Je zoekt je rot naar Appelmarkt 14 Jazztrio treedt op in de Rode Kamer hun vingerafdruk Vier nieuwe adressen voor kunstwandeling Leden waterschap ontsteld over hoge salarissen van hankdirectie Groenlinks is verward over ontbreken van huisnummerbordjes. Algemeen bestuur wijst op 'Balkenendenorm' voor Waterschapsbank. Muziekpodium in monumentaal pand onthaalt jong talent. S PZC Woensdag 27 februari 2008 23 door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Bezorg maar eens een brief bij Appelmarkt 8 in Zierik- zee. Of erger, ga als ambulancebe stuurder, wanneer elke seconde telt, maar eens zoeken naar een zie ke in die eettent aan Havenplein 4. De straat zul je wel vinden. Maar het juiste nummer, dat kan nog wel eens lastig worden. Want dat staat in elk geval niet op de ge vel. Natuurlijk, de meeste mensen zul len op de enveloppe zetten dat de postbode bij de Stadsbakkerij (Ap pelmarkt 8) moet zijn, of in de te- zijn. Over aantasting van de priva cy heeft geen ouder geklaagd. „Het gaat om kinderen, dus iedereen werkt mee. Maar sommigen vra gen zich wel af of dit nu écht no dig is." Los van het praktische ge mak ervaart Lous het systeem zelf echter wel degelijk als veiliger. „On- danks dat je in een dorp op Schou- wen-Duiveland zit. Je verwacht niet dat er snel iets gebeurt. Maar f verwachtten ze dat in Hoogerhei- de toen wel?" In Zierikzee wordt het vingerscan- systeem ingevoerd op de locatie Scheldestraat (peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang Kwibus en kinderdagverblijf de Petteflet). Op nieuw gaat het om een groot pand met veel kinderen, waar goed zicht op de ingang ontbreekt. lefoon roepen dat de ziekenwagen zich naar Dean's Fastfood (Haven plein 4) moet spoeden. Maar naast winkels en horecazaken zijn er ook woningen zonder nummer, weet postbode Eva Pacakova. Ze bezorgt elke dag de post in de bin nenstad van Zierikzee. „Ik denk dat twintig procent van de panden geen nummer op de gevel heeft." Onhandig, erkent ze. „Inmiddels ken ik de huisnummers wel uit mijn hoofd. Maar dat heeft even geduurd. In het begin kostte dat zoeken veel tijd. En dan nog gooi de ik wel eens een brief in de ver keerde bus." 'Doortellen' (dus: twee huizen voorbij nummer 15 zal nummer 19 wel zitten) werkt ook lang niet al tijd. Want wie kan er nou raden Aanleiding vingerscan De 8-jarige Jesse Dingemans werd eind 2006 doodgestoken op een basisschool in Hooger- heide. Gistermiddag is de 23-jarige da der door het gerechtshof in Den Bosch tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. Concrete dreiging van geweld of ontvoering speelt geen rol in de aanschaf van het vinger- scansysteem door Koos, meldt sectorhoofd kinderopvang Hans van Slooten van het Wel zijnshuis. De scan zorgt wel voor efficiën te controle op de toegang. dat de Hema Appelmarkt 10,12,14 én 16 beslaat als dat niet op de muur staat? De verwarring is voor de Schou- wen-Duivelandse GroenLinks-frac- tie reden om eens bij het college te informeren of daar niks aan te doen is. De partij leverde een lijst- 'lk denk dat twintig procent van de panden geen nummer op de gevel heeft' je in met tientallen panden in de Zierikzeese binnenstad waarop een nummer ontbreekt. Het gaat vooral om winkels, maar ook om woningen. GroenLinks wil nu weten of deze door Emile talon MIDDELBURG - Te gek voor woor den. Zo oordeelt de grote meerder heid van de leden van het alge meen bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden over het salaris van de drie directieleden van de Nederlandse Waterschapsbank. De aandelen daarvan zijn voor 81 procent in handen van de geza menlijke waterschappen. Samen verdienden de drie in 2006 bruto 1,3 miljoen euro. De voorzitter van de directie kreeg 523.000 euro. Die meerderheid van het alge meen bestuur