Vragen rond ander tracé spoorlijn 1 GRATIS CAR COMFORTER r t.w.v. €199,- Slaapkenner Rademakers TEMPUR Nieuwe tekening laat ruimte voor coffeeshops op douaneterrein. Voorleeskampioenen in halve finales beland 21 boetes voor fietsen in winkelcentrum Gregoriaans koor zingt misliederen in Groede Broek en Brockettes spelen in Pennywhistle www.slaapkennerrademakers.nl Nieuw gebouw Blaauwe Hoeve Hulst krijgt vorm Nü bij aanschaf van een TEMPUR® combimatras Haal meer uitje dag! Z PZC Woensdag 27 februari 2008 25 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het tracé van een spoorlijn ten westen van de Trac- taatweg, zoals dat is ingetekend in het 'concept streefbeeld 2030' voor de Kanaalzone, roept bij de Ter- neuzense LCF-fractie de nodige vragen op. In vroegere plannen kruiste het spoorwegtracé de Trac- taatweg bij het oude douaneter rein bij Sas van Gent. In het 'con cept streefbeeld 2030' is die krui sing ingetekend ter hoogte van Westdorpe. „Moet daar een betekenis aan wor den toegekend?", vraagt raadslid Cees Freeke aan B en W. „In die zin dat op die wijze pal aan de grens een plek gereserveerd blijft voor de mogelijke plaatsing van coffeeshops, in plaats van de spoor wegkruising?" Als dat niet zo is wil Freeke weten wat dan wel de achterliggende gedachte is van 'de ze opvallende wijziging'. Nu de samenwerkingsbanden met de Belgen nauwer worden aange haald, moeten zaken in de Kanaal zone op elkaar afgestemd worden en moet er volgens Freeke snel werk worden gemaakt van de aan leg van een goederenspoorlijn ten Een opmerkelijke wijziging van het tracé van de goederenspoor lijn ten westen van de Tractaat- weg roept vragen op bij het Ter- neuzense raadslid Cees Freeke. westen van de Tractaatweg. Daar voor wordt al jaren tevergeefs ge pleit door het bedrijfsleven. Ook met het oog op de glastuinbouw die langzaam maar zeker gestalte krijgt, is zo'n goederenspoorlijn noodzakelijk. „Het is onbegrijpe lijk dat met de aanleg hiervan nog steeds wordt getalmd", betoogt Freeke. Nu een intense samenwerking met Vlaanderen wordt beoogd, moet het volgens het raadslid ook mogelijk zijn om in overleg met de Belgen de rangeerbewegingen in Sas van Gent een paar kilome ter naar het zuiden te verplaatsen. Destijds werd door de minister vijf miljoen euro voor verplaatsing van het spoorwegemplacement in Sas van Gent beschikbaar gesteld. Voordat het emplacement naar het noorden zou worden ver plaatst, moest eerst het woonwa gencentrum verdwenen zijn. „Dit project schijnt in de vergetelheid te zijn geraakt", weet het raadslid. Als het lukt om de rangeerbewe gingen in zuidelijke richting te ver plaatsen naar Zelzate is die vijf mil joen euro niet meer nodig en kan het geld voor andere infrastructu rele doeleinden worden ingezet, re deneert Freeke. Het raadslid vraag B en W dan ook zich in te spannen om die ran geerbewegingen te verplaatsen. Freeke wil ook weten of die vijf miljoen euro nog ergens op de plank liggen. „Zo ja, welke bestem ming heeft uw college voor ogen? Zo nee, waaraan zijn deze gelden eventueel inmiddels besteed?" TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse schoolkampioenen maken in vier halve finales uit wie er naar de Zeeuwse voorleesfinale in Middel burg worden afgevaardigd. Op za terdagmiddag 8 maart in de Oost- burgse Hoekzak, maandag 10 en dinsdag 11 maart in het voormalige gemeentehuis van Axel en donder dag 13 maart in de bibliotheek van Hulst treden de voorleeskampioe nen uit de drie gemeenten aan. De vier winnaars proberen zaterdag 5 april in