Sport over een kansloze missie Timina zorgt voor ommekeer vierde en Voorsprong geeft Vuijsters geen garantie ook laatste Iudobond kan besluiten Natuurloop Terneuzen ziet stadion wel zitten, Hoek ook, maar alleen in Hoek. Tafel tennissters zijn één zege verwijderd van plaats in tweede ronde. Zege eindklassement gaat niet naar Rabout of Van Quekelberghe. Z PZC Woensdag 27 februari 2008 37 door Frits Bakker TERNEUZEN - Dat is nog eens een mooie avond om kennis te maken. Zo'n half uur voor de vriendschap pelijke wedstrijd tussen Terneu- j zen en Hoek (1-2) schudden twee i voorzitters elkaar voor de aller- eerste keer de hand. „Hallo, John Smael", zegt die van Hoek. „Hé, I hallo, Anton Hermus, welkom in ^Terneuzen." «Het kan toch niet waar zijn dat ze «elkaar nooit hebben ontmoet? „Ja, *want ik kom hier voor het eerst", Jekent Smael. „En ik zie John Jooit op vergaderingen van de KN- ■B", reageert Hermus. «Vie riep er ooit ook weer dat de mvee clubs maar eens samen in Sn stadion moesten gaan spelen? Set is onderling in elk geval nooit Mi der werp van gesprek geweest. Wehalve dan op deze kille voetbal- ^^Rond, op het tweede veld van Ter- ^Suzen, waar zich een aardige par- V afspeelt en Hoek de terechte Xwinnaar is. Ramazan Kesikbas, P ex-Terneuzen, scoort voor rust, Fer- f ry Alfons en Mustafa Yilmaz na rust. Maar eerst en vooral was het toch de avond waarin twee voorzitters over de kansloze missie spraken: een voetbalstadion waar Hoek op zaterdag en Terneuzen op zondag zijn competitiewedstrijden zou moeten spelen. De Koegorspolder was destijds de gelanceerde loca tie, het was een plan voor dagdro mers, maar de missie is kansloos. Zo vindt John Smael tenminste. „Het is net zoiets als dat Ajax zijn thuiswedstrijden in de Kuip zou spelen", veegt de Hoek-voorzitter het plan maar gelijk van tafel. „Want als er ooit een stadion ge bouwd wordt, dan moet het aan de kant van het kanaal zijn waar Hoek ligt." „Kom, kom", reageert Anton Her mus. „We moeten toch ook een beetje vooruit regeren. Zeker als je 'Maar ik heb nog niemand horen zeggen dat de positie van Lekaj ter discussie staat' van Hoek bent. Ik weet na de laat ste vergadering van de KNVB ze ker dat die topklasse er komt. Je kunt er ook zeker van zijn dat de bond dan strengere eisen gaat stel len. En zijn jullie in Hoek dan niet aan een nieuw stadion toe?" „Ja, natuurlijk, wij zitten ook niet stil. Ik denk niet dat we nog tien jaar zullen voetballen waar we dat nu doen. Maar een stadion aan de andere kant van het kanaal? Ver geet het maar. Hoek is een club met een eigen karakter en eigen cultuur. Dat gaat verloren als we straks de brug over moeten of door een tunnel moeten rijden om naar een wedstrijd te gaan kij ken." Het blijft dus bij een beetje dagdro men, waar Anton Hermus trou wens beter in is dan zijn collega. „Ik kijk toch vooruit, hoor", zegt hij later, filosoferend over de toe komst van zijn club. „Wij hebben andere ambities dan Hoek. Ik wil met Terneuzen niet naar de top klasse, wij willen meer toe naar een grote club, bijvoorbeeld met zo'n duizend leden en heel veel jeugd. Hoek is veel meer prestatie gericht." John Smael: „Het is wel eens goed dat we nu met elkaar praten in plaats van over elkaar. Dat gebeurt veel te weinig. Ik heb vanavond ook voor het eerst de hand ge schud van Ardian Lekaj. Hij wordt nogal eens genoemd als een kandi daat voor Hoek, maar ik had hem nooit echt ontmoet." Hij is ook eigenlijk wel een beetje jaloers op de tegenstander van van avond, bekent de Hoek-voorzitter later aan de rand van het veld. „En dan heb ik het over de rust die hier heerst. Het klopt toch dat Ter neuzen zijn laatste vier wedstrij den heeft verloren? Maar ik heb nog niemand horen zeggen dat de positie van Lekaj ter discussie staat." „We worden met de jaren wat mil der, dat klopt wel", reageert Her mus. „Wij vinden het ook prach tig dat er af en toe eens een speler wordt weggekocht, het liefst nog door een profclub. Maar dat zo'n Kesikbas bij jullie speelt, is toch mooi?" Twee keer drie kwartier later schudden ze elkaar weer de hand. „Ik heb er weer een paar gezien die wij graag willen hebben", roept John Smael gekscherend. Waar zo'n avondje vriendschappe lijk voetbal al niet goed voor is... Rentree en debuut Terneuzen en Hoek speelden voor zo'n tweehonderd toe schouwers een vermakelijke partij voetbal. Sam Ysebaert, die vijf weken aan de kant bleef door een hamstringblessure, maakte bij Hoek na de rust zijn rentree. Bij Terneuzen debuteerde een jonge centrale verdediger: Remy de Die, een broertje (bijna twee meter) van de zwemkampioen Stefan de Die. Ramazan Kesikbas zorgde voor rust voor de openingstreffer namens Hoek met een vlam mend schot. Ferry Alfons tekende voor de 0-2 na een briljante pass van Stijn Mahieu. Vlak voor tijd scoorde Mustafa Yilmaz voor