Zeefan Nieuw Ockenburgh is alweer dicht 'Energie sociaal' trekt verder de provincie in SfiAj 21 Onteigenen valt schap zwaar 36 22 en 23 Grootse plannen van horecabedrijf Batinova lijken te zijn gestrand. Bikkels op de stormbaan De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Na succes in Borsele zijn Goes en ook Terneuzen in beeld. ma Roddelkont Woensdag 27 februari 2008 John de Jong kan gewoon niet meer verder Amateurkunstenaars bang voor verlaging van subsidies Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het Goese restaurant Nieuw Ockenburgh is al sinds 1 ja nuari dicht. Hoe het staat met het plan voor een grand café in het voormalige gemeentearchief weet niemand. De eigenaar, het hore- ca-exploitatiebedrijf Batinova, is onbereikbaar. Het zou financieel in zwaar weer zitten. In mei vorig jaar richtten Ray mond Nicodem, die met zijn fami lie jarenlang het oude Ockenburgh dreef, en de Noord-Brabantse on dernemer John Geel het horecabe drijf Batinova op. De vennootschap redde Ocken burgh van de sloophamer, omdat er plannen waren om de kavel van het restaurant te betrekken bij het woningproject op de grond van de aangrenzende oude garage van Van Strien. Ook besloot Batinova. naast het ge renoveerde Nieuw Ockenburgh, vier andere (toekomstige) horeca zaken te exploiteren: Bom Dia en Visjes in Wemeldinge en, in Goes, Bienvenu en een grand café in het achterste deel van het voormalige gemeentearchief Een half jaar na de start van Ba tinova brak commercieel directeur Raymond Nicodem met financieel directeur John Geel. Er waren me ningsverschillen over de financiën. „Verwachte omzetten en winst Horecabedrijf Batinova van John Geel lijkt in zwaar weer te verke ren. Nieuw Ockenburgh in Goes is dicht. Zijn zakenpartner, Ray mond Nicodem, brak met Geel. werden niet gerealiseerd. Dan kun je beter in een vroegtijdig stadium de koers verleggen", zegt Ray mond Nicodem. De familie Nicodem is nog wel ei genaar van Bom Dia in Wemeldin ge. Restaurant Visjes behoort ook niet meer tot Batinova. Exploitant is nu Richard de Bruin. Batinova ofwel John Geel uit het Brabantse Willemstad bezit in Goes nog wel Nieuw Ockenburgh - op de deur staat 'wegens vakan tie gesloten', maar dat is al twee maanden zo - en het pand van het oude gemeentearchief aan de Wijngaardstraat. Dat is verhuurd aan de BAM, de bouwer van de Goese parkeergarage, die de ruim te gebruikt als kantoor. De status van Bienvenu is onduidelijk. Het telefoonnummer is momenteel niet in gebruik. Wat er met de panden gebeurt, is onduidelijk. John Geel was giste ren niet te bereiken. Batinova wel, alleen neemt daar iemand op die zegt niks van doen te hebben met het horecabedrijf. Wie Van Geels gsm-nummer belt, krijgt een da me aan de lijn die zegt hem niet te kennen. GOES - Door het gure weer was het gisteren extra afzien voor de deelnemers aan de survival run door de Hollandsche Hoeve in Goes. „Maar de regen past wel perfect bij zo'n run, we zijn niet bang om een beetje vies te worden", lachte Adinda (14) van scholengemeenschap De Rede uit Terneuzen. Zij deed samen met ongeveer dui zend andere scholieren van het Ostrea Lyceum uit Goes, De Rede uit Terneuzen en Het Schelde- mond uit Vlissingen mee aan de survivalrun. De organisatie van het evenement was in handen van zes Cios-studenten. foto Willem Mieras Op www.veilingkranten.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale1 ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het in Borsele vrij succesvolle project 'energie so ciaal' slaat de vleugels uit in de rest van Zeeland. Goes en ook Terneu zen hebben interesse. 'Energie sociaal' is maart vorig jaar in Borsele begonnen. Het is be doeld voor mensen met een laag inkomen. Zij krijgen - als ze dat zelf aanvragen - een energiebespa ringsadvies en een energiebox met onder meer spaarlampen en water- bespaarders a 45 euro. Voor het project zijn uitkeringsgerechtigden opgeleid als consulent. Tot nu toe hebben ruim tweehon derd huishoudens in Borsele mee gedaan. De doelgroep is veel groter en omvat 3500 Borselse huishou dens, na het oprekken van de inko mensgrens tot 120 procent van het minimuminkomen. Als werkerva ringsproject pakt 'energie sociaal' zeker goed uit. Van de tien opgelei de consulenten heeft de helft bij een andere werkgever een baan ge vonden. Borsele is bezig het pro ject een oppepper te geven. Bij de doelgroep valt binnenkort een ac- tiekaart in de bus. Onder de eerste vijftig inschrijvers wordt een Sony- fotocamera verloot. MIDDELBURG - Onteigenen is 'on-waterschappelijk', vinden veel leden van Waterschap Zeeuwse Ei landen. Ze lieten het dagelijks be stuur tijdens de algemene vergade ring weten dat het schap nooit mag overgaan tot onteigenen. Dagelijks bestuurder J. Mol pro beerde hen gerust te stellen en be toogde dat hij onteigening alleen als 'aller-, aller- allerlaatste middel' ziet om grond te verwerven. Volgens de bestuurder heeft Zeeuwse Eilanden de afgelopen tien jaar nimmer naar dat middel moeten grijpen om grond in eigen dom te krijgen. Maar Mol voerde ook aan dat in de nieuwe notitie over grondverwerving het begrip onteigening niet mag ontbreken. „Als het echt niet anders kan, moet het mogelijk zijn om tot ont eigening over te gaan." In die notitie staat dat het water schap over mag gaan tot onteige ning voor waterbergingsprojecten. Dat zijn volgens het schap dusda nig belangrijke projecten dat ontei gening, 'in het uiterste geval', wel van stal mag worden gehaald. De woorden van Mol stelden niet alle leden van het dagelijks be stuur gerust. Desondanks wezen ze de nieuwe notitie niet van de hand. Tip? redactie@pzc.nl Negentig jaar is hij, die man uit Vlissingen. En hij woont nog zelf standig. Elke visite wordt getrak teerd op een bak koffie en nieuw tjes uit de buurt. Want de buur man, die heeft zich aan zijn hart laten opereren en rookt nog als een schoorsteen. En hij fietst voor elke boodschap een dorp verderop, omdat alles daar een paar eurocent goedkoper is. Die nieuwe buren van de overkant nemen het ook niet zo nauw. „Moetje die gordijnen zien han gen?", becommentarieert hij. Ja, eenzaam is het wel. Want de een na de ander valt weg. Maar in een verzorgingshuis wonen? Dacht het niet. „Daar doen ze niets anders dan roddelen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23