Middelburg de landelijke fi nale op 21 mei te bereiken. TERNEUZEN - De politie in Terneu- zen deelde gisterochtend in win kelcentrum Zuidpolder aan de Al- varezlaan in Terneuzen 21 bekeu ringen uit aan fietsers die in het voetgangersgebied reden. De fietsers, met name scholieren op weg naar school, kregen een boete van dertig euro. De politie controleerde gisteren extra op fietsen in het winkelcen trum omdat er de laatste tijd veel klachten zijn binnengekomen over gevaarlijke situaties door fietsers in het voetgangersgebied. HULST - De tweede - en laatste - fase van de nieuw bouw op het terrein van de Blaauwe Hoeve aan de Truf- finoweg in Hulst krijgt steeds vaster vorm. Met een gro te kraan worden daar momenteel prefab betonnen wan den op hun plaats gehesen. Het grootste gedeelte van het oude verpleeghuis bij De Blaauwe Hoeve is gesloopt. Eind vorig jaar boorde een enorme boormachine - met een hoogte van 25 meter de grootste van Nederland - zo'n honderd betonpalen de grond in voor de fundering van het nieuwe centrale gebouw. Dat nieuwe gebouw biedt onder meer plaats aan de keu ken, het restaurant en een bruin café. Ook is er ruimte gereserveerd voor een centrum voor dagopvang en drie groepswoningen voor ernstig lichamelijk zieke mensen. Verder komt er bovenin het centrale gebouw een kan toortuin waar de directie en de ondersteunende dien sten van de zorgstichting Curamus hun intrek zullen ne men. Eerder maakte de sloop van het oude verzorgings huis plek voor 150 zorgappartementen. Verder is er in middels ook een huisartsenpraktijk, ziekenhuisvoorzie ning en apotheek op het terrein. foto Peter Nicolai CROEDE - De Stichting Groede houdt in het jaar van het Religieus Erfgoed een aantal zondagse mu- ziekmiddagen in de Lutherse kerk. Het West-Zeeuws-Vlaams Grego riaans Koor opent de cyclus zon dag 16 maart met liederen uit de katholieke eredienst. De Aarden- burgse verhalenverteller Herman Bakker vertelt zijn gehoor over het ontstaan van de Lutherse kerk in Groede en de wijze waarop de Lu theranen in het dorp terecht kwa men. Het eerste lied van het koor schalt om 14 uur door de kerk. TERNEUZEN - De Terneuzense zan ger-gitarist Herman Broek junior treedt vrijdag met zijn damesduo The Brockettes in zijn woonplaats op in Irish pub The Pennywhistle in de Nieuwstraat. Samen met bassiste Liesbeth Sprangers en zijn vriendin Geertje van de Berg (mandoline, autoharp en zang) brengt Broek traditionele bluegrass en hillbilly. Het trio bracht eind vorig jaar zijn de- buut-cd Gather around the mie uit. Het optreden in The Pennywhistle begint om 21.30 uur. Noordstraat 7 - 13 4531 GA Terneuzen 0115 - 613 130 1 Comfortabel slapen door drukverlagende eigenschappen TEMPUR is een visco-elastisch en temperatuurgevoelig materiaal met een open celstructuur dat zich exact vormt naar de contouren van uw lichaam. De unieke drukverlagende eigen schappen van TEMPUR zorgen niet alleen voor optimaal slaapcomfort, maar leveren ook een bijdrage aan het verminderen van rug- en nekproblemen, pijnlijke gewrichten en problemen met de bloedsomloop. De TEMPUR producten worden dan ook wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 artsen, chiropractors, fysiotherapeuten en osteopaten. Nu ontvangt u tijdelijk bij aanschaf van uw matras een gratis Car Comforter! DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Changing the way the world sleeps!® ACTIEPERIODE: 18 februari t/m 31 maart 2008. 'deze actie is niet geldig bij een combimatras van 1S cm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35