Terneuzen na een combinatie van Jonathan Constancia en Si- nan Coban. CUANCZHOU - Na nederlagen tegen Zuid-Korea en Japan hebben de Nederlandse tafeltennisvrouwen op de WK voor landenteams met moeite de negatieve spiraal kun nen doorbreken. Uitgerekend de nummer drie van Oranje, Elena Ti mina, zorgde in het duel met Frankrijk voor de ommekeer: 3-1. Indien de tafeltennissters vanoch tend het laatste groepsduel met Ita lië in winst omzetten, is het team verzekerd van een plek in de twee de ronde. Kopvrouw Li Jiao moest gisteren in het duel met verdedigster Xian Yi Fang direct tot het uiterste gaan. Pas in de vijfde game maakte ze het verschil (11-1). Vervolgens kon een zichtbaar nerveuze Li Jie het niet bolwerken tegen het Fran se talent Grundisch. Uitgerekend de nummer drie van het team, Ele na Timina, zorgde in de sporthal van Guangzhou voor de omme keer. De van oorsprong Russische speelster maakte korte metten met Perocheau (3-0), waarna Li Jiao te gen Grundisch drie games op rij met nipt verschil won en daarmee de overwinning binnenhaalde. CADZAND-BAD - Het winterseizoen loopt op zijn eind voor de atleten. Zondag staat alweer de laatste Ma- zars Natuurloop van atletiekvereni ging De Wielingen op het pro gramma. Ditmaal vormt de omge ving van Cadzand-Bad het decor voor de lopers en loopsters. De belangstelling voor de drie eer dere Natuurlopen was bevredi gend. Voorin waren wel steeds de zelfde gezichten te zien. Theo Ra- bout (winnaar van de eerste wed strijd) en Patrick van Quekelberg he (won de andere twee) waren de goudhaantjes maar komen niet in aanmerking voor de eindover winning in hun categorie. Zowel Rabout als Van Quekelberg he miste tot nu toe een wedstrijd waardoor de eerste plaats uit het zicht is verdwenen. Erik Cappon is, omdat hij wel alledrie de wed strijden liep, koploper bij de mas ters en zal dat ongetwijfeld ook blijven. Bij de senioren gaat Niek Wieland uit Axel aan de leiding met een geringe voorsprong op Jac- co de Koster uit Schoondijke. Zondag wordt de laatste strijd uit gevochten. Er staan traditioneel drie verschillende afstanden op het programma: de 2700, 4700 en 10700 meter. De start is om 10.30 uur nabij strandpaviljoen De Zee meeuw waar ook de permanence is gevestigd. door Esther Voesenek COIRLE - De hoogst geklasseerde zwaargewicht gaat namens Neder land naar het olympisch judotoer nooi. Zou je zeggen. Maar zo werkt het in de praktijk niet hele maal. Hoewel Grim Vuijsters er op de ranglijst aanmerkelijk beter voor staat dan rivaal Dennis van der Geest, kan het zomaar zijn dat die laatste komende zomer op de Spelen staat. Immers: de judobond heeft het recht om een ander dan de hoogst geplaatste Nederlander voor te dra gen bij NOCNSF. „Dus kunnen ze altijd voor de ervaring van Dennis kiezen", toont Vuijsters zijn angst. Dan moet bronzen olympisch me daillewinnaar (en oud-wereldkam pioen) Van der Geest wel binnen de top negen van de geschoonde ranking blijven. Dat doet hij voor alsnog met zijn achtste plaats. Alleen staat Vuijsters op die lijst drie plaatsen hoger, met een vette voorsprong (32 punten) boven dien. Die dankt de judoka uit Goir- le onder meer aan zijn bronzen Vuijsters: 'Dus kunnen ze altijd voor de ervaring van Dennis kiezen' plak tijdens de superworldcup in Hamburg van zondag, een toer nooi waar Van der Geest niet op de mat verscheen omdat de Haar lemmer - zei hij - geblesseerd was. De judoka's resteren nog twee kan- Hoewel Grim Vuijsters (blauw pak) een straatlengte voor staat op zijn olympische concurrent Dennis van der Geest is het nog altijd ongewis of hij komende zomer naar de Spelen mag. foto Rick Nederstigt/ANP sen om punten te sprokkelen: de worldcup van komend weekeinde in Praag en het EK in april. Beide zwaargewichten komen zondag in actie, maar de bond mag maar één judoka per gewichtsklasse afvaardi gen naar de Europese titelstrijd. Wie dat zal zijn wordt volgende week pas duidelijk. Elco van der Geest mompelde maandag op televisie dat zijn broer 'zich niet zoveel zorgen hoeft te maken' over de Spelen. „Het is aan mij om daar zondag een stokje voor te steken", repli ceert Vuijsters. Maar zelfs bij een klapper in Praag blijft zijn lot onge wis. Een vergelijking met de turnsport doemt op. jeffrey Wammes meen de onlangs aanspraak te maken op het olympisch ticket dat aan Epke Zonderland is toebedeeld. Hij had immers evengoed aan alle eisen voldaan. Klopt, maar Zonderland was boven Wammes geëindigd bij het WK, dat tevens als olympisch kwalificatietoernooi gold. „Het lijkt mij niet meer dan logisch dat de turner die het hoogst eindigde naar de Spelen gaat", reageerde KNGU-voorzitter Frank Koffrie op Wammes' protest. Maar wat de ene sportbond lo gisch vindt, is voor de andere zo vanzelfsprekend nog niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37