." Bewoners kunnen een abonnement kopen voor de par keergarages. „De gemeente is eindelijk verstan dig geworden", zegt Boers. „Als je naam wilt maken als toeristenstad, dan moet je zorgen dat mensen hun auto op een goede manier kwijt kunnen. Zeker voor de hore ca is het van groot belang dat de W* Ondernemers in de Middelburg- se binnenstad zijn blij met het plan om de parkeergarages voortaan 24 uur per dag open te stellen. garages langer open zijn. Zodat je niet halverwege het diner je auto moet gaan ophalen." Op koopzondagen zijn de parkeer garages nu altijd gesloten. Bezoe kers van de stad moeten vaak lang zoeken tot ze een parkeerplaats ge vonden hebben. „Als je toestaat dat de winkels op zondag open zijn, en zover zijn we intussen wel, dan moet je ook zorgen dat de stad bereikbaar is", zegt Boers. „Het nieuwe parkeerbeleid is erop gericht om auto's uit de binnen stad te weren. Waar moeten ze an ders staan. In Vlissingen?" foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een briefje op de deur bedankt de vaste klanten die voor een gesloten deur staan. „De eigenaar heeft besloten om Natio naal per direct dicht te doen. Dit is niet de keus van het team. Wij ba len hier ook erg van. Het team be dankt iedereen voor de vele leuke en gezellige momenten." Café Na tionaal in Middelburg is sinds zon dag dicht. Definitief. Eigenlijk zou het café pas in de zo mer worden gesloten. Een project ontwikkelaar gaat het café ombou wen tot winkels en appartemen ten. Zondag kreeg het personeel plotseling telefonisch van de eige naar te horen dat de zaak per di rect dicht moest. Het personeel, één fulltimer en een stel partti mers, staat op straat. „Het is een hele klap voor Middel burg", vindt de bedrijfsleider. „Voor de jeugd blijft er op deze manier heel weinig over. Het is ne gen jaar lang een levendige, mooie kroeg geweest." Nationaal was de enige echte kroeg op de Markt. De gemeente heeft aan die kant van het plein lie ver winkels dan horeca. Als er meer winkels op de Markt komen, loopt het winkelend publiek mak kelijker van de Lange Delft naar de Langeviele, is het idee. Café Nationaal aan de Middelburgse Markt is per direct gesloten. Op www.veilingkranten.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! Tip? redactie@pzc.nl Negentig jaar is-ie, die man uit Vlissingen. En hij woont nog zelf standig. Elke visite wordt getrak teerd op een bak koffie en nieuw tjes uit de buurt. Want de buur man, die heeft zich aan zijn hart laten opereren, rookt nog als een schoorsteen. En hij fietst voor el ke boodschap een dorp verderop, omdat alles daar een paar euro cent goedkoper is. Die nieuwe bu ren van de overkant nemen het ook niet zo nauw hoor. „Moetje die gordijnen zien hangen?", be commentarieert hij. Ja, eenzaam is het wel. Want de een na de an der valt weg. Maar in een verzor gingshuis wonen? Dacht het niet. „Daar doen ze niets anders dan roddelen!" door Emile Calon MIDDELBURG - Onteigenen is on-waterschappelijk, vinden veel leden van Waterschap Zeeuwse Ei landen. Ze lieten het dagelijks be stuur tijdens de algemene vergade ring weten dat het schap nooit mag overgaan tot onteigenen. Dagelijks bestuurder J. Mol pro beerde hen gerust te stellen en be toogde dat hij onteigening alleen als 'aller-, aller- allerlaatste middel' ziet om grond te verwerven. Vol gens hem heeft Zeeuwse Eilanden de afgelopen tien jaar nimmer naar dat middel moeten grijpen om grond in eigendom te krijgen. Maar hij voerde ook aan dat in de nieuwe notitie over grondverwer ving het begrip onteigening niet mag ontbreken. „Als het echt niet anders kan, moet het mogelijk zijn om tot onteigening over te gaan." In die notitie staat dat het water schap over mag gaan tot onteige ning ten behoeve van waterber- gingsprojecten. Dat zijn volgens het schap dusdanig belangrijke pro jecten dat onteigening, 'in het ui terste geval', wel van stal mag wor den gehaald. De woorden van Mol stelden niet alle leden van het dagelijks be stuur gerust. Desondanks wezen ze de nieuwe notitie niet van de hand. Met name niet, omdat ook werd toegezegd dat elke onteige ning ter sprake komt in het alge meen bestuur. veilingklanten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47