van Zeeuwse Eilan- situatie zich ook in andere kernen op het eiland voordoet. De partij is ook benieuwd naar de regels: is de gemeente verantwoordelijk voor het aanbrengen van num mers, of de eigenaar van het pand? Raadslid Theo de Gelder geeft aan zich vooral zorgen te maken over noodgevallen. „Ik ben bang dat hulpverleners zich rot moeten zoe ken naar het juiste adres." De op merking dat ambulances toch uit gerust zijn met een tomtom, gaat er bij De Gelder niet in. „Ik denk dat die helemaal niet goed gepro grammeerd zijn als er al jaren geen nummers op de huizen staan." Burgemeester en wethouders bui gen zich de komende weken over de vragen van De Gelder. den vindt nu dat het salaris van die drie in overeenstemming ge bracht moet worden 'met de maat schappelijk aanvaardbare normen'. Dat betekent volgens hen maxi maal het salaris van premier Bal kenende, dat nog geen kwart be draagt van het salaris van de voor zitter van de Waterschapsbank. Die telt, exclusief de drie directiele den, slechts 34 medewerkers, zei een verontwaardigde H. Eversdijk. Dijkgraaf W. Gosselaar verdedigde het salaris van de directie door te stellen dat uit onafhankelijk onder zoek is gebleken dat het marktcon form is. Als er minder wordt gebo den, lukt het volgens hem niet om vakbekwame mensen aan te trek ken, waardoor de status van die bank in gevaar komt. ZIERIKZEE - Het muziek- en poëzie- podium De Rode Kamer in het monumentale pand aan het Ha venplein 13-15 in Zierikzee biedt zaterdag 8 maart ruimte aan het Maartje Rikhof Trio. Het drietal staat borg voor een avond met zo wel jazz klassiekers, waar het een eigen draai aan geeft, als Braziliaan se stukken en eigen composities. Naast Maartje Rikhof (zang) vor men Jens Larsen (gitaar) en Carlos Monteiro (contrabas) het trio. Rik hof is in 2006 afgestudeerd op jazz-zang en piano aan het Conser vatorium in Rotterdam. Hier heeft zij zich ook bekwaamd in Brazili aanse muziek. In haar huidige mas- ter-opleiding aan het Conservato rium in Tilburg verdiept zij zich verder in de Braziliaanse muziek en in het componeren en arrange ren. Jens Larsen is geboren in Denemar ken. Hij speelt sinds zijn twaalfde jaar gitaar. Hij kwam in 1998 naar Nederland, waar hij in 2004 afstu deerde op jazz-gitaar aan het Con servatorium in Den Haag. Hij is onder meer gitarist bij de West Coast Big Band, waarmee hij diver se cd's maakte. Carlos Monteiro is afkomstig uit Portugal en heeft wortels in Ango la. Hij studeerde af op jazz-contra- bas aan het Conservatorium in Rotterdam. Concert, zat. 8 mrt, Zierikzee, De Rode Kamer, 20.00 uur, reservering, tel. 06-21948516. ZIERIKZEE - De Kunstwandeling Zierikzee begint het seizoen 2008 komend weekend met vier nieuwe deelnemers. Dat zijn Tosca en Mar cel Bolster van Little Art Factorie aan het Korte Groendal, Galerie De Melkmarkt, Sylvia Wennekes van fotowerkplaats Chaos en Jan Bart Visser van La Ligne Rouge in de Poststraat. De Kunstwandeling voert zaterdag en zondag langs veertien locaties waar kunst wordt geëxposeerd. De adressen zijn herkenbaar aan een blauwe vlag. Verder ligt er op elke lokatie een folder met plattegrond met informatie over de deelne mers. De route meandert langs tal van kunstuitingen zoals keramiek, schilderkunst, beeldhouwwerk, fo tografie, stofversiering en grafisch werk. Galerie Kos exposeert werk van Jan Reinder Adema en Carla Wersch. Bij Atelier De Komeet is Raku-werk in paassfeer te zien. Atelier Chaos besteedt aandacht aan het Zeeuws knopje en aan We reldvrouwen. Schilderclub Tussen de Havens exposeert stillevens. De locaties zijn op beide dagen tus sen 12.00 en 17.00 uur geopend. In de Zierikzeese Sint Domusstraat staat een heel rijtje gebouwen zonder huisnummer. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41