PZCI21 Morres niet tegen komst skihal lil ill Uitbreiding van Autrichehaven bij Westdorpe in gang gezet Concern biedt opening voor overleg verzilting Braakmanpolders. @1 lÜUli ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 Bedrijf wel gekant tegen detailhandel bij leisurecenter. Dow wil westelijk uitbreiden door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Dow Chemical is in gesprek met de provincie over de mogelijke verzilting van de Noor delijke Braakmanpolders. „Wij zijn gelukkig dat we nu om de ta fel zitten en door de provincie ge hoord worden over onze bezwa ren tegen deze plannen", zegt alge meen directeur Peter Holicki van het Terneuzense chemiebedrijf Gedeputeerde Frans Hamelink (na tuur) is verheugd over de handrei king van Dow. In maart volgt over leg over de gedane suggestie. Dow kantte zich vorig jaar fel tegen de mogelijke aanleg van 300 hectare getijdennatuur in de Noordelijke Braakmanpolders, omdat dit tot gevolg zou hebben dat de Terneu zense vestiging vrijwel volledig omsloten zou worden door natuur gebieden. De bedrijfsvoering zou daaronder komen te lijden en ook zou Dow beroofd worden van toe komstige expansiemogelijkheden. Volgens topman Holicki is Dow nog altijd van mening dat de be vindingen van de commissie Mal- jers voor wat betreft de verzilting van de Braakmanpolders hout snij den. Maljers stelde dat 'het toela ten van getij in het noordelijk deel om maatschappelijke en economi sche redenen niet wenselijk is we gens de belangen van Dow en die van bestaande verblijfsrecreatie'. |"J* Chemiebedrijf Dow wil toekomst veiligstellen door uitbreidingsmo gelijkheden te vragen in westelij ke richting, omdat natuurontwik keling elders groei blokkeert. „Maar", zegt Holicki, „we begrij pen ook dat een patstelling geen oplossing biedt. De provincie wil verder met natuurontwikkeling en Dow wil de huidige bedrijvigheid niet in gevaar brengen en in de toe komst ook in Terneuzen verder kunnen groeien." Volgens gedeputeerde Hamelink heeft Dow nu een goede opening geboden voor verder overleg over de ontwikkeling van estuariene na tuur in het middengebied. Hame link: „Wij zijn blij dat Dow met ons meedenkt, maar we hebben nog geen standpunt bepaald over de gedane suggesties." Holicki heeft er alle vertrouwen in dat Dow er met de provincie uitkomt. „Het is echt niet zo dat wij als be drijf geen oog zouden hebben voor natuurontwikkeling. Integen deel. We zijn al jaren hoofdspon sor van het Land van Saeftinghe, dat zijn we met reden. Wij vragen nu om groeimogelijkheden, dan bedoel ik groei op langere termijn, na 2020, als de Mosselbanken vol gebouwd zijn. Het zou logisch zijn als we aansluitend op dit gebied binnendijks groeimogelijkheden zouden hebben." John de Jong kan gewoon niet meer verder Woensdag 27 februari 2008 Boswachter Blaauwendraat neemt na 33 jaar afscheid Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Cremberghe WESTDORPE - Met veel feestelijk vertoon is gistermiddag de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van de Autrichehaven noordelijk van Westdorpe. Voorzitter Toine Poppelaars van havenschap Zee land Seaports mocht het heiwerk aanvangen. De werkzaamheden voor de ha venuitbreiding zijn overigens al eind vorig jaar begonnen. Mede werkers van H4A en Van Oord hebben de voorbije maanden al het nodige grond- en baggerwerk verricht. De bestaande kade van de Autrichehaven met een lengte van 225 meter zal in twee fasen met zo'n 630 meter worden ver lengd. De vergroting van de insteekhaven is nodig om Alpha Calcit, een pro ducent van witte industriële mine ralen, en de ESV Group, een bio- brandstoffenhandel, te kunnen ac commoderen. Deze bedrijven wil len zich volgend jaar op de Axelse Vlakte vestigen. De twee bedrijven nemen samen veertien hectare in- dustriegrond in beslag. Ze zijn goed voor minstens honderd nieu we arbeidsplaatsen. De uitbreiding van de Autricheha ven kost circa 25 miljoen euro. Een deel wordt gesubsidieerd door het Rijk. foto Peter Buteijn door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Morres in Hulst is niet tegen de komst van een skihal in Terneuzen, maar wel tegen de vestiging van grootschalige detail handel er omheen. De directie van Morres benadrukt dat. Morres zegt op zich zelfs blij te zjn met de komst van de skihal in de regio. „We juichen een dergelijk initiaitief toe. Het biedt zelfs kan sen om onze regio Zeeuws-Vlaan- deren te versterken." Wat Morres bestrijdt, is de nieuw beoogde invulling van het leisure center, waarvoor volgens het be drijf op korte termijn geen vergun ning is te verwachten. De directie wijst er op dat de invulling van de ruimtes rondom de skihal aanvan kelijk bedoeld was voor bowlingba nen, fitness en ski- en sportgebon- den detailhandel. „Nu blijkt dat de ze invulling niet rendabel is, springt men over op een andere in vulling met grootschalige perifere detailhandel. Winkels in woningin richting, doe-het-zelf en winkels in bruin- en witgoed." Dit is volgens de Morres-directie in strijd met het huidige detailhan- delsbeleid van de gemeente Ter- neuzen en het integraal Omge- De directie van Morres in Hulst benadrukt niet tegen de komst van de skihal in Terneuzen te zijn, maar wel tegen grootschali ge detailhandel er omheen. vings Plan. „Wij zijn van mening dat de provincie Zeeland duidelijk moet maken of deze ontwikkeling en invulling met grootschalige de tailhandel wenselijk is en op pro vinciaal niveau goedkeuring wordt verleend aan deze wijziging." De advocaten van Morres bestrij den dat er - zoals eerder door Ter neuzen gesteld werd - geen integri- teitsonderzoek kan worden ge daan naar een uit België afkomsti ge ondernemer. Morres wijst er op dat Terneuzense raadsleden uit drukkelijk hebben gevraagd naar de herkomst van het geld voor de bouw van het leisurecentrum. „Hierover is aan de gemeenteraad geen duidelijkheid gegeven. Het is aan het bestuursorgaan van Ter neuzen om dit nader te onderzoe ken." Op www.veilingkranten.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31