Zöi in PZC Meer afval onder de grond 'Dierenflat past niet op eiland' Leden waterschap tegen onteigening 21 Vrouw rijdt over been jongen (6) SCHOUV VEN-DUIVELAND 36 22 en 23 Havenkwartier in Zierikzee krijgt zeven containers. Gemeente was en blijft tegen nieuwbouw van megastallen. Dagelijks bestuur wil kunnen onteigenen als het echt niet anders kan De veiling start ep 7 maart. Wees er op tijd bij! Roddelkont Op jacht aan de Grevelingen John de Jong kan gewoon A niet meer verder Woensdag 27 februari 2008 Kinderen openen deur met vingerafdruk Tip? redzzee@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - De ondergrondse inza meling van afval in de Zierikzeese binnenstad breidt uit. Na de inge bruikname van ondergrondse con tainers aan de Nieuwe Haven, een kleine twee jaar geleden, is het de bedoeling nog eens zeven inzame- lingsplekken te maken in het Ha venkwartier. De vergunning is aangevraagd. De monumentencommissie buigt zich deze week over het plan. Met bewoners van de wijk moet nog over plaats en gang van zaken ge sproken worden. Met de al gereali seerde voorzieningen worden be woners en horecabedrijven aan de Nieuwe Haven en een deel van de dwarsstraten bediend. De wet schrijft een loopafstand voor van maximaal 125 meter tussen voor deur en afvalinzamelingsplaats. Door in en om de Sint Domus- straat nog eens zeven ondergrond se containers te graven, wordt ook daar het op straat zetten van zak ken en containers overbodig. Komt de herinrichting van Haven plein en Havenpark aan bod, dan breidt dit systeem van ondergrond se afvalinzameling zich als een olie vlek over het oude centrum uit. Dat levert een aantal voordelen op, geeft Nico Eilers van de afde ling reiniging van de gemeente Schouwen-Duiveland aan. Men sen kunnen op elk gewenst tijd stip hun afval kwijt. Vuilopslag op stoep of in tuintje wordt overbo ld Het ondergrondse afvalinzame- lingssysteem aan de Nieuwe Ha ven in Zierikzee breidt uit. Er ko men zeven containers bij in het Havenkwartier. dig. Voor werknemers van de reini ging geldt dat zij beter (qua ar beidsomstandigheden) en efficiën ter (op gunstige tijden) kunnen worden ingezet. Het ophalen van huisvuil aan de deur is bovendien een kostbare onderneming. Het met zware wagens manoeuvreren door kleine straatjes is tijdrovend en bezorgt ook andere weggebrui kers veel overlast. Het werken met tags (elektroni sche sleutels) biedt bovendien al lerlei registratievoordelen. Zo ma ken ook horecabedrijven gebruik van de containers. Zij betalen naar gebruik. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse fractie van GroenLinks hoeft niet bang te zijn dat er in de toekomst nieuwe zogenoemde var kens- of kippenflats op het eiland verrijzen. Dat zeggen burgemees ter en wethouders. De partij was daar bang voor nadat minister Ver burg van Landbouw vorige maand bekendmaakte dat ze de komst van zulke bioindustrie prima vindt en regelgeving daarover over laat aan gemeenten. Voor Schouwen-Duiveland heeft dat echter geen gevolgen, omdat de gemeente al regels omtrent zul ke megastallen kent. „Ze zijn onge wenst op Schouwen-Duiveland en passen niet in ons recente beleid voor het buitengebied", meldt het college. „De huidige regeling laat nieuwvestiging van intensieve vee houderij niet toe. Bestaande inten sieve veehouderijen hebben een beperkte uitbreidingsruimte." Kortom: nieuwe varkens- en kip penflats waren al verboden op het eiland en dat blijft zo. VLISSINGEN - Een 6-jarige jongen is gistermiddag rond half vier in Vlis- singen gewond geraakt bij een aan rijding. Het ongeluk ontstond toen een 38-jarige Middelburgse auto mobiliste vanuit stilstand achter uit reed. Zij merkte het kind, dat gehurkt op de stoep achter haar au to zat, niet op en reed over zijn been. De jongen werd naar het zie kenhuis gebracht, waar bleek dat hij enkel blauwe plekken en schaaf wonden had opgelopen. door Emile Calon MIDDELBURG - Onteigenen is 'on-waterschappelijk', vinden veel leden van Waterschap Zeeuwse Ei landen. Ze lieten het dagelijks be stuur tijdens de algemene vergade ring weten dat het schap nooit mag overgaan tot onteigenen. Dagelijks bestuurder J. Mol pro beerde hen gerust te stellen en be toogde dat hij onteigening alleen als 'aller-, aller- allerlaatste middel' ziet om grond te verwerven. Vol gens hem heeft Zeeuwse Eilanden de afgelopen tien jaar nimmer naar dat middel hoeven grijpen om grond in eigendom te krijgen. In de nieuwe notitie over grond verwerving staat wel dat het schap over mag gaan tot onteigening ten behoeve van waterbergingsprojec- ten. Dat zijn volgens het schap dus danig belangrijke projecten, dat onteigening, 'in het uiterste geval', wel van stal mag worden gehaald. De provincie Zeeland, naast het waterschap een andere grondbezit ter op Schouwen-Duiveland, dreigt momenteel een aantal land bouwers op Schouwen met ontei gening, om zo grond te verwerven voor de tweede fase van de Recrea- tieverdeelweg. veilingklanten Op www.veilingkranten.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Negentig jaar is-ie, die man uit Vlissingen. En hij woont nog zelf standig. Elke visite wordt getrak teerd op een bak koffie en nieuw tjes uit de buurt. Want de buur man, die heeft zich aan zijn hart laten opereren, rookt nog als een schoorsteen. En hij fietst voor el ke boodschap een dorp verderop, omdat alles daar een paar euro cent goedkoper is. Die nieuwe bu ren van de overkant nemen het ook niet zo nauw hoor. „Moetje die gordijnen zien hangen?", be commentarieert hij. Ja, eenzaam is het wel. Want de een na de an der valt weg. Maar in een verzor gingshuis wonen? Dacht het niet. „Daar doen ze niets anders dan roddelen!" BRUINISSE - Gijs doet het met een metaaldetec- met een schepnetje. De zon hoeft zich maar éven uit Tiel waren gisteren te vinden in het Grevelin- tor, Daan, Ezra, Anne en Deborah struinen de te laten zien of recreanten zoeken - welr -raar gengebied, waar gespeurd werd naar allerhande oever van het Grevelingenmeer bij Bruinisse af met de jas aan - de waterkant op. Twee families bodemschatten. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39