'Liever verdoven dan genadeschot' BenZeker 'Aan het geluid van de snelweg wen je nooit' Hastens "A De allerhoogste spaarrente van Nederland? AOW I COMMENTAAR™ i* Werkzaamheden aan website PZC Partij van de Dieren stelt Kamervragen over kwestie damhert. Het beste bed van de wereld Niet tevreden? geluidsschermen J Rilland geluidsschermen PZC Felix Binicewicz PZC Woensdag 27 februari 2008 I 3 Linksom of rechtsom, het kabinet wil 65-plussers mee laten betalen aan de AOW. Vóór de verkiezingen hoonde het CDA Wouter Bos nog weg met de slogan: Met Bos bent u de klos. Want hij had de euvele moed om aan het heilige pensioeninkomen te knabbelen. Uitgerekend CDA-staatssecretaris Jan Kees de Jager kondigde gisteren in de Tweede Kamer voorstellen aan om rijkere ouderen een AOW-heffing op te leggen. De noodzaak van een breder financieel draagvlak onder de AOW wordt inmiddels dus breed onderkend. Nu nog een eensgezind antwoord op de vraag hóe dat moet. Tot nu toe is het de bedoeling om de heffing zeer geleidelijk in te voeren. Dit wordt ingewikkeld en krijgt pas echt effect als de vergrijzing zo ongeveer voorbij is. Daarom ligt een simpele, snelle oplossing voor de hand. Nu wordt alleen over de eerste dikke dertigduizend euro inkomen AOW-premie betaald. Begin met het opheffen van die grens. Als blijkt dat de premies dan nog niet toereikend zijn, kan de AOW altijd nog uit de belastingopbrengsten worden aangevuld, uiteindelijk zelfs helemaal betaald. Dan is het draagvlak maximaal en betaalt iedereen naar draagkracht. GOES - De PZC werkt aan vernieu wing van zijn website. In verband hiermee kan de site vanavond tus sen ongeveer 18.00 en 24.00 uur niet ververst worden. Bezoekers kunnen gewoon op de site www.pzc.nl terecht om berichten aan te klikken of reacties achter te laten, maar die reacties worden ge durende die periode niet zichtbaar en het laatste nieuws kan dan niet op de site worden gezet. De PZC biedt zijn verontschuldigingen aan voor eventueel ongemak. Ter hoogte van het gehucht De Groe, net ten zuiden van Goes, komt wellicht een geluidsscherm of geluidswal. foto Willem Mieras door Joeri Wisse Wie voor het huis van Kees Jan van der Have in het gehucht De Groe staat, zou niet zeggen dat hij er voor z'n rust is komen wonen. Tus sen zijn voorgevel en de snelweg A58 zit hooguit een paar honderd meter. Overdag zorgt een onop houdelijke stroom van auto's en vrachtwagens voor een continue zoemend geluid. „Maar aangezien dit een doodlo pende weg is, rijdt hier bijna geen verkeer langs. Ook spelen hier geen kinderen op straat. Voor ons, wij werken allebei met nachtdien sten, is dat ideaal." Eenmaal binnen, in de huiskamer van de familie Van der Have, is het lawaai van de A58 goeddeels ver stomd. „Toen we dit huis drie jaar geleden kochten, hebben we de muren geïsoleerd en dubbelglas aangebracht", zegt Kees-Jan. Een geluidsscherm of-wal mag van hem dan ook best achterwege blij ven. Niet in de laatste plaats om dat hij het geluk heeft dat zijn ach tertuin, relatief stil is. Dat is wel an ders bij zijn overburen. Die heb ben de snelweg, die ter hoogte van De Groe op een dijk is aangelegd voor de gelijkvloerse kruising met de nabijgelegen 's-Gravenpolderse- weg, letterlijk in hun achtertuin. „Ik ben hier geboren, de rijksweg is vijfentwintig jaar geleden op mijn grond aangelegd. Aan het ge luid van de snelweg zal ik nooit wennen", zegt de 86-jarige oud fruitteler. „De grootste handicap is dat we slapen aan de achterkant. In de zomer kunnen we geen raam open zetten in de slaapka mer." Plannen voor een geluidswal kent hij ook. „Maar als ze boven de rijksweg uit willen komen, wordt het een terp van tien me ter." Maar als het zou betekenen dat ze 's zomers weer buiten kun nen zitten, dan hebben ze er geen moeite mee. „Vlakbij het huis staat een perenboom van wel honderd jaar oud. Vroeger zaten daar graag onder, met de kinderen. En met de buurman kon je gewoon nog een praatje maken. Nu versta je al niets als je elkaar goedendag wil zeggen." GOES - De Partij voor de Dieren wil dat dieren in nood worden ver doofd en geen genadeschot krij gen. Dat blijkt uit vragen die Ka merlid Marianne Thieme gisteren heeft gesteld aan minister Gerda Verburg (CDA, Landbouw en Na tuur) naar aanleiding van berich ten in de PZC over een verstrikt damhert dat in de duinen bij Ren- esse is verhongerd. Thieme wil we ten wat precies gedaan is om het hert uit de nood te bevrijden en hoe de minister vergelijkbare geval len in de toekomst denkt te voorko men. Wat Thiema betreft gebeurt dat niet door een dier in nood uit een natuurgebied te verjagen, zo dat het daar kan worden afgescho ten. Dat zou 'omzeiling' van de wetgeving' zijn en 'druist regel recht in tegen de bescherming van dieren in natuurgebieden'. De PvdD wil dat dieren worden ver doofd en dan behandeld. Faunabe heer Zeeland wil duidelijke afspra ken met de provincie over het af schieten van gewonde herten in na tuurgebied. Zo simpel als gedepu teerde Frans Hamelink doet voor komen ('één telefoontje naar de provincie') is het volgens voorzit ter Jan Ramondt niet. „Een monde linge toezegging is weinig waard op het moment dat de jager door de politie wordt aangehouden en om zijn vergunning wordt ge vraagd." Besloten is de regels eens goed tegen het licht te houden, sk pagina 9: doodgehongerd hert Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer Informatie: bel 0900 - 22s o 22s (lokaal tarief) BenZeke» vergelijkt en helpt u op weg! heeft nu de beste garantie van de